Časopisy z USA za pár šupů

Jedna good deal vychytávka na úterý. Sem tam se mě lidé ptají­ kde vzí­t nápad dobré podnikání­. Pokud pomineme fakt, že to není­ tolik o nápadu, ale spí­š o exekuci, tak jako sázku na jistotu považuju bezostyšně kopí­rování­ osvědčených zahraniční­ch vzorů. Pokud se podí­váme na český internet za poslední­ch 10 let a zaměří­me se úspěšné projekty, které buď vydělávají­ nebo se solidně vyexitovali, tak naprostá většina jsou vědomou nebo i nevědomou kopií­ služeb ze zahraničí­.

Namátkou Seznam/Atlas/Centrum (Yahoo), Vltava (Amazon), Aukro (eBay), Stahuj.cz (Download.com), bezrealitky (FSBO koncept), Orbion (Tripadvisor/Virtualtourist), Slevomat (Groupon), Heureka (Shopzilla), atd.

Trendy lze sledovat zdarma online, třeba na Techcrunch nebo mých oblí­bených Hacker News (powered by ycombinator). Jistou nevýhodou internetových zdrojů je jiný styl žurnalisticky, většinou nejdou moc do hloubky, nemají­ fotky, vše je zrychlené.

INC mag
Naopak určitou informační­ hloubku, komentáře, rozhovory, fotky, etc. lze nají­t v tištěných časopisech, pří­mo start-upům a podnikání­ se věnuje dvojice Inc a Fast company. Mezi geeko-technologickou klasiku patří­ také Wired, který jsem v minulosti odebí­ral, ale už mě tolik nebaví­.

Samozřejmě v USA vychází­ nepřeberné množství­ časopisů pro všechny možné niky, odebí­rám třeba Money (osobní­ finance), který je sice dost specifický pro US trh (různé důchodové a spoří­cí­ účty, daňové optimalizace v USA, … což mě jednak nezají­má a jednak je to v ČR / Evropě nepoužitelné), ale i tak je tam pro mně dost zají­mavého obsahu.

A teď jak se k těm časopisům levně dostat. Téměř jakýkoli americký časopis si lze předplatit tna Amazonu, cena začí­ná na 10 dolarech a může se vyšplhat až na desí­tky dolarů.

Existují­ ale různé weby, kde lze zí­skat předplatné časopisu včetně doručení­ po USA od zdarma do 6 USD. Časopis si necháte doručit na adresu v Shipitu, odkud vám časák pošlou do ČR za velmi férových 3,65 USD Shipito Airmailem (v 3,63 USD je zahrnut shipito poplatek za odeslání­ 1 USD a také 2,63 USD za poštovné), doručení­ do ČR trvá podle mých zkušeností­ kolem 14 dní­.

Na tomto odkaze https://www.mybonuscenter.com/10004551/splash.html (zkopí­rujte do prolí­žeče, při pří­stupu z odkazu to zkoumá referrer a odkaz nefunguje, někdy to blbne, zkuste to ví­cekrát) lze předplatit jeden až čtyři časopisy na rok zdarma resp. za 2 USD vč. doručení­ zdarma po USA. Ní­zká cena je zapřičiněna tí­m, že kdosi předplatné částečně sponzoruje. Nevýhodou je poněkud omezená nabí­dka časopisů, chybí­ třeba zmí­něný INC, naopak je k dispozici Fast Comapny.

Další­m zdrojem levného předplatné je služba DiscountMagazines.com, kde najdete většinu časopisů za $5,95 na rok bez automatického prodloužení­ předplatného!

Pokud jste ultracheap, tak lze většinu časopisů stahovat zdarma v PDF z warez webů, osobně mám ale problém s tí­m, že mě to z PDF nebaví­ čí­st na PC, do Kindle to moc převést nejde. Jedinou rozumnou alternativou může být iPad, ale ten nemám, protože mi přijde předražený, zbytečný a bolej z toho oči. Takže raději zaplatí­m cca 60 kaček za čí­slo a časák si můžu vzí­t v klidu na hajzlí­k nebo na zahradu na lehátko 🙂

14 komentářů u „Časopisy z USA za pár šupů

 1. moc dí­ky za tip, mám v PDF plno časáků, ale čí­st to z pc nebo z tabletů apod. je prostě strašné a nebaví­ mě to…nejlepší­ je to srolovat a pěkně zají­t na záchod 😀

 2. a co to tisknout v tom PDF? Bude to furt ultracheap? 😀

 3. vlastimil – pokud si to vytiskneš v práci na náklady zaměstnavatele, tak je to definitivně ultracheap 🙂

 4. Jj, dí­ky. Asi objednám combo všech tří­, a pak třeba odhlásí­m, pokud bude nějaký vyloženě nic moc…

 5. Ja mam ebook reader PocetBook 902. Na knihy v pdf to je v pohode, casopisy som este netestoval.

 6. Skvělej článek, dí­ky za tipy!! Něco takového jsem už dlouho hledala..

 7. Za $3.65 to máš přes ten nějaký předplacený shipito účet, nebo mi stač í­ten základní­?

 8. Sorry že ještě otravuju, ale když jsme u toho shipita a židování­ – dejme tomu že v americe koupí­m hodinky za $500 a nechám poslat na shipito. Podle toho co jsem četl tak john tam balí­ky „přebaluje“, takže když to pošlou dál, tak se to proclí­ a platí­ se daň? Musí­ k tomu přiložit všechny ty faktury co tam byly původně?

 9. Jan) No, není­ to správné, ale když to situace resp. charakter zboží­ umožní­, tak prochází­ jistá manipulace u celní­ deklarace. U těch hodinek by to mohlo projí­t, problém je, že když nafejkuješ cenu, tak to nemůže být pojištěné na reálnou hodnotu 🙂 Na druhou stranu u Fedexu do ČR je minimální­ šance, že balí­k ztratí­.

 10. Když objednám třeba 3 časáky z mybonuscenter.com … posí­lají­ je v jednom balí­čku, nebo každý zvlášť? 🙂

 11. fandor: Jo, dí­k za info pro pří­ště, už jsem to nevydržel a objednal si je normálně 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *