Kdopak to pí­še?

Na Lupě se objevil na konci května čtenáři celkem adorovaný blog uživatele Startupiče. Docela vtipné čtení­, dobře řemeslně napsané, o tom žádná.

Zaujalo mě ale, že si nikdo nevšiml jedné věci – vsadí­m se, že ten blog pí­še Patrick Zandl, což je zvláštní­ vzhledem k obsahu Startupičova blogu – jako velký fanoušek Zandlovy kariéry založené ví­ceméně na soustavných podnikatelských failech si nepomatuju, že by měl někdy vývojářskou firmu.

Faktem ale je, že psát umí­, stejně tak fabulovat. Ta práce s jazykem, ty výrazové prostředky, ten rádoby jsem nad věcí­ vy nýmandi pseudonadhled. Zandl jak vyšitej. Takhle nepí­še normální­ kluk od počí­tačů, který si založil startup.

Nemám moc talentů, ale jeden jo – poznávání­ stylů. Když se v časopisu BIZ začal objevovat Černý Petr, tak mi bylo po první­m článku jasné, že to může psát jen jeden člověk a že Vosa is back, byť v trochu jiném provedení­.

10 komentářů u „Kdopak to pí­še?

  1. Fandore, tentokrát to nevidí­m jako správný tip. 🙂

  2. Já bych si naopak na Tangera vsadil, tohle je skutečně Žertva jak vyšitej 🙂

  3. Ta práce s textem a slovy je celkem bravurní­. Nejsem si ale jistý, jestli to je zrovna Patrik 🙂
    Ale je pravda, že od začátku je mi divné… jak je to psané. Na kluka „od počí­tačů to fakt nevypadá“. Možná talent (i) na psaní­.

  4. Nevim jestli to pise zrovna Zandl, ale jsou to strasny sracky. Neco ve stylu poraden na Idnes nebo Zena a Zivot; riznuto cool copywriterstvim, nechybi v tom poker, proste vsechny indicie, co naprosto neprekvapi, vypadaji v kurzu, ale nakonec fungujou ne kvuli tomu, ze by na nich neco bylo, ale jen kvuli tomu, ze je to porad omilany dokola.

    Nakonec to mozna nejaky startupista mozna pise, ale je to cely hrana zoufalost, stejne jako jeho uzasne startupy na online omalovanky nebo trading platform pro couples nebo nejaka dalsi picovina stejnyho razeni.

    Vsak tam presne kraci iinfo i cela startup scena. Nekam uplne mimo inovace. Proste sracky bulvaru 2.0, ktery se vali furt dokola, az to ma vypadat jako neco normalniho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *