Držitelé doménových jmen zakládají asociaci

Praha 25. 3. 2009
Překročení hranice 500 000 registrovaných .cz domén a obecně vzrůstající zájem o internetová jména inspiroval skupinu podnikatelů k založení České asociace držitelů domén (ČADD), která oficiálně vznikla v březnu tohoto roku. Za jejím vznikem stojí několik internetových podnikatelů, kteří vlastní dohromady asi 10 000 českých domén, mezi kterými jsou jména jako pujcky.cz, banky.cz a reklama.cz.

Jedním z nepolevujících měřítek růstu českého internetu je počet domén zaregistrovaných v zóně .cz. Ten nedávno překročil hranici půl milionu jmen a každý den přibývá kolem 550 nových registrací.
Rozvíjí se i sekundární doménový trh (aftermarket) – tedy obchodování s již zaregistrovanými doménami – celkový obrat odhaduje ČADD na 20 milionů korun ročně. V nedávné době například změnily majitele domény sperky.cz (2 mil. Kč), banky.cz (1 mil. Kč) nebo cviceni.cz (350 000 Kč).
Cílem asociace je podpora zájmu veřejnosti o doménová jména, jejich nákup a prodej a využití při podnikání – především jako silného marketingového nástroje dnešní doby.
ČADD bude pořádat několikrát ročně otevřené setkání pro zájemce o oblast domén. První akce s názvem Domain Day se uskuteční 9. 4. 2009 a na programu jsou přednášky a především historicky první živá aukce domén.
Více informací naleznete na stránkách asociace www.cadd.cz.

12 komentářů u „Držitelé doménových jmen zakládají asociaci

  1. OT: Nefunguje ti ani wasp.cz … a to zrovna ve chvíli, kdy se nemůžu rozhodnout zda-li vyjet na Erasmus do Finska nebo Anglie a ty jsi mě tam nalákal ve zprávě z výletu na UK stránkách. 🙂

  2. Spekulant a zakladatel? Tvým posláním je přece internet ničit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.