Anketa: Předčasný důchod

Asi jste si všimli, že mě fascinuje myšlenka předčasného důchodu (mimochodem, nestihnu tu do data na počí­tadle vpravo, ale jsem na velmi dobré cestě 🙂 Má otázka, na kterou bych rád znal vaši odpověd (resp. názor na problematiku), zní­:

Vyměnili byste předčasný důchod (ve smyslu finanční­ nezávislosti v podobě bezpečného pasivní­ho pří­jmu na úrovni průměrné české mzdy) za 5 let asketického života?

Pro upřesnění­ – předčasným důchodem nemyslí­m to, že nebudete nic dělat, ale že budete dělat to, co vás baví­ (sport, turistika, cestování­, zahrádka, balení­ ženských na fulltime, dobrovolničení­, změna kariéry typu webdesignér => kuchař, …), bez ohledu na pení­ze — tedy stav, kdy nebude vaše životní­ cesta ovlivňována potřebou vydělávání­ peněz na zajištění­ existence, ale tí­m, co skutečně chcete dělat.

Předem děkuji za všechny názory.

102 komentářů u „Anketa: Předčasný důchod

  1. Podle informací­ které jsem nasbí­ral při 5 různých autoškolách je nabí­dka domény autoskola.cz velice zají­mavá. Je to velice zají­maví­ byznys…

  2. nfl jerseys gale sayers nfl jerseys gale sayers nfl jerseys in houston tx http://ducktyper.com/?nfl=nfl-jerseys-gale-sayers cheap nike nfl jerseys blog nfl jerseys in san diego nfl jerseys in san diego nfl jerseys clearance sale http://ducktyper.com/?nfl=nfl-jerseys-in-san-diego cheap nfl jerseys customized youth nfl jerseys china youth nfl jerseys china 2012 nfl jerseys nike 2012 http://ducktyper.com/?nfl=youth-nfl-jerseys-china nfl nfl jerseys youth sizes authentic nfl jerseys nyc authentic nfl jerseys nyc reebok nfl jerseys premier http://ducktyper.com/?nfl=authentic-nfl-jerseys-nyc nfl reggie bush jerseys espn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *