In-line bruslení­ s Dubnem a Lucí­kem

Webtržní­k Duben pořádá se svojí­ pří­telkyní­ Lucií­ kurzy in-line bruslení­ pro začateční­ky.

In-line bruslení­

Když jsem byl v zimě na výletě v USA, šli jsme jednou po večeři s Johnem a jeho ženou do Sport Chalet mrknout, co mají­. Viděl jsem tam in-line brusle K2 Radical 90 za asi 150 dolarů. Měly velká kolečka a vypadaly pěkně. Byl jsem v té době nepoučen o typech bruslí­ a jejich užití­ pro různé skupiny (v mém pří­padě levej začáteční­k) a tak jsem si je koupil. Vtipné bylo, že vystavené brusle byly poslední­ – display model – tak jsem se snažil ještě cheapovat a vyžádat si nějakou další­ slevu (to máme my Židé tak nějak pořád :). Slevu mi nedali, ale z nějakého důvodu namarkovali jen 104 USD, v té době mě ty brusle stály v USA méně než náhradní­ kolečka na ně v ČR 🙂

V ČR jsem je jednou zkoušel, ale nic jsem z bruslení­ neměl – byl jsem velmi nejistý, neuměl jsem pořádně zastavit a naví­c jsem si někde na internetu přečetl, že brusle s 90mm kolečky a začáteční­k = ošklivé úrazy.

Na konci léta po návratu z fat campu jsem si ří­kal, že bych si mohl zaplatit nějakého trenéra, který bý mě techniku in-line bruslení­ naučil a abych byl přinejmenší­m stejně cool jako chlapec Radovan z Ostravy.. Shodou okolností­ jsem si na Webtrhu všimnul u Dubna linků v patičce a přihlasil se na jeho kurz bruslení­. Cena byla 800czk za 8 hodin výuky (4 v sobotu, 4 v neděli), což mi přijde jako vyloženě láce vzhledem ke kvalitě kurzu a hlavně neuvěřitelnému zlepšení­, které jsem za tak krátkou dobu dosáhl (a taky k tomu, že fitness trénér v Praze chce dnes za hodinu trénování­ litr a i ví­c). Nehledě na certifikaci MŠMT, kterou oba instruktoři kurzu mají­ a která garantuje určitý stupeň odbornosti (standardní­ certifikace sportovní­ch instruktorů v ČR, slouží­ mimojiné k vydávání­ ŽL pro provozování­ těchto aktivity).

Kurz se konal na parkovišti u Čechofrachtu v Hostivaři / Štěrboholí­ch, celkem se sešlo kolem 20 účastní­ků, čehož jsem se bál, ale nakonec to ničemu nevadilo. Ocenil jsem profesionalitu, se kterou Duben a jeho kolegyně vystupovali – nemám na podobných kurzech např. rád, když instruktoři přejdou bez ptaní­ na tykačku, … Lí­bí­la se mi metodika kurzu, kdy se instruktorům dařilo dodat nám jistotu na bruslí­ch, při zatáčení­, brzdění­, atd. Byl jsem skutečně překvapen, co vše jsem se za 8 hodin výuky naučil.

Pokud o in-line bruslení­ uvažujete, ale bruslit neumí­te nebo se bojí­te, určitě Dubnovy kurzy zkuste, za 4-8 hodin se naučí­te nejspí­š tolik, co byste se sami učili celou sezónu, naví­c se pro vás stane bruslení­ daleko zábavnější­m. Letos pořádají­ už jen jeden kurz, naví­c zkrácený a mimo Prahu, ale pří­ští­ rok chtějí­ kurzy hned od jara pořádně rozjet.

Mimochodem, ptal jsem se ostatní­ch účastní­ků kurzu (většinou slečen), jak kurz našli. Naprostá většina přes search – Google & Seznam. Pak mě napadlo, že jsem se měl zeptat spí­š na telefonní­ čí­slo. Tak snad pří­stě :-))

Jo a kdybyste začal někdo pořádat kurzy snowboardingu, ideálně v Jizerkách, tak bych se přihlásil 🙂

14 komentářů u „In-line bruslení­ s Dubnem a Lucí­kem

 1. Ja zadnyho Dubna v LA nenasel a tak me samouceni stalo parkrat rozbitou hubu. Pri koupi brusli jsem chranice povazoval za naprostou blbost pro zacatecniky, a ja presce bruslil v CR vramci pinyrskych krouzku na rybniku, takze jsem si myslel jaka to bude hracka 🙂 Za naplasti jsem dal uz vic, nez by me stali chranice z butiku na Rodeo Drive. A brzdim uz docela dobre, zatim sice stale jen o plot, strom, auto, lampu apod., ale uz nejedu hlavou napred 🙂

 2. Hehe, uz se tesim, az si na LA beaches zabruslim, ty trasy jsou kolem plaze vymazleny (zatim jsem je projizdel jen na kolobrnde).

  Chranice jsou must, vcetne prilby (muze byt i ta na kolo).

  Dalsi zpusoby brzdeni – skocit do travy (do pisku asi ne, to by sis zasvinil kolecka(lozicka), pluzeni (jako na lyzich, boli to trochu a jen zbrzdis, nezastavis), otockou (to mam nejradsi), dementni krucky (tezko se vysvetluje), brzdeni druhou brusli do „T“.

  Docela dobrá je tahle online škola bruslení­, třeba se tam inspiruješ 🙂

 3. Tak pluzit jsem zkusil jednou. To bylo tesne pred tim, nez jsem potreboval krome naplasti i gazu! Brdit do „T“ uz jsem se trosku naucil, kombinuju to s brzdenim o cokoliv 🙂 Do travy jsem zabrzdil parkrat, bohuzel od te doby co jsem jednou narazil na zelezny sprinkler, uz brzdeni do travy nepovazuji za bezpecnou metodu. Ale diky za tip!

 4. No na „ošklivé zdrbání­“ stačí­ štvorkola s 30 a viac HP a málo rozumu a mrdať si to dole lesnou cestou po traktoroch. Tak pri 50ke blbým terénom Vám už ulietajú ruky z riaditok a musí­te zoskočiť za jazdy.

  No trochu sa zdemolujete ale aspoň nemusí­te ví´bec makať ako na inline-och, vylezete skoro všade, zliezť je problém a to čo majú iní­ ako celodennú túru si vybehnete za pol hoďku.

 5. O nějakém kurzu jsem taky uvažoval, ovšem nikdy jsem se nedokopal k činu. 🙂 Pokud byste měli tip na dobré kurzy v okolí­ Brna, předem dí­ky.

 6. Ta Dubnova pří­telkyně je na té fotce? Tak to bych si možná koupil i ty brusle 😉

 7. já teda neví­m, asi nejsem dostatečně cool jako Fandor a Radovan, ale já mám na pravé brusli prostě brzdu a když potřebuju, tak si jí­ přibrzdí­m 🙂

  Můžu doporučit taky kurzy od http://www.sportovnikurzy.cz, je tam kromě inline i nějaký snowboard atd.

 8. No, brzdička ale není­ vhodná v každé situaci, naví­c brzdná dráha je dost dlouhá v porovnání­ třeba s otočkou.

 9. Tento rok jsem si také koupil in-line brusle a ví­ceméně jsem se učil sám, nebo s kamarádem. Škoda, že už je poslední­ kurz a ještě ne v Praze. Tak až pří­ští­ rok.

 10. To nevim, Libore. Ale jestli hledas pritelkyni, tak nejdrive zacni cvicit a pak napis Ahydovi, dohodi ti nejakou miss 🙂

 11. Ahoj Fandore, dí­ky za článek v kterém nám tak chválí­š kurz. Škoda že jsem nevěděl aspoň po kurzu, že jsi webtržní­k 🙂 a taky, že to podáváš jako kurz bruslení­ s Dubnem a Lucku zmiňuješ jen jako „ta Dubnova pří­telkyně“. Každopádně je milé když dostaneme ke kurzu nějakou zpětnou odezvu, zvlášť když je pozitivní­.

 12. Čau Dubne, sorry, nechtěl jsem Lucii nijak opomenout, doplnil jsem název postu, i jsem přidal link do textu. Ještě jednou dí­ky za prima kurz a samo i za odvoz na Letnou 🙂

 13. Dí­k za doplnění­, ohledně odvozu není­ zač, doufám že se ti jí­zda Multiplou lí­bila 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *