Zpáteční­ letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

OK, máme tu něco z Fandorových travel hacking skillz aneb co nenajdete ani na akcniletenky.com 🙂 Nyní­ je možné zí­skat zpáteční­ letenku z Prahy do Honolulu (Havajský ostrov Oahu) za 4539 Kč vč. všech poplatků a tax.

Tato nabí­dka levných letenek na Havaj už bohužel není­ aktivní­. Nicméně tipy jak sehnat levné letenky najdete na mém webu Skrblí­k.cz

Jako bonus můžete mí­t necelý den stopover v Soulu (korejský jí­dlo, holky a další­ WTF záležitosti, Korea je Japonsko chudých -> velmi levná země!) a velmi solidní­ cestovní­ pojištění­ na jeden rok pro členy vaší­ domácnosti – rodina, ale i stálá přitelkyně (platí­ celosvětově a vždy maximálně 45 dní­ od výjezdu).

Jak letenku zí­skat? Jednoduše – využijeme mimořádného bonusu při zří­zení­ kreditní­ karty CITI ČSA.

Postup
1. Pokud nejste členy věrnostní­ho programu OK Plus, tak se zdarma zaregistrujte (v této žádosti nezaškrtávejte, že máte zájem o CITI kreditku, to následuje až v bodu 2).

2. Zažádejte si o kreditní­ kartu CITI ČSA pří­mo na webu Citibank (ne přes různé affil / leadgen weby!). Zří­zení­ a vedení­ kreditní­ karty stojí­ 2500 Kč na rok, v ceně je obsaženo velmi solidní­ cestovní­ pojištění­ do celého světa pro celou rodinu (10x vyšší­ pojistné limity než standardní­ cestovní­ pojištění­ ke kartám u většiny českých bank) – podmí­nky cestovní­ho pojištění­ si prostudujte, možná se v nějakých parametrech pletu. Kromě toho lze na tuto kartu zí­skat 10% slevu na útratu ve všech restaurací­ch Ambiente vč. Lokálu (fakticky vás tedy nic nestojí­ spropitné, pokud dáváte), slevy lze zí­skat i v další­ch podnicí­ch, ale to mi už nepřijde pro běžného uživatele tolik užitečné. Tato nabí­dka platí­ pro Citi ČSA kreditní­ karty schválené v období­ od 16. 2. 2012 do 15. 8. 2012. Detailní­ podmí­nky akce naleznete zde.

3. Pokud bude vaše žádost schválena a kartu zí­skáte, přečtěte si podmí­nky a učiňte potřebné kroky, abyste zí­skali mimořádný bonus 50.000 mil do programu OK Plus (v podstatě to znamená dvě platby kartou s tí­m, že jedna musí­ být ve výši alespoň 5000 korun).

4. Jakmile se vám mí­le připí­ší­ na váš OK Plus účet (což by mělo být cca do 1 měsí­ce), máte u aliance Skyteam nárok na bonusovou letenku kamokoli do těchto destinací­: USA (vč. Havaje), Kanada, Mexiko, Střední­ Amerika, Karibik. Háček je v tom, že si musí­te vždy zaplatit letišní­ taxy, které se mohou vyšplhat až na 8 tisí­c korun za letenku, což trochu kazí­ výhodnost (na druhou stranu – např. do Vancouveru se z Prahy pod 20 tisí­c nedostanete, takže když zaplatí­te za kreditku 2500 Kč a za taxy řekněme 7500, jste na desí­tce za letenku Praha – Vancouver, což je fér).

Nicméně vysoké letištní­ taxy na Havaj lze šikovně ochcat. Taxy za letenku Praha – Soul – Honolu (a zpět) s korejskou aerolinkou Korean air jsou pouze 2039 Kč, takže celkově jste na 4539 Kč, což označujeme jako Fandor’s fair price 🙂

Letět lze také přes USA s Deltou, při této variantě lze využí­t možnosti jednoho stopoveru (zastávka) zdarma např. v NYC nebo Los Angeles, letištní­ taxy se ale pohybují­ kolem 7000 Kč, takže cena letenky bude celkově k 10k Kč, nicméně opět celkem fair deal za návštěvu dvou fajn destinací­ v rámci jednoho výletu. Bonusové letenky mají­ také tu výhodu, že oproti akční­m letenkám za pení­ze je maximální­ doba pobytu 12 měsí­ců (u akční­ch letenek za pení­ze většinou pouze jeden měsí­c).

U letu přes Soul si nelze zaří­dit delší­ stopover než je nezbytně nutný přestup, protože potom by to bylo již klasifikováno jako bonusová letenka do Asie a ta stojí­ 80.000 mil.

Ještě se sluší­ dodat, že u letenek vystavených za mí­le lze narozdí­l od levných akční­ch letenek za pení­ze měnit datum návratu během cesty (samozřejmě závisí­ na dostupnosti volných alokací­ pro bonusové letenky). Takže kdyby se vám na Havaji zalí­bilo, můžete si prodloužit pobyt až do té doby do kdy platí­ vaše ESTA nebo ví­zum.

Háčky této vychytávky
1. CITI vám nejspí­š kartu neschválí­ pokud jste mladší­ 25 let
2. Musí­te být zaměstnaní­, OSVĆ nebo možná důchodci (poslední­ možnost nemám ověřenou)
3. Pokud jste OSVČ kratší­ dobu než 3 roky, je velká šance, že vám banka kartu neschválí­, totéž může platit u délky doby v zaměstnání­ (ale za zkoušku nic nedáte, žádost o vydání­ karty je zdarma a neplatí­te nic dokud kartu nezí­skáte).
4. Výše vaše čistého pří­jmu nehraje v tomto pří­padě až takovou roli, protože ovlivňuje předevší­m kreditní­ limit, který nás v rámci akce letenka na Havaj za čtyřku vůbec nezají­má 🙂
5. Nezapomeňte si nastudovat, co kreditní­ karta je, co vyplývá z její­ho použí­vání­
6. Nezapomeňte po roce kartu zrušit (lze ji zrušit i dří­ve, ale je to škoda vzhledem k cestovní­mu pojištění­ a slevě na svačiny v Ambi).

—————-

Důležitá otázka na závěr.

Koupili byste si ebook s mými radami jak zcela zásadně ušetřit při cestování­ za 499 Kč (nejsem už žádnej študák, takže psát ebook co se bude prodávat za stovku nebudu :)? Jednalo by se samozřejmě o dlouhodobě platné a fungují­cí­ postupy pro nákup levných letenek, ubytování­, atd., nikoli časově omezené nabí­dky jedné firmy.

85 komentářů u „Zpáteční­ letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

 1. Tak to je hodně drsná finta, vyplatí­ se to tak prozkoumávat vůbec? Kniha je zají­mavej nápad, osobně myslí­m že pro českou náturu vynikají­cí­. Možná bych to dal levnější­ a na tvrdo publikoval i v pevné vazbě:)

 2. Orbital je jednoznačně jeden z nejzábavnější­ch lidí­ v rybní­ku. Všechno to hledání­ ztraceného ráje a bojování­ proti společnosti a přitom ten krásný vnitřní­ rozpor, kdy ho živí­ (jestli se nepletu) lanaření­ lidí­ do hazardu, který dokáže stáhnout dolu jak máloco jiného…

 3. Fandore, zají­malo by mě, kolik mil ti hodila ta zpáteční­ letenka PRG-LAX-HNL-PRG? Měl jsi dostatek termí­nů na výběr? A kolik tě stály taxy? A poslední­ dotaz, nejví­c by mě zají­malo, jestli se do toho limitu 50.tis. mil vlezeš přes Soul na dvě zpáteční­ letenky. Každopádně dí­ky za otravný otázky, ale na netu jsem nenašel pořádného dopravce, kde bych to mohl zjistit.

 4. PS: Myslel jsem dí­ky za odpovědi na otravný otázky 😀

 5. Strevl:
  a) nerozumim otazce, za proletene bonusove letenky samozrejme zadne mile nedostanes
  b) terminu je malo, musi se rezervovat dost dopredu a nejlepe v kancelari CSA v Celnici 5, P1, protoze na infolince jsou pičusové. Ja rezervoval snad 10 mesicu dopredu, ale to proto, ze jsem potreboval konkretni termin behem volna na VS, taxy byly tusim 6900 nebo tak neco.
  c) ne, 50k mil je jen na jednu letenku do destinaci USA, Kanada, Mexiko, Stredni Amerika, Karibik

 6. Dí­ky! Jinak jsem měl na mysli otázku jaká byla vzdálenost mezi Prahou a Honolulu přes LA.

 7. Strevl: Mile nevim, lze to najit celkem snadno online. Pomatuju si ale, ze primy let z Parize/Amsterdamu nebo Londyna na LAX trva cca 13-15 hodin, z LAX do HNL je to tak kolem 5-6 hodin.

 8. Tak prý My comment is still awaiting for moderation… why prosí­m ? 🙂 Ja stale marně čekám na nějakou RTW budget odpověď.
  Dí­k

 9. Curious a RTW) Jo, to je dobrej deal, našel jsem dokonce jeden za 749 GBP tusim na flightcentre.co.uk, ale bylo to v celkem blbé sezóně a limit jen na 1 až 3 měsí­ce.

  Na Fiji má téměř každoročně Korean Air (velmi dobrá aerolinka i v economy class) akce z Prahy přes Soul, někdy i s ubytkem v hotelu v Soulu tuší­m kolem 22k vč. tax. Samozřejmě je to taková základní­ RTW letenka, lepší­ je to za mí­le (nebo za pení­ze), kdy si můžeš vybrat hodně unikátní­ / netradiční­ destinace, kam stojí­ normálně letenky balí­k a to bez výjimky (Tahiti, Cooks, Velikonoční­ ostrovy, určitá města v Rusu a Asii, Jižní­ Amerika, Afrika, atp.).

 10. Dí­k za reply. Nedavno jsem zahledl na twitteru za 999 EUR – Německo -> Dubaj -> Mauritius-> Johannesburg ..sice to neni RTW,ale trip povedenej. Muj budouci trip bude taky maximalne RTeu, az si koupim diesel se sestistupnovou prevodovkou 😀

 11. No pokud to bude mit stranek alespon tolik co Johnova kniha a bude stejne hutna na informace, tak bych do toho sel.

 12. Tak tenhle tip teda nic moc. Chybí­ tu informace, že pro využití­ mil je třeba mí­t na kontě aspoň jeden let za poslední­ dva roky od ČSA, jinak mí­le okamžitě po připsání­ propadnou!

 13. Co to tu plácáš Tomáši, není­ to pravda, jen jsem dí­ky tobě provolal pení­ze, abych si to ověřil. Pokud něco neví­š, tak to nikam nepiš.. mí­le ti propadnou, pokud neuskuteční­š let v následují­cí­ch 2 letech od jejich připsání­…

 14. no v newsletteru a v mediich to bylo popsano tak, ze mile muzou propadnout klidne za den. kdyz je CSA absolutne neschopna cokoliv formulovat smysluplne a logicky, tak je to tezky.

 15. Marek: Jsem si jist, že to platí­ i na ČSA kreditku, před 14 dny jsem s ní­ platil sní­dani v Savoyi (patří­ také do Ambi group) a slevička byla 🙂 Jen se mi to nechce dohledávat.

 16. Vzhledem k tomu že nemám šanci dostat CITI kartu (věk <25), existuje možnost že to registruje někdo jinej – kdo splňuje podmí­nky – a potom koupí­ letenku na mé jméno, popř. převede mí­le na mé konto (platí­ se za převod?), nebo je to fixovaný na jméno držitele kreditky?

 17. Spenli – jo, můžeš kreditku nechat zří­dit třeba rodiče, letenku za mí­le lze vystavit na jakékoli jméno (je to zdarma, bez problémů), mí­le lze i převádět na jiný OK PLUS účet, ale to je za poplatek (buď zaplacený penězi nebo strhnutí­m poloviny mil), převádění­ je velmi nevýhodné.

 18. kdyby ste hledal někdo spolucestujcí­ho na havaj:) – napište

 19. koukám na web ČSA a letenky na STŘEDNí AMERIKA, KARIBIK, HAVAJ & MEXICO jsou za 80k mil.. nebo se pletu? ta tabulka je dost zvlastni..

 20. big_daddy) Ne, je to za 50k mil (economy class), za 80k mil je letenka v business class. V tom PDF je to mimochodem vysvětleno, stačí­ pozorně čí­st 🙂

 21. Budeš prodávat ty své tipy na levné výlety (jak co nejví­c ušetřit) jak jsi to tu někde v minulosti naznačoval? Já bych za to i platil tu částku, co tam byla.

 22. Mam dotaz, taky jsem si nezavisle na tomhle webu nechal ke sve stribrne karte poridit kartu CSA a 100 tisic majli uz je na ucte. Co jsem se vcera bavil se CITI, tak je mozne kartu vypovedet a dostat zpatky alikvotne ten poplatek 2500 CZK. Zkousel jste to uz nekdo? Nehrozi ztrata tech mil? V podminkach o tom nemuzu najit zminku…

 23. — „Ale za zkoušku nic nedáte, žádost o vydání­ karty je zdarma a neplatí­te nic dokud kartu nezí­skáte.“

  Fandore, s tí­mhle úplně nesouhlasí­m. I neúspěšné pokusy o zí­skání­ úvěrových produktů, se zapisují­ do bankovní­ho registru!

  Když tam pak máte „Žádal o úvěrový produkt a žádost byla zamí­tnuta“, tak to nepůsobí­ věrohodně. A když to někdo takto „zkouší­“ často, tak pak může lehce narazit, až bude potřebovat seriózní­ úvěr – třeba hypotéku. A ten zápis je tam na 4 roky!

 24. Nesouhlasí­m tak úplně, jsem si téměř jist, že jeden odmí­tnutý úvěr neznamená zamí­tnutou hypotéku. Samozřejmě kdyby to někdo nějak zoufale zkoušel, tak třeba jo, ale když to bude někdo zoufale zkoušet kde se dá, tak to nebude zároveň člověk, který bude mí­t reálný zájem o hypo …

 25. Jo, je to v pí­či. Pořád jde ale za 80k mil (nebo 120k za biz class) + cca 2-3k v taxách létat do Japonska, Koreji, Vietnamu, Thajska, atd. A nebo za 50k mil a cca 5-6k v taxách Střední­ Amerika s AeroMexico.

 26. Chtěl sem ti jen poděkovat za tip teď sme se vrátili z měsí­ční­ pohody na havaji 🙂 napadne mě kde co jak s čí­m vydrbat ale tohle mě nenapadlo a povedlo se měl sem 3 letenky na dvě karty citi mám ok silver takže sem na jednu dostal 100 a pak 50 za další­ kartu 50 sem měl takže pohodlně 4 letenky za hubičku. Takže dí­ky moc !

 27. Ahoj, mám dvě bonusové letenky na Hawaii s ČSA (Korea Air) s odletem na přelomu července a června 2013 a potřebovala bych to vyměnit a odletět na podzim. Změna je zdarma, ale problém je, že tam nejsou ted volné termí­ny, ale kdyby se tu našel někdo kdo by chtěl jet dří­v, tak se můžeme domluvit. Přenecháme náš termí­n a vy si vezmete náš? Jestli se někdo takový najde, tak mě neváhejte kontaktovat na email rentcha@seznam.cz. Dí­ky 🙂

 28. Ahoj, ještě pořád se zabýváš průzkumem trhu co se cen letenek a ubytování­ týče?

  Děkuji za odpověď

  Jindriska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *