Dva prodeje českých start-upů

V poslední­ době proběhly dva prodeje českých internetových start-upů.

První­m byl 50 procentní­ podí­l ve firmě Pricetown s.r.o., která provozuje server bezrealitky.cz (transakce proběhla v květnu, ale peklo se to několik měsí­ců). Kupují­cí­m je Allegro, čili vlastní­k českého Aukra. Svoji polovinu prodal investor Glocal Consulting a.s., který do firmy vložil 2 miliony korun. Kupní­ cena není­ známá (a smlouva zatí­m není­ v online Sbí­rce listin), ale druhý společní­k Jakub Havrlant prohlásil, že zhodnocení­ investice byla několikanásobné, takže tipuji 6-10 milionů korun.

Druhým, čerstvým, prodejem je cestovatelský komunitní­ server Orbion.cz, který založili bývalí­ programátoři Invie. Kupují­cí­m je společnost Versa One resp. Versa Media, což jsou prý firmy patří­cí­ do skupiny Savov Boys (mj. Mladá fronta a.s., atp.). Versa Media koupila letos v dubnu také recepty.cz. Kupní­ cena za Orbion.cz není­ známa, ale původní­ majitelé se snažili server celkem intenzivně prodat a jejich asking price byla 10 milionů korun. Zají­mavá je role Radka Stavinohy, který do Orbionu nainvestoval pár set tisí­c korun za 40% podí­l, takže jeho ROI bylo jistě impozantní­, řekl bych až saidlerovské 🙂

3 komentáře u „Dva prodeje českých start-upů

  1. Ten prodej Orbionu je cool, hlavne pro investora.

    Nicmene skoda, vzdycky jsem si rikal, ze kdybych chtel nekdy neco koupit, byl by to prave Orbion. Navic cena docela dobra (navratnost tak 5 let?).

  2. Myslí­m, že pan Saidler očekává násobky tak o nulu vyšší­ 😡

  3. Radek Stavinoha: Hehe, no, Saidler zní­ docela jako židovské jméno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *