Jak vyřešit automatický tisk emailů?

Řeším jeden technologický problém a budu rád, když mi někdo poradíte. Situace je následující: mám speciální jednoúčelovou emailovou schránku, kam chodí jeden typ emailů (plaintext). Potřebuji, aby se každý email, který do schránky dorazí, okamžitě (nebo třeba do jedné minuty) automaticky vytisknul na tiskárně.

Doposud jsem to řešil službou ePrint od HP, je to ale dost nespolehlivé. Napadlo mě zatím jediné řešení – mít počítač s nainstalovaným linuxem a jednoduchým skriptem, který bude každou minutu kontrolovat emailovou schránku a případné nové emaily pošle na tiskárnu. Rád bych se ale vyhnul počítači (a zcela bych se chtěl vyhnout Windows), preferoval bych jednoúčelovou „krabičku“, pokud ale něco takového existuje, sám jsem to nenašel. Důvodem je jednak vyšší spolehlivost a také nižší spotřeba elektřiny 🙂

Předem děkuji za jakékoli tipy.

16 komentářů u „Jak vyřešit automatický tisk emailů?

 1. Nejspíš by fungoval libovolný router s USB a DD WRT http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices (např. linksys e3000). K tomu automaticky spouštěný skript, který by se postaral o vyzvednutí mailů a tisk.

  Ovšem laikovi bych spíš doporučil starý notebook z bazaru + Windows + existující software (stačí vygooglit auto print email).

  Ještě mě napadá Google Cloud Print (http://support.google.com/cloudprint/bin/answer.py?hl=en&answer=1686197) a naskriptovat gmail pomoci Google Apps Script. Nové HP tiskárny to prý podporují a třeba je to spolehlivější než ten ePrint.

 2. Doporucil bych take resit to pomoci raspberry pi a jednoducheho skriptu 🙂

 3. Doporučuju brigádníka z Ugandy, přestěhovat ho do ČR protože v Ugandě nemají elektřinu, natož tiskárny a kvůli spotřebě elektriky o kterou ti tak moc jde nakoupit nejnovější vybavení (nejmíň to žere). Časem třeba i solární panýlek, plochy kam ho umístit na to máš 🙂 No a pak je to už strašně jednoduchý, Uganďan, říkejme mu Cron ti každou minutu čekne e-mailovou schránku a když něco přijde, hned dá papír do tiskárny a vytiskne ti to. Přijde mi to jako spolehlivé řešení a nemusíš se spoléhat na nějaké programátory a jejich bugy ve scriptech.

 4. No nevím v čem je u tebe problém, ale mě ePrint funguje na jedničku. Můžeš to prosím upřesnit?

 5. pokud je ta tiskarna pripojena k netu a pristupna pres verejnou ip 🙂 tak nepotrebujes ani ten pocitac/raspberry pi, ale kamose co ti ten skript nekde hodi do cronu a bude posilat vystup na tu tiskarnu nekde u tebe v kancelari

 6. jelen) Je připojena k internetu přes O2 ADSL, tam se IP adresa přiděluje dynamicky, že?

 7. coz se ale da vyresit pomoci dyndns / tisknout na FQDN m9sto na IP

 8. Petr: Díky za tip na autoPrint2.

  Napadlo mě použít AirPrint. Můžeš posílat tisk na jakoukoliv tiskárnu na světě, která je nastavená. Pak už stačí malý skript, jako třeba autoprint2.

 9. Nedalo by se to nejak zbastlit pomoci google cloud print + google apps script (ten email ti bezi/muze bezet na google apps?)

 10. Ahoj, už jsi to nějak spolehlivě vyřešil? Něco podobného by se mi hodilo na tisk příkazů k výjezdu našich hasičů, tak jen abych nevymýšlel vymyšlené 🙂

 11. Ahoj Petře, podařilo se ťi vyřešit nějak ten tisk výjezdů?
  Děkuji Petr Poláček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.