Levná střešní okna

Dovolím si jeden tip pro realitníky a rekonstruktéry. Objevil jsem no frills lowcost značku dřevěných střešních oken od stejné dánské skupiny, která vlastní značku Velux. Jde o střešní okna BALIO, stojí přibližně polovinu co Veluxy po velké slevě (dosáhl jsem u Stawebniny.com na slevu 28 procent z MOC a po jejím započtením jsou BALIO okna za polovic) a je na ně férová záruka 10 let. Nevýhodou je pouze několik málo rozměrů v porovnání např. s Veluxem. Vzhledem k tomu, že jsem sám dal za čtyři Velux okna do malého 50m2 bytu přes 40 tisíc korun, tak lze s okny Balio ušetřit celkem dost peněz, zvlášť když je půda velká.

Nemám s Balio okny zatím žádnou osobní zkušenost, ale nepochybuji o tom, že v rámci skupiny nějak šérují know-how s Veluxem a proto má tento brand u mně větší důvěru než místní vesnický eskamotér, co pytlíkuje střešní okna někde v garáži na dvoře a pak to prodává na Aukru 🙂


*** Pro shánění levného stavebního materiálu a solidních řemeslníků doporučuji web DobraPoptavka.cz


Jinak samozřejmě miluju tuhle obdobu private brands her, kdy je produkt v zásadě stejný, jen za sebou nemá tu marketingovou pohádku a silný drahý brand. Pomatuji na doby během studií, kdy kupoval asi za 3 koruny 1,5L TESCO vody, kterou dodával výrobce Dobré vody (rozdíl dobrých 6-7 korun na láhvi oproti jejich brandu a přitom jsem pil tu samou kojeneckou vodu).

15 komentářů u „Levná střešní okna

 1. Anooo, tenhle druh informací miluju, chtělo by to samostatný web…….

 2. Na to jsem Fandurkovi prodal domenu Skrblik.cz, ale on ji nechava trestuhodne nevyuzitou 🙂

 3. Nevim jak u tech oken, ale u ty vody byl problem, ze to byla loterie. Kdysi ta voda z tesca byla dobra. Ale naposled jsem ji koupil asi pred 2 rokama, pac mame stary trubky a hnusnou vodu (v 90% mist v CR vcetne Prahy se voda pit da v poho) a ta Tesco voda byla jeste hnusnejsi nez voda u nas – vylozene pachla. Do tech tesco flasek evidentne natocej co maji po ruce. U oken… to poznas za par let .

 4. Jo, to máš pravdu, teď je Tesco voda hnusná. Finta je v tom, že je dost často u store /private brands uveden na etiketě výrobce.

  Takže třeba vím, že láhvové pivo Deep 11° z Lidlu je Platan (na láhvi je vytištěn kód podle kterého to lze identifikovat + dodávají to v přepravkách Platan), akorát o pár kaček levnější než „originál“ Platan 11°. Ale zase DEEP v plechovce je nějaká sračka z Polska.

 5. S těma potravinama je to pravda. Na etiketě je Albert nebo Tesco, ale přitom výrobce je stejný jako u drahých a draze propagovaných výrobků. Stačí si vždycky přečíst výrobce a nebo jeho kod.

 6. jinak všechno nej k včerejším 30tinám a tipuji že dnes po ránu ti dobře bodla i ta voda z Tesca 🙂

 7. S těma potravinama to pravda není . Na etiketě je Albert nebo Tesco, výrobce je stejný jako u dražších propagovaných výrobků, nicméně složení těch výrobků je jiné…. vždy je vyrobené ještě levněji na úkor kvality… To že se jedná o kvalitativně stejné výrobky za levnější cenu je rozšířený mýtus díky kterému tyto privátní značky fungují….

 8. Backa – není to pravda. Tesco má několik úrovní private brandingu – nejvíc budget orientovaná je značka Tesco Value, kde je plno skutečně plno shitu a člověk musí být hodně obezřetný – třeba jednou jsem narazil na mleté maso v plastové vaničcce, kde bylo jen asi 60 procent mastné složky, ale patřila tam zároveň zmiňovaná Dobrá voda brandovaná jako Tesco voda. Pak jsou výrobky, kde je to řekněme o chuti – třeba 1 KG Tesco musli stojí kolem 30-40 korun, 1KG značkového EMCO musli stojí tuším 60-70 Kč (tedy dvojnásobek). V EMCO musli je daleko více ovoce, ořechů, atd. než v Tesco musli, ale mně Tesco musli taky docela chutnalo.

  Pak je střední Tesco brand kvalita a pak mají i „high-end“ premiovou značku (nepomatuju si teď jak přesně se jmenuje), pod kterou nabízejí kvalitnější věci (přijde mi, jako by se v tomto segmentu chtěli přiblížit třeba potravinám v M&S). Alfou omegou je sledovat složení a výrobce, Tesco to většinou uvádí, ale třeba Albert nebo Lidl moc ne.

 9. My už jsme po rekonstrukci a máme okna Velux…. Ideální srovnání by bylo dát dvě střešní okna vedle sebe (jedno od Veluxu a druhé od Balio) a po pár letech porovnat. Za pár let už ale budou zase jiné značky a může se srovnávat znovu 😀

 10. V Nemecku tyhle white lable veci testovali, a v Aldi treba byly neketere veci ohodnoceny lepe nez original. (Slepa zkouska.)

  Ale je pravda, ze ve stejnych retezech je v Nemecku mnohem vyssi kvalita (a casto je to i levnejsi). Obecne kdyz je neco jenom pro zeme V4, tak to muze byt polska (ceska) kvalita…

 11. Ohledne tý vody z Tesca za 3.50 Kč. Víš Fandore, že tato voda se stáčí z vodovodního řádu?
  Existují stáčirny kde se voda z vodovodu plní do petflašek a to je to co sis kupoval za 3.50.
  V ČR máme v trubkách jednu z nejkvalitnějších vod na světě. Nemá žádný smysl si kupovat balenou vodu ani levnou ani drahou. Voda z petflašky (kromě kojenecké vody) je skoro vždy o trochu horší než voda z kohoutku. (i když samozřejmě splňuje všechny hygienické normy) V petflašce se nějaký bakterie spíš namnoží a kromě toho, se může i něco z plastů uvolňovat do vody.

 12. Vlasto, je to možné, ale v době o které jsem psal (8-10 let nazpět) platilo Tesco voda = Dobrá doba (a tím myslím značku, ne chuť). Jinak samozřejmě voda z řádu je v ČR na většině míst OK, i v Praze (bydlel jsem 10 let v Praze 6 a pil jsem tam normálně vodu). Balenou vodu má smysl kupovat když chodíš například do školy, máš žízeň když si ve městě, v autě, atd.

 13. Tak je to tak že Fandor je RAK?
  tak gratulace

  Jinak mám taky podobný zkušenosti ve stavebnictví kdy dostaneš to samý od stejného výrobce a za podstatně jinou menší částku.U těch oken bude levnějšéí obvodové kování, ale srovnatelně kvalitní. Tento trend bude pokračovat protože stavebnictví je na úpadku a už se zřejmě nezvedne(tedy v EU) a firmy potřebují chrlit a tak plni výrobní linky (stejná technologie) nebrandovými komponenty. Ve většině případů půjde o srovnatelně kvalitní věci ale méně propagované protože tam ubývá prostor. V neposlední řadě bude trend nákupu věcí v online stavebninách, kde se snižuje samo taky cena.Tady je to ještě v plenkách, ale ten trend tam dospěje, jsem o tom přesvědčenej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.