Help wanted: Malá FVE na střechu občanské vybavenosti

Chtěl bych poprosit místní osazenstvo o radu. Mám přízemní budovu s rovnou střechou o ploše cca 300m2 v Libereckém kraji, v KN zapsáno jako občanské vybavenost (tj. není to rodinný dům a nikdy nebude). Výhledově bych chtěl na střechu pořídit fotovoltaiku, protože se to přímo nabízí – docela velký prostor střechy, snadná instalace. Mým hlavním cílem je samozřejmě zachránit planetu a mimo to bych si představoval výnos 8-10% PA. Hlavní otázka do pléna – je to reálné? Dělal jsem si trochu research, ale většinu informací co jsem našel se týkalo FVE na střechy rodiných domů. Vyzná se v tom někdo z vás? Byl by ochoten poradit? Klidně za $$$. Předem děkuji 🙂

2 komentáře u „Help wanted: Malá FVE na střechu občanské vybavenosti

  1. Když jsem volal na eon, máme střechu cca 1000 m2, tak odpověď zněla, že podpora je nula, výkupní cena 0,01 kč / kw.

    Rozdíl je, když 70% vyrobené energie spotřebuješ sám, pak máš nárok na nějakou podporu, ale jsou to jen drobné.

    Abych to shrnul, firemí zákazníky nepodporují, investice veliké, podpora žádná. Jiné řešení jsem nenašel, tak jsem to nechal být.

    Pokud se něco změnilo, rád si přečtu.

  2. V dnešní době jedině s tepelným čerpadlem a chytrým softwarem na řízení spotřeby. Pak se těch 7 až 10% Pa realizuje úsporou. Zvlášť, pokud je dům větší nebo má velké tepelné ztráty. Přidávám odkaz, tak se na to mrkni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.