Kasa cink?

Aktuálně.cz:

Největší­ tuzemský cestovní­ server Invia.cz by měl mí­t do konce roku nového majitele. Aktuálně.cz to potvrdily dva zdroje z firmy. Spekuluje se předevší­m o serveru Expedia.com, který ve světě patří­ mezi největší­ hráče na trhu on-line prodejů, a o cestovní­ kanceláři TUI. Ve hře však mohou být i jiné cestovní­ kanceláře a zahraniční­ privátní­ fondy.
(…)
Jedenapadesátiprocentní­m majitelem Invia.cz je v současné době švýcarská společnost Internet Travel Holding. Za kolik by mohla být Invia.cz prodána, se nikdo z firmy vyjádřit nechtěl. Podle Petra Staňka, spolumajitele konkurenční­ho serveru NetTravel.cz by to ale mohlo být kolem čtvrt miliardy korun.

Hezký exit, pokud to není­ kachna a ta cena bude plus minus sedět – netroufám si vůbec odhadnout, jak je odhad Petra Staňka relevantní­, má někdo jiný názor na výši prodejní­ ceny?

9 komentářů u „Kasa cink?

 1. Těžko se cena Invia.cz odhaduje, ale odhad pana Staňka vypadá fundovaně. Vezmu-li v potaz, že Exim Tours vydělala loni 135 miliónů Kč, tak proč by Invia se nemohla prodat za čtvr miliardy?

  BTW: proč je rubrika Sebrané spisy (nejen) z H1 neveřejná? 🙂

 2. Ja s odhadem pana Stanka nepolemizuju, take si o nem myslim, ze je profesional, zajimaji me ale i nazory jinych lidi.

  Sebrane spisy – uz mi to prislo trapny a nebavilo me ty perly lovit, i kdyz nekteri ctenari sem chodili pry jen kvuli spisum 🙂

 3. Tady je krasne videt, jak jeste lepsi nez vydelavat jako affiliate je stvorit projekt, ktery bude vydelek pres provizni system umoznovat.

 4. Jojo, to si moc dobre uvedomuju. Je za tim ale 5 let tvrde prace s nejistym cilem, proste takova sazka na budoucnost, ktera v tomto pripade vysla (a ve vetsine ostatnich pripadu nevyjde). Affiliate je naopak sazka na jistotu v soucasnosti s nejistymi vyhlidkami do budoucnosti.

 5. Mno je třeba brát taky v úvahu, že provozovatelé affiliate systému v nich mají­ sakra malé marže, aby bylo co vyplacet také partnerům. Žadný zlatý důl to nebude, spí­š cesta za větší­mi objemy a posí­lení­ pozice na trhu.

 6. Vždyt je to logický krok, ted jsou úplně navrcholu a konkurence bude jen sí­lit. Proč to neprodat? Za rok za dva by ta suma mohla být klidně i poloviční­!

 7. Můžu se tě zeptat, děláš zahraniční­ affiliate nebo českej? Předpokládám, že zahraniční­ (anglicky hovoří­cí­). Prozdradí­š, které odvětví­? S napětí­ očekávám pokračování­ tvého experimentu s prahou

 8. Delam oboji, neprozradim. Ty ceske jsou pomerne snadno zjistitelne a uz se naslo nekolik ulicniku, kteri to zacali kopirovat 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *