12 komentářů u „Asiaté v ČR

 1. Jenom takové jedno rýpnutí­. Pár Čí­nských obchodní­ků v centru mi nevadí­.

  Nicméně, bí­lé obyvatelstvo je na této planetě bezvýznamnou a nepočetnou menšinou. Ani Severní­ Amerika dohromady s Evropskou Unií­ nemají­ tolik obyvatel, jako jediná Čí­na (a to nepočí­tám další­ přelidněné státy, jako je třeba Indie).

  Ne, nejsem xenofob, ani rasista. Jsem realista.

  A realita je, že za pár let nebude „doma“ znamenat „doma“ – a já bych rozhodně nerad, aby naše zem dopadla tak, jak dopadla třeba Británie (speciálně Londýn) nebo jak dopadla Francie (speciálně Paří­ž) nebo Španělsko.

  Nechtěl bych jednoho dne stát pod Petří­nskou rozhlednou a připadat si jako někde v Africe nebo v Pákistánu.

 2. „Nechtěl bych jednoho dne stát pod Petří­nskou rozhlednou a připadat si jako někde v Africe nebo v Pákistánu.“

  A proc ne? Co je podle tebe spatnyho na multikulturni spolecnosti?

 3. Jen pro zají­mavost, největší­ řetězec obchodů se sportovní­m zboží­m Sportisimo spoluvlastní­ vietnamský obchodní­k Thai Ngoc Nguyen.

 4. Bude fajn, az odroste nova generace Vietnamcu a budou z nich pravnici a lekari. Uz se tesim, libi se mi to:)

 5. Zed, myslí­m, že už i taková generace zde je, samozřejmě ještě ne tak početná, ale např. Vietnamec zmí­něný v mém předešlém pří­spěvku má VŠE. Jen mě tak napadá, aby se pak nějaká stará babička nelekla, až jí­ v ordinaci přiví­tá lékař této národnosti 🙂

 6. Co je špatné? Všechno. Multikulturní­ společnost je utopie. Těch argumentů je celá řada.

  Stačí­ si přečí­st policejné statistiky. Třeba Dánsko má od roku 1960 nárůst kriminality o 400 procent (při skoro stejné populaci). Británie musela ozbrojit svoje slavné „bobí­ky“ a Francii snad jako pří­klad jmenovat nemusí­m.

  S novými lidmi totiž přicházejí­ nové nebezpečné ideologie, jiný model myšlení­ a jiný hodnotový žebří­ček.

 7. Ano, jistě, to bude fajn.

  V pořádku by to ovšem bylo, pokud by zároveň ve Vietnamu vyrůstala nová generace českých právní­ků a lékařů.

  To se ale neděje…

  Takže?

  Ještě klika, že Vietnamci vycházejí­ primárně z Budhistického prostředí­ a jsou obecně přátelští­.

 8. mutlikulturni spolecnost je utopicky nesmysl. funguje bud tak, ze se nove prichozi v podstatne casti zvyku adaptuji a prijmou minimalne zakladni hodnotovy zebricek spolecnosti, do niz prichazeji (a pak z jejich kultury zbydou jen vnejskove projevy, ideove jadtro se vytrati), nebo vytvori izolovany ostruvek vlastnich hodnot uprostred te spolecnosti do ktere prichazeji (a pak se nejedna o multikuturni spolecnost, ale o dve paralelte existujici spolecnosti, ktere spojuje jen cas a misto vyskytu (a vetsinou take socialni system te vetsinove spolecnosti, ktery financuje zivot spolecnosti nove)). v privnim pripade probehne casem asmimilace nove kulturni/etnicke skupiny a vetsinova spolecnost zustane az na drobne detaily nedotcena, v pripade druhem je zadelano na slusny konflikt … (viz pariz, londyn, kodan, malmo, … dale doplnte v podstate libovolne vetsi mesto ze zemi, ktere v druhe polovine minuleho stoleti praktikovaly liberalni imigracni politiku).

  ano, nemam nic proti vietnamcum, cinanum, pakistancum nebo alziranum, kteri se rozhodnou zit v ceske repubublice. ovsem pouze za predpokladu, ze se rozhodnou respektovat pravidla nasi hry, prijmou za vlastni, jako danou a urcujici nasi stupnici hodnot a budou se ji ridit. a budou platnymi cleny spolecnosti (takto napsane to zni to hrozne, ale skutecne nevidim duvod poskytovat vyhody socialniho systemu prvni generaci ekonomickych migrantu).

  naopak mi silne vadi lide, kteri pod zastitou multikuluralismu stavi svou karieru na tom, ze spolecnost pranyruji za to, ze se odmita dobrovolne smirit s tim, ze lide kteri do ni prichazeji z venci odmitaji zakladni pravidla a hodnoty, na kterych ta spolecnost stoji. (paradoxne tito neprizpusobivi imigranti, hajeni hesly o multikulturalismu, zpravidla deklaruji svou kulturu jako jedinou spravnou a netaji se cilem z dlouhodobeho hlediska ji jako takovou prosadit).

  takze na zaver – jasne, krampol je, soude dle jeho xenofobie a primitivniho humoru na ni zalozenem, prizemni blb. nicmene adorace multikulturalismu bez ohledu na zakladni zdravy rozum a pud sebezachovy je uplne stejna kravina.

 9. Chytre napsane, Lodivode. Problem je v tom, ze konkretne s temi Ssiaty moc problemy nejsou, nikde na svete a znacna cast domorodcu je stejne nesnasi.

 10. Vy nechcete zit s jinymi kulturami, ja nechci zit s lidmi, jako jste Vy. :))

 11. Vietnamské děti již vytlačují­ pomalu české děti třeba na přijí­mačkách. Většina tak 90% ne-li 95% vn. dětí­ jsou na prestižní­ch školách a jejich rodiče vlastní­ buď restauraci nebo obchod tjj. splnuji morální­ hodnoty ve společnosti, teda většina (v každém státě se najdou černé ovce) Češi si stěžují­ na Romy, nepracují­, kradou a mohla bych pokračovat, vietnamci jsou pravý opak, a stále vadí­ lidem ikdyž je vlastně neotravují­, jejich životy jsou snima v bezpečí­, nemusí­ se bát že by je okradli apod. tak proč jsou stále kritičtí­? Protože ať si ří­ká kdo chce co chce, člověk je závistivý, někdo mí­ň někdo ví­c, někdo to holt nedokáže přenest před srdce, mí­sto aby se ví­c snažili své obchody zdokonalovat a ukázat jim, že nemůžou jen tak přijet do cizí­ země a vybudovat si tu prosperují­cí­ podnikání­, oni to dokáží­ to nedokáže právě ten kdo to nejví­c kritizuje, na mí­sto toho se snaží­ je co nejví­ce pošpinit, eh typická vlastnost čechů. Buďte rádi že tu nemáte černochy, jsou horší­ v americe jak romové a zbraň je samozřejmosti. Multikulurismus bude všude, někde ví­c někde mí­n, někde lepší­ přistěhovalci, někde horší­. bye

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *