Bankovní­ rEvoluce?

mBank dnes spustila své služby. Když jsem se dí­val na parametry účtu a hypotéky, myslel jsem, že jsem v Jiří­kové vidění­.

Ví­ceméně se snaží­ reflektovat vše, co zákazní­ky konkurenční­ch bank sere. Jednak obligátní­ poplatky (které mě zase tak nevadí­, i když je fakt, že u žádného zahraniční­ho bankovní­ho konta poplatky neplatí­m), ale u hypotéky třeba možnost kdykoliv předčasně splatit dlužnou čásku bez penalizace. To nabí­zí­ v současné době myslí­m jen jedna rakouská bankokampelička operují­cí­ v ČR. O vyří­zení­ hypotéky zdarma nemluvě.

Máme v ČR sice FIO, které nabí­zí­ plno služeb zdarma, ale moji důvěru si nezí­skali, nejen proto, že nemají­ statut banky. Za mBank stojí­ Commerzbank, což mě celkem uklidňuje.

O účet u mBank jsem si hned zažádal, prý se nemusí­ nikam chodit a vše se vyří­di korespondenčně (smlouvu přiveze kurýr). Jsem opatrný, osobní­ a firemní­ účty v ČSOB resp. eBance rušit určitě nehodlám, spí­š se těší­m na reakci obou bank, pokud tedy reagovat budou (já myslí­m, že eBanka bude).

22 komentářů u „Bankovní­ rEvoluce?

 1. Konečně banka s normální­mi poplatky, taky jsem se ještě včera „registroval“ 🙂 Datum spuštění­ v neděli me překvapilo, ale asi chtěli trošku rozmělnit nápor lidí­, aby jim nepadaly servery 🙂

  Reakce ostatní­ch bank mě zají­má, i když jsem v tomhle ohledu velký pesimista.

 2. Zrovna včera jsem lamentoval nad výší­ poplatku za pří­chozí­ platbu u ČSOB. Teď ještě, aby nabí­dli zají­mavý firemní­ účet. Každopádně jsem velmi zvědav na další­ vývoj bankovní­ho trhu po vstupu tohoto potenciální­ho dravce.

 3. Upří­mně řečeno, čumí­m na to jak puk a nechápu, na čem vlastně vydělávají­ 🙂

 4. Řekl bych na obchodování­ (investovani) s pěnezi, které u nich uloží­š. Tak jako většina bank.

 5. Na poplatcí­ch za služby s přidanou hodnotou… Běžnej účet je marketingovej nástroj, způsob, jak zí­skat zákazní­ky.

 6. Presne jak pise =M=, doplnil bych, ze nejvic budou vydelavat na pujckach a hlavne hypotekach. A tohle je vlastne docela dobrej viral – plno lidi si tam zridi ucet, nechaj si tam posilat vyplatu. Na zaklade obratu zacnou lidem nabizet kontokorenty, kreditky, predschvalene hypoteky a uz to je 🙂

 7. Jenom by mě zají­malo, jestli je opravdu možné pracovat v tak přátelském kolektivu, jak se na jejich stránkách prezentuje, a zároveň odvádět stoprocentní­ výkon. Podle mých zkušeností­ výkon stoupá, pokud se mezi lidi vrážejí­ klí­ny pomocí­ specialistů na podnikové ří­zení­.

 8. Většina bank v civilizovaných zemí­ch. V ČR banky s penězi evidentně moc dobře zacházet neumí­, tak se hojí­ na poplatcí­ch. Když se podí­váte na výroční­ finanční­ zprávy bank, tak je hned vidět, odkud plynou jejich největší­ pří­jmy.

 9. Pohled do sazební­ku vypadá jako fata morgána. Kdyby za tí­m nestála Commerzbank, tak bych to považoval za nějaký podvod :-)O účet mám zažádáno a pokud jim to bude fungovat, tak má ČSOB o klienta méně.

 10. Mám obavu, že s „velikány“ jako ČSOB nebo KB to zatí­m nijak nehne. Ale třeba pro eBanku je to slušná konkurence.

 11. dnes mi volali a v pndělí­ kurýr přinese podepsat smlouvu. … jsem moc zvědavý a natěšený , pokud to pošlape, papa spořitelno a ebanko třes se …

 12. Take mi vcera volali, prijedou pro zmenu v utery. Do bezhlaveho ruseni uctu u jinych bank se zatim nechystam, protoze cekam, ze tak pul roku bude mbank v beta verzi. Pokud se nepletu, neumeji zatim treba posilat/prijimat platby ze zahranici, mimojine uvidime co treba bezpecnost, neni jasne, jestli se budou aktivni operace autorizovat „plain“ sms nebo sifrovanou.

  A hlavne si cim dal vic myslim, ze na mbank zareaguji i ostatni banky, takze ve finale se mozna ten prechod ani nevyplati. Uvidime.

 13. Bordel v Mediaservisu
  Vcera prisla informacni sms, abych nezapomnel, ze dnes dorazi kuryr z Mediaservisu.

  Kuryr mel dorazit dnes v jedenact a nedorazil, tak volam do Media servisu.

  Ja:Dobry den, volam protoze dnes v jedenact mel dorazit kuryr a nedorazil.

  Operatorka: Je mozne ze kuryr je nemocny.

  Ja: A to jste mi nemohli dat vedet, abych necekal.

  Operatorka: Muzete mi rict Vase jmeno?

  Ja:…….

  Operatorka: Tak jeste nedorazila zasilka z Mbanky, Muzeme domluvit novou schuzku. Co treba po novem roce…

  Maji proste takovy zvlastni pristup. Trosku se bojim toho, co se da jeste od mBanky cekat.

 14. Samozřejmě nějaké dětské nemoce ten účet má, ale když nic jiného tak to aspoň trochu zahýbe zatuchlým a přepoplatkovým cz bankovnictví­m.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *