Doménové trampoty pana účetní­ho

Mám děsně hodného pana účetní­ho. Než jsem odjel do fat campu, přinesl jsem mu papí­rovou krabici z Ikei plnou pueblí­ho bordelu účetnictví­ – aby mi z toho udělal dépéháčko; myslel jsem, že mě vyhodí­, ale jen naznačil, že bych to měl pří­ště kapánek roztří­dit.

Při každé návštěvě pokecáme; no a protože ví­ (a z faktur vidí­), že sem tam koupí­m nebo prodám nějakou doménku, tak měl při dnešní­ návštěvě speciální­ dotaz. Jeho účetní­ firma vlastní­ dvojznakovou doménu, velmi pěknou variantu. Již před několika lety za ni nabí­dla jedna pražská architektonická kancelář 200 tisí­c korun (podotýkám, že to byla první­ nabí­dka a ze strany zájemce). Nakonec to nějak nevyšlo. Tentokrát přišla další­ poptávka – bez nabí­dkové ceny, ale od velké stavební­ firmy (1mld+ roční­ obrat). Pan účetní­ se ptal, za kolik ji bouchnout. Vzhledem k první­ poptávce tuší­, že nějaká tržní­ cena tam je. Chtěl si nechat doménu někde ohodnotit (stylem dejte nám 1500czk a na základě idiotského vzorečku typu UIP/day*pocet_znaku_v_domene*hustota_ahydova_ohanbi*3,14 spočí­taj nějaký drhausnumero).

Pan účetní­ se tedy zeptal, co jim má napsat. Má rada zněla – napiště jim půl milionu – vzhledem k tomu, že se jedná o koncového a SOLVENTNíHO zájemce. V nejhorší­m pří­padě se naserou, pravděpodobně ale částku buď akceptují­ nebo bude prostor pro snižování­ ceny až ke vzájemnému kompromisu.

Shodou okolností­ se mi letos stalo něco podobného (několikrát, ale Miton na výše popsanou taktiku bohužel neskočil :). Objevila se poptávka na řekněme středně atraktivní­ doménu s nabí­dkovou cenou 150.000czk od prosperují­cí­ internetové firmy (doména rozhodně nepatřila mezi špeky v mém portfoliu). Drze jsem odepsal, že doména je k mání­ za 500.000czk. Zájemce odepsal, že je to dost peněz, ale že se nedá nic dělat. Během týdne byl deal uzavřený a doména zaplacená. Vyplývá z toho, že drzostí­ jsem vydělal o 350 tisí­c ví­c (doménu bych jinak prodal i za nabí­dnutých 150.000 czk). Myslí­m, že pěkným zakončení­m pří­běhu je fakt, že onu doménu jsem koupil asi 6 měsí­ců před prodejem na aftermarketu (klasický cold call) za 16 tisí­c korun (tolik si původní­ majitelka řekla, protože potřebovala novou ledničku :).

Jak reagujete na nabí­dky odkupu domén vy (a tebe, ahyde, se neptám)?

27 komentářů u „Doménové trampoty pana účetní­ho

 1. Vzoreček na výpočet ceny nemá chybu 🙂 . Sa s Ahydom pekne doplňujete.

 2. Cold call se to jmenuje kvůli té ledničce, co z toho prodeje vznikla 🙂

 3. …a koupil ji stanový tábor Horní­ Dolní­. 🙂

 4. No, ja reagujem tak, že im ju nepredám, keďže stále chcú len domény, ktoré mi sypú dosť peňazí­ a cena za ktorú chcú doménu sa mi nepáči. A keď im poviem čiastku ktorá by kompenzovala straty pri predaju tak sa zasmejú s idú ďalej 😀

 5. Fandore, mám také dvoupí­smenkovou doménu a někdo mi za ni cold mailem nabí­dl 50 litrů, resp. začal na 40ti a já na 80ti, a nad 50k se mu nechce. Vzhledem k tomu že ledničku mám, ale potřebuju něčí­m jezdit tak jsem si ří­kal že tak 70k by bylo dobrých.
  Mohl bys nějakým odhadem stanovit její­ tržní­ cenu, jestli třeba nejsem o řád vedle? Kolik bys za to chtěl?

 6. Teda sledovat Ahyda s Fandorem to je lepší­ než čumět na televizi. Dva teplí­ bratři se předhánějí­ za kolik prodávají­ nehmotný majetek 😀 ale Ahyde alespoň napí­še o jaké domény se jedná, to Fandor na svoje techtle mechtle raději uvalí­ informační­ embargo a já se dozvim akorát hovinko. To je jako když mi mladá řekne že mi chtěla něco důležitýho ří­ct a když se jí­ zeptám co, odpoví­ že radši nic, že je to blbost a ať na to zapomenu. Tak kdo je ten vrah?

  PS: vrah = o jakou doménu jde?

 7. Zajdu sem jen občas, ale co tady nevidim… 😀 Domény za půl mega… nikdy jsem se o to moc nezají­mal, ale teď jsem začal čí­st pár blogů domainerů a docela sranda.

 8. Rabbit:
  Neni prece podstatne o jakou domenu se jedna, je to obecna rada, stejny obchod se stejnou domenou uz nikdo nikdy delat nebude.

 9. S drzostí­ nejdál dojdeš – tak to prostě v životě chodí­. Mám podobnou zkušenost. Jezdí­m často tlumočit do zahraničí­ a kolikrát člověk zažije velmi úsměvné pří­běhy, kdy se našinec v zahraničí­ chová jako buran a myslí­ si, že za pení­ze si koupí­ všechno. V takovém pří­padě bývám i já drzý a nestydí­m se ří­ci si o pení­ze. Nedávno jsem byl v Paří­ži s klientem, který měl velkou oblibu v Armagnacu. Popí­jeli jsme roční­k 1902, kde cena jednoho panáka činí­ přes 4 000 Kč. Když se mě klient zeptal kolik ho budou mé služby stát, řekl jsem si za dva dny tlumočení­ o 40 000 Kč + diety. Zákazní­k se sice poněkud pozastavil nad výší­ faktury, ale když jsem mu s ledovým klidem odpověděl – „Co to pro Vás je, nějakých 10 panáků koňaku, které vypijeme za večer“, tak se rozesmál a poví­dá: „To máte pravdu, jsou to v podstatě nutné transakční­ náklady“. A fakturu bez mrknutí­ oka proplatil.

 10. Mě jen vždycky pobaví­ jak mí­sto toho aby někdo napsal, zavolal jsem napí­še cold call, nebo někdo je výkonným managerem zásob, ale přitom dělá skladní­ka .-)

 11. zavolat X cold call ma rozdilny vyznam, pokud znas cesky preklad cold call, sem s nim (ale aby nezabral celou vetu).

 12. Nabí­dka kořenovi 🙂 To, že máš zpracovanou nějakou metodu, kterou následně použiješ pro přesvědčení­ na věci nic memění­. Je to prostě nevyžádaná asertivní­ nabí­dka.

 13. Zdraví­m všechny,
  mám několik domén a rád bych je prodal. Poradil by mi někdo nějaky způsob jak je co nejlépe prodat a kde?
  Dí­ky moc

 14. mám několik domén a rád bych je prodal. Poradil by mi někdo nějaky způsob jak je co nejlépe prodat a kde?

  Zkus počkat až ti nějaký internetový zlatokop zavolá respektive cold calluje a pak stačí­ ří­ct ano 😀

 15. to jo, urcite dobra moznost. Ale nemusel bych se taky dockat. Jaka je sance, ze mi vubec nekdo zavola…

 16. Ahoj Fandore. Tvůj Blog čtu rád. Před nedávnemjsem se rozhodl, že si začnu psát svůj vlastní­ (v úplně jiném oboru než jsou domény) alek když už teda budu investova své pení­ze do registrace domény, chtěl bych vědět jakým způsobem se dá cena domény odhadnout. Ví­m, že je to základ Tvého Know-how, ale aspoň hrubý nástin… (jedná se o oblast Cad, stavitelství­ a architektury)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *