Frozen yogurt konečně v ČR!

Do ČR resp. do Prahy dorazil konečně Fandorkův oblí­bený fet – frozen yogurt, logický následovní­k ovocných fresháren, taková zdravější­, méně kaloričtější­ a podle mně daleko chutnější­ náhrada zmrzliny. Za tuhle dobrotu jsem v Kanadě a USA utratil už mnoho tisí­c korun (dával jsem si každý den), nemůžu si pomoct kdekoli to vidí­m.

Spicy garlic ramen

Ve Vancouveru jsem měl oblí­benou gastro ulici Denman st., která byla na kole asi 9 km od mí­sta, kde jsme bydleli. Nejdří­ve jsem si dal spicy garlic ramen v Kintaro Ramen (pro mně jednoznačně top ramenárna v Kanadě / USA), pak jsem popojel na kole asi 300m a dal si frozen yogurt v Qoola Frozen Yogurt a pak popojet na English Bay, natáhnout se na trávě a dát si šlofí­ka – tohle pro mně bylo ztělesnění­ perfektní­ho dne, kombinace všeho, co mám hodně rád 🙂

English Bay Beach, Vancouver

Mile mě překvapila nastavená cena frozen yogurtu v ČR – 34 Kč, což stojí­ myslí­m prémiová zmrzlina od Algidy. V USA a Kanadě je většina frozen yogurtáren řešena jako samoobsluha – natočí­te si jogurt z automatu podle libosti a pak si u pultu s ovocem a sladkostmi naberete toppingy – kolik chcete. U pokladny vám to zváží­ a zaplatí­te. Zpravidla od 3 do 7 dolarů (v Kanadě byl frozen yogurt téměř 2x dražší­).

Moje nejoblí­benějši kombinace je plain/tart („bez pří­chutě“) frozen yogurt a liči jako topping. Určitě vyzkoušejte, naví­c teď na Slevomatu běží­ dobrý deal – 10 porcí­ za 119 Kč 🙂

Jinak mám radost, že Praha je co se týče gastronomie už dost světová. Potom, co jsem v Sapě našel dvě mí­sta, kde dělají­ můj oblí­bený bubble tea mi v Praze chybí­ už jen autentický ramen bufet, nejbližší­ dobrý je v Berlí­ně, ale je to imho otázka času než dorazí­ do Prahy (problém je, že se jedná o japonskou záležitost a JP komunita v ČR je dost malá). Ještě bych ocenil nějakou dobrou Bánh mí¬ sendvičárnu s alespoň 10 druhy baget někde v centru, ale ta tu bude myslí­m co nevidět vzhledem k početné VN komunitě v ČR (dobrý podnik už existuje v Berlí­ně).

19 komentářů u „Frozen yogurt konečně v ČR!

  1. S ramen/ramyun bufetem by to mohlo být nadějné ve Frýdku, Ostravě či okolí­, jelikož je tu spousta Korejců kvůli Hyundaii a další­m fabrikám. Aspoň doufám… 🙂

  2. V Korei je ramen dost populární­, ale spí­š jako instantní­ low-budget nudlová polí­vka (obdoba „čí­nské“ známé v ČR). Japonský ramen je něco jiného. Ví­ce info je třeba na Wikipedii.

  3. Proc je frozen yoghurt min kalorickej nez zmrzlina? Na to bych prosil odkaz. To bude neco podobnyho jako si lidi mysli jak je nekaloricka rejze nebo testoviny a ty jsou pritom samej cukr.

  4. No tak vypadá to celkem zají­mavě. Zají­malo by mě za jak dlouho se tohle rozší­ří­ do obchodů jako je Tesco, Albert, Billa atd.

  5. Tak jsem na tvuj popud vyzkousel frozen yoghurt a je to pro me velke zklamani:-(

  6. MD: Tak je pravda, že napoprvé může být ta chuť zvláštní­. Je to třeba u oliv, plno lidem přijdou (nejen) na poprvé odporné. Časem si zvykneš a pak už bez toho nemůžeš být 🙂

  7. F: hele u me nejde o zvlastnost chuti, ale prave naopak… ta chut mi prijde prave strasne obycejna:-) proste zmrazenej jogurt posypanej ovocem, neni to spatny, ale neni to neco, po cem bych se utloukl…

  8. A co když to nemám do Prahy zrovna tolik, co by kamenem dohodil, spí­š tolik, co… no, prostě se tam dostanu tak jednou do roka :D.
    Dá se ta bašta objednat přes e-shop? :D. Sakra já jsem dneska nějakej vtipnej.

  9. kuchtí­k) je to mražený, takže přes net těžko. nicméně demoverzi si lze udělat doma – kup si nějaký dobrý ovocný jogurt (třeba Hollandia), je důležité aby byl ovocný (bez pří­chuti není­ v domácí­ch podmí­nkách dobrý) a dej ho zmrazit (normálně v balení­ jak si koupí­š v obchodě), nesmí­ být ale zmrazený úplně na tvrdou kostku, ale jen částečně.

  10. Tehnle jogurt jsem v USA neviděl. Vyzkouší­m ho u nás, ale jestli je to jako olivy (nejdří­v nechutnají­), neví­m, kolik zí­skají­ stálých zákazní­ků. 🙂

  11. Nejlepší­ je klasická smetanová zmrzlina, vanilková nebo pistáciová anebo ruská zmrzlina 🙂

  12. Pro sendvice do Expressu. V centru – Palladium, Andel (u kina Cinestar).

  13. Zrovna jedu do Prahy, ta si musim jeden (nebo dva) dat. Miluju frozen yogurt, jsem rada, ze uz konecne dosel i k nam 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *