Anketa: Předčasný důchod

Asi jste si všimli, že mě fascinuje myšlenka předčasného důchodu (mimochodem, nestihnu tu do data na počítadle vpravo, ale jsem na velmi dobré cestě 🙂 Má otázka, na kterou bych rád znal vaši odpověd (resp. názor na problematiku), zní:

Vyměnili byste předčasný důchod (ve smyslu finanční nezávislosti v podobě bezpečného pasivního příjmu na úrovni průměrné české mzdy) za 5 let asketického života?

Pro upřesnění – předčasným důchodem nemyslím to, že nebudete nic dělat, ale že budete dělat to, co vás baví (sport, turistika, cestování, zahrádka, balení ženských na fulltime, dobrovolničení, změna kariéry typu webdesignér => kuchař, …), bez ohledu na peníze — tedy stav, kdy nebude vaše životní cesta ovlivňována potřebou vydělávání peněz na zajištění existence, ale tím, co skutečně chcete dělat.

Předem děkuji za všechny názory.

102 komentářů u „Anketa: Předčasný důchod

  1. Podle informací které jsem nasbíral při 5 různých autoškolách je nabídka domény autoskola.cz velice zajímavá. Je to velice zajímaví byznys…

  2. nfl jerseys gale sayers nfl jerseys gale sayers nfl jerseys in houston tx http://ducktyper.com/?nfl=nfl-jerseys-gale-sayers cheap nike nfl jerseys blog nfl jerseys in san diego nfl jerseys in san diego nfl jerseys clearance sale http://ducktyper.com/?nfl=nfl-jerseys-in-san-diego cheap nfl jerseys customized youth nfl jerseys china youth nfl jerseys china 2012 nfl jerseys nike 2012 http://ducktyper.com/?nfl=youth-nfl-jerseys-china nfl nfl jerseys youth sizes authentic nfl jerseys nyc authentic nfl jerseys nyc reebok nfl jerseys premier http://ducktyper.com/?nfl=authentic-nfl-jerseys-nyc nfl reggie bush jerseys espn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *