Český doménový parking

Zdá se, že co nevidět budeme mít v ČR první doménovou parkovací službu ala Sedo nebo Namedrive. Implementaci je možné vidět třeba na www.ucesy.cz, služba se jmenuje Freshparking a stojí za ní Elephant Orchestra, reklamní feedy poskytuje Netcentrum / AdFox.

Freshparking je prvním doménovou parkovací službou, která bude nejspíš dostupná pro veřejnost. V ČR ale již existují privátní parkingová řešení, např. společnost Media Plus s.r.o. (vlastní Martin Schlemmer, provozovatel Webtrh.cz) provozuje hybrid mezi parkingem a automaticky generovaným MFA (ukázka), implementaci jsem viděl na doménách společnosti Marketer s.r.o., kterou vlastní marketingový ředitel společnosti Invia.cz sro Michal Tůma.

Je otázka, jak bude parking na českých doménách výkonný, zajímavý traffic mají v podstatě jen typo domény, případně trademark domény a to je podnikání na tenkém ledě (přinejmenším v zahraničí) a je jen otázkou času, kdy to skončí 🙂

9 komentářů u „Český doménový parking

  1. Už aby to bylo. Někam by jsem rád ty .cz doméyn zaparkoval. Na namedrive.com v průměru 0.01USD za český klik je nic moc.

  2. takže Ahyde elephant to konečně spustí jo 🙂 …to bude Tůma rád 🙂 …stejně hrozný člověk nic pořádného neodchytí vedle MKT a ONE… asi budu muset začít častěji chodit s Ahydem na šampáňo 🙂

  3. A po sampanu mu poblij kancl, cislo na uklizecku uz mame 🙂

  4. Ne, neverim v tohle podnikani. Co funguje dnes, nemusi fungovat za 12 mesicu 🙂

  5. Takže ke komu z vás mám na zkoušku šoupnout typo domény, webtržníci? .)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *