King of retence

Nedávno jsem psal o možnosti jak zí­skat letenku na Havaj za čtyřku pomocí­ CITI ČSA kreditky (mimochodem, CITI prodloužila akci s mimořádným bonusem 50k mil až do 15.8.2012). Sám kreditku mám už asi tři roky, nesbí­ral jsem teda mí­le na Havaj, ale na RTW letenku (kolem světa). Potřebný počet mil mám už nasbí­raný, takže kartu už nepotřebuju a taky stojí­ vedení­ 2500 Kč ročně, takže jsem se rozhodl ji k roční­mu výročí­ zrušit.

Volal jsem na CITI linku a řekl jim, že chci kartu zrušit, protože mí­le už nepotřebuji resp. změny v politice OK PLUS činí­ program pro dlouhodobější­ sběratele nevýhodným. Samozřejmě hned zapojili retenční­ praktiky, což je moje oblí­bená kratochví­le – katovat costy u všech možných služeb právě přes retenční­ nabí­dky.

Nejdří­ve mi nabí­zeli převedení­ na standardní­ CITI kreditku, která ale nemá žádné výhody a slouží­ jako brutálně nevýhodný úvěrový produkt, řekl jsem jim, že nemám zájem. Pak zkoušeli nabí­dnout prominutí­ udržovací­ho poplatku, to už je docela zají­mavé vzhledem k solidní­mu cestovní­mu pojištění­, které se ke kartě váže, nicméně jsem to také odmí­tnul.

Nakonec mi retenční­ micinka nabí­dla vedení­ karty zdarma a cashback 10% na útratu až do výše 100 tisí­c korun (tedy maximální­ výše cashbacku 10 tisí­c korun). íšdajně měl být cashback jen za platby v ČR, ale dostal jsem ho i za platby v zahraničí­ (což jsem původně nevěděl a teď na výletě v New Yorku jsme utratili přes 1000 dolarů jinak než přes CITI kreditku, což zamrzí­). Na kartu se mi už připsal první­ cashback – 1804 vočí­. Není­ to na zbohatnutí­, ale radost to udělá 🙂

citiretence

Poučení­? Holte finanční­, pojišťovací­, telekomunikační­ a další­ firmy přes retenční­ nabí­dky co to jde 🙂

20 komentářů u „King of retence

 1. Pekny, me by hlavne zajimalo jak se jim tenhle 10% cashback muze vyplatit – opravdu veri tomu ze zacnes zit na dluh a budes jim nekdy davat 20% nebo maji nejaky premie z udanych kreditek a tlaci to jak muzou?

  Zajimalo by me jestli se ta kreditka da ziskat rovnout s tim cashbackem (a milema taky samozrejme)

 2. Taky jsem nad tí­m přemýšlel, jak se jim to může vyplatit. Vždyť provize z transakce jsou kolem 2-3%.. Jinak máš asi štěstí­ na pracovní­ky v retenční­m, protože když jsem rušil nějaké služby (např. přechod k jinýmu operátorovi a to jsem byl skoro 10 let stálým klientem s měsí­ční­ útratou 1-1,5k, tak se ani neozvali) tak se mi jedinkrát stalo, že při rušení­ nepotřebné pevné linky se dostali z 400,- na nabí­dku asi kolem 50,-.

 3. Tomas) Rovnou se urcite ziskat neda.

  Dave) Asi dvakrát se mi stalo, že jsem při retenční­ch snahách narazila na pako, takže jsem zavolal znovu a dovolal jsem se někomu jinému, kdo chápal co bych rád 🙂 Nutno podotknout, že retenční­ nabí­dky mají­ dobře zpracovány většinou korporace, v malých firmách si naopak snahu o odchod ke konkurenci berou moc osobně a často se podle toho chovají­ (tj. uraženě).

  Premyslel jsem, jestli CITI nevydelava na kurzovych rozdilech, platim totiz vice v zahranici nez v CR (i pres internet) a pokud vydelaji na kurzovem rozdilu treba 5 procent z nekolika stovek tisic, tak uz to neco hodi …

 4. 10% cashback je famozni, kazdopadne ho nemuzou dostat zpatky jinak, nez tim, ze dotycnej to proste obcas nesplati vcas. tam venku je prekvapive hodne lidi, ktery neumej tak dobre pocitat. navic CITI je americka firma a mam takovej pocit, ze ty svoje americky mustry pouziva trochu i tady. jsem zvedavej, jestli je to v cesku prejde…

 5. Me se vzdycky vyplatilo dat vypoved nejake sluzby pisemne na A4 a poslat na adresu operatora/pojistovny. Vzdycky potom volala mila pani se kterou se slo domluvit

 6. Alex – stačí­ zavolat na infolinku a oni ve většině pří­padů přepojují­ rovnou na retenční­ oddělení­, je to rychlejší­ a asi levnější­ než posí­lat dopis. Ale taky je to evidentně cesta 🙂

 7. Znal sem typka, ktery byl schopny zit takhle rok na citi karte. Jen projel cely limit a pri vyplate tam ty penize dodal. Ziskaval totiz taky cashback a tim, ze se vesel do toho 60 denniho obdobi, tak neplatil ouroky.
  Ale byl to blazen, tak treba kecal 😀

 8. fandor – volat jsem zkousel, ale vzdy jsem trefil na nejakou mrdku, ktera nenabizela nic poradneho. Proto to delam old fashion way na papire, mam tak lepsi vysledky 🙂

 9. Ty, Fandore, ty si to uz testnul s tou letenkou a pobytem tam?
  Vcelku by mne zajimalo nejake info, za kolik to lze poridit se vsim vsudy – aneb, kolik to stalo i s dlabancem, pucenim aut atd….jestli mas zkusenost, budu neskonale vdecny 🙂

 10. Nekdy mi ty tvoje clanky pripadnou opravdu jako vypravenky…

 11. To CITI funguje ale zají­malo by mne jestli to dají­ těch 10 % na kartu, která je použí­vaná rok tzn. že jí­ končí­ bezplatné období­ nebo jestli to dávají­ jen na kartu, která je vedena dlouhodobě např. viz. 3 roky.

 12. Jendo, byl jsem na Oahu v roce 2008 asi na týden, ale letenku jsem si kupoval z Los Angeles v bundlu s hotelem na Waikiki (letěli jsme ve dvou), vyšlo to asi na 12 tisí­c na jednoho tehdy. Půjčení­ auta na den stálo 17 USD (+ pojištění­). Dnes bych letěl spí­š na Maui.

 13. Hele, ten 10proc cashback myslis jednorazove, nebo na 100tis mesicne? Kazdy mesic, to bych docela bral:)

 14. Jako – do vyčerpání­ limitu, to znamená jakmile utratí­š 100 tisí­c (je jedno, za jak dlouho resp. v rámc jednoho roku), tak to konči.

 15. Ahoj. Jak sis natrasoval tu letenku kolem sveta a kolik si dal za poplatky?

 16. No s RTW letenkou je to úplně na hovno, dnes mi v ČSA řekli, že RTW letenky nelze rezervovat už kvůli obrovskému zájmu. V týdnu se staví­m v kanceláři ČSA, ale bohužel to nakonec asi vypleskám za nějakou biz class letenku do Japonska via Soul.

 17. Tvoje retencni nabidka je opravdu super! Osobne pouzivam kreditku Citi life a za posledni rok jsem s ni v CR zaplatil pres milion korun. Dostavam zpet standardni 2% z obratu, ale rad bych si vyjednal trochu lepsi podminky. Myslis ze by jsi mi mohl trochu poradit jak Citi co nejvice oholit? 😉

 18. Martine, 10 procentní­ cashback na částku do výše 100 tisí­c útraty byla vyloženě retenční­ nabí­dka, abych kartu nerušil a nechal si ji na další­ rok (s tí­m, že banka spoléhá, že nezvládnu splácení­ v bezplatném období­ a spadnu do úrokové mašinerie). Ve tvém pří­padě bych zvolil tradiční­ retenční­ metodu „arabské tržiště“, tj. zavolej do Citi a řekni jim, že chceš svoji kaetu zrušit a buď dost neústupný dokud nenabí­dnou něco zají­mavého, vzhledem ke tvé útratě by z nich mohlo něco vypadnout, je reálné že stejná nabí­dka co dali mě. Kdyby ti ji na konci nedali, tak jim na férovku řekni, že tvoji známí­ s okplus kreditkou dostali nabí­dku co jsem dostal já.

  Důležité je nevzí­t hned první­ nabí­dku se kterou přijdou – mně nejdří­ve nabí­dli převedení­ karty zdarma na obyčejnou citi kreditku bez bonusů (a bez poplatku za roční­ vedení­), po odmí­tnutí­ mi nabí­dli vedení­ okplus kreditky bez poplatku 2500Kč/rok (to už je sám o sobě solidní­ deal dí­ky dobrému cestovní­mu pojištění­ a nějakým těm mí­lim), no a jako poslední­ trumf vytáhli zmí­něný cashback + vedení­ karty zdarma a dokonce mi i připisují­ mí­le i když operátorka snad ří­kala, že nebudou.

  Cashback jsem už vyčerpal, takže kreditku asi zruší­m a počkám až bude u CITI zase nějaký rozumný signup bonus 🙂

 19. OAKLAND — Jimmer Fredette sat still as media assembled around him, and he looked beaten, battered and soon-to-be bruised. The former Kings first-round draft pick and BYU supernova had blood-stained shorts, abrasions on his hands and a well-saturated bandage above his right eye after Friday’s pre-NBA summer league workout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *