Časopisy z USA za pár šupů

Jedna good deal vychytávka na úterý. Sem tam se mě lidé ptají kde vzít nápad dobré podnikání. Pokud pomineme fakt, že to není tolik o nápadu, ale spíš o exekuci, tak jako sázku na jistotu považuju bezostyšně kopírování osvědčených zahraničních vzorů. Pokud se podíváme na český internet za posledních 10 let a zaměříme se úspěšné projekty, které buď vydělávají nebo se solidně vyexitovali, tak naprostá většina jsou vědomou nebo i nevědomou kopií služeb ze zahraničí.

Namátkou Seznam/Atlas/Centrum (Yahoo), Vltava (Amazon), Aukro (eBay), Stahuj.cz (Download.com), bezrealitky (FSBO koncept), Orbion (Tripadvisor/Virtualtourist), Slevomat (Groupon), Heureka (Shopzilla), atd.

Trendy lze sledovat zdarma online, třeba na Techcrunch nebo mých oblíbených Hacker News (powered by ycombinator). Jistou nevýhodou internetových zdrojů je jiný styl žurnalisticky, většinou nejdou moc do hloubky, nemají fotky, vše je zrychlené.

INC mag
Naopak určitou informační hloubku, komentáře, rozhovory, fotky, etc. lze najít v tištěných časopisech, přímo start-upům a podnikání se věnuje dvojice Inc a Fast company. Mezi geeko-technologickou klasiku patří také Wired, který jsem v minulosti odebíral, ale už mě tolik nebaví.

Samozřejmě v USA vychází nepřeberné množství časopisů pro všechny možné niky, odebírám třeba Money (osobní finance), který je sice dost specifický pro US trh (různé důchodové a spořící účty, daňové optimalizace v USA, … což mě jednak nezajímá a jednak je to v ČR / Evropě nepoužitelné), ale i tak je tam pro mně dost zajímavého obsahu.

A teď jak se k těm časopisům levně dostat. Téměř jakýkoli americký časopis si lze předplatit tna Amazonu, cena začíná na 10 dolarech a může se vyšplhat až na desítky dolarů.

Existují ale různé weby, kde lze získat předplatné časopisu včetně doručení po USA od zdarma do 6 USD. Časopis si necháte doručit na adresu v Shipitu, odkud vám časák pošlou do ČR za velmi férových 3,65 USD Shipito Airmailem (v 3,63 USD je zahrnut shipito poplatek za odeslání 1 USD a také 2,63 USD za poštovné), doručení do ČR trvá podle mých zkušeností kolem 14 dní.

Na tomto odkaze https://www.mybonuscenter.com/10004551/splash.html (zkopírujte do prolížeče, při přístupu z odkazu to zkoumá referrer a odkaz nefunguje, někdy to blbne, zkuste to vícekrát) lze předplatit jeden až čtyři časopisy na rok zdarma resp. za 2 USD vč. doručení zdarma po USA. Nízká cena je zapřičiněna tím, že kdosi předplatné částečně sponzoruje. Nevýhodou je poněkud omezená nabídka časopisů, chybí třeba zmíněný INC, naopak je k dispozici Fast Comapny.

Dalším zdrojem levného předplatné je služba DiscountMagazines.com, kde najdete většinu časopisů za $5,95 na rok bez automatického prodloužení předplatného!

Pokud jste ultracheap, tak lze většinu časopisů stahovat zdarma v PDF z warez webů, osobně mám ale problém s tím, že mě to z PDF nebaví číst na PC, do Kindle to moc převést nejde. Jedinou rozumnou alternativou může být iPad, ale ten nemám, protože mi přijde předražený, zbytečný a bolej z toho oči. Takže raději zaplatím cca 60 kaček za číslo a časák si můžu vzít v klidu na hajzlík nebo na zahradu na lehátko 🙂

14 komentářů u „Časopisy z USA za pár šupů

 1. moc díky za tip, mám v PDF plno časáků, ale číst to z pc nebo z tabletů apod. je prostě strašné a nebaví mě to…nejlepší je to srolovat a pěkně zajít na záchod 😀

 2. a co to tisknout v tom PDF? Bude to furt ultracheap? 😀

 3. vlastimil – pokud si to vytiskneš v práci na náklady zaměstnavatele, tak je to definitivně ultracheap 🙂

 4. Jj, díky. Asi objednám combo všech tří, a pak třeba odhlásím, pokud bude nějaký vyloženě nic moc…

 5. Ja mam ebook reader PocetBook 902. Na knihy v pdf to je v pohode, casopisy som este netestoval.

 6. Skvělej článek, díky za tipy!! Něco takového jsem už dlouho hledala..

 7. Za $3.65 to máš přes ten nějaký předplacený shipito účet, nebo mi stač íten základní?

 8. Sorry že ještě otravuju, ale když jsme u toho shipita a židování – dejme tomu že v americe koupím hodinky za $500 a nechám poslat na shipito. Podle toho co jsem četl tak john tam balíky „přebaluje“, takže když to pošlou dál, tak se to proclí a platí se daň? Musí k tomu přiložit všechny ty faktury co tam byly původně?

 9. Jan) No, není to správné, ale když to situace resp. charakter zboží umožní, tak prochází jistá manipulace u celní deklarace. U těch hodinek by to mohlo projít, problém je, že když nafejkuješ cenu, tak to nemůže být pojištěné na reálnou hodnotu 🙂 Na druhou stranu u Fedexu do ČR je minimální šance, že balík ztratí.

 10. Když objednám třeba 3 časáky z mybonuscenter.com … posílají je v jednom balíčku, nebo každý zvlášť? 🙂

 11. fandor: Jo, dík za info pro příště, už jsem to nevydržel a objednal si je normálně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *