Levné parkování v centru Prahy

Měl jsem dnes nějaké schůzky v centru Prahy. Velmi nerad platím za igelitky v marketech a za parkování, igelitky jsem pořešil reklamními plátěnými taškami co jsem nasbíral na Pubconu, parkování je samozřejmě oříšek (a varianta nechat auto na P+R parkovišti a jet metrem je k hovnu, protože jízdné na metro je minimálně za 50 Kč a k tomu minimálně 40-60 minut za cestu tam+zpět v hajzlu).

Jeden hodný známý mi poradil malé parkovací tajemství Prahy 1. Z boku Masarykova nádraží je ulice Na Florenci (dříve tam sídlilo Rudé krávo). Téměř v celé ulici lze parkovat (na parkovací automaty), jen menší část ulice u magistrály je modrá zóna. Kouzelné je, že hodina parkování stojí velmi férových 15 Kč a parkovat lze až 6 hodin, volné místo najdete většinou po celý den. Hodný známý má nedaleko kancelář, parkuje tam neustále celý den za 15 Kč bez problémů (ideální je zaparkovat čumákem ke vchodu do metra).

Ulice Na Florenci má velmi strategickou polohu – jednak tam v pohodě sjedete z magistrály bez významnější zácpy a jednak jste za pár minut na Náměstí narkotiky, u Slováče, na Senovážném náměstí, dojít lze v pohodě i na Václavák nebo Staromák.

Pokud máte nějaké své tipy v podobném duchu, budu rád, podělíte-li se.

19 komentářů u „Levné parkování v centru Prahy

 1. Ta samá hodinová sazba je i na nábřeží vedle PF UK. Akorát je problém, že tam bývá poměrně plno, neb budoucí soudci a státní zástupci to rovněž používají za 15Kč/den (jestli vůbec) a když dostanou za stěrač výzvu a úspěšně se s ní vypořádají, tak si mohou nechat uznat dva kredity za předmět „Správní právo v praxi“. 🙂

 2. Asi to tam dneskna parknu:) Jak se dá dosáhnout těch 15kč/den?:) Jinak moje parkovací lokace na Roztylech u metra u Bauhausu zadarmo.

 3. Marek) LoL, s těmi kredity je to skutečně pravda?

  Vašek) 15Kč je semi-legal aktivita – zaplatíš si hodinu (aby si měl na palubní desce aspoň něco) a vrátíš se po celém dni 🙂 Obvykle to nekončí nijak, v malém procentu případů máš za stěračem výzvu od MP, kterou vyhazuju (většinou se to tím uzavře, výjimečně se může stát, že pošlou opakovanou výzvu majiteli vozidla poštou – sám na to písemně odpovídám a tím to skončilo).

 4. fkn) Jo, to je pravda, třeba když napíšeš, že nevíš, kdo auto řídil (ze zákona musíš vždy vědět kdo v danou chvíli auto řídil). Za to je pokuta 5k Kč. Je potřeba si to nastudovat, na dfens je cca 5 klíčových článků vč. příkladů, to je plně dostačující.

 5. Na to kdo ridil opravdu pozor, pred rokem me takhle dostali a za firemni auto jsem platil nakonec pokutu 10k 🙁 Jinak zaplatpanubohu za placeny parking v centru, kdyz neco potrebuju vyridit alespon vim ze zaparkuju, jinak by vsechny mista okupovali cheapaci jako vy 🙂

 6. Pronajmu karticku invalidy. Pozn. ohmatana, vyrazena z evidence, ale s pravym hologramem.

 7. Orbital: LOL ROTFL

  Blbý je, že kartička je navázana na SPZ, ne?

 8. ale to víš že není, tu si můžeš dát i jen pro „převoz“ invalidy

 9. Jedna moje znama z Ruska, co byla na Erasmu v Brne s ruskou SPZ, tvrdila, ze mohla parkovat vsude, i pred Ustavnim soudem, nebot je zde jeste zazity pocit, ze z odtazeni ruskeho auta by mohlo znamenat znacne neprijemnosti.

 10. Orbital: takový věci může dělat jen šmejd. Jestli ti neslouží zdraví a kartičku potřebuješ, OK, ale jestli ji jen sprostě využíváš, tak je to hnus. Hrozně sobecký, fakt.

 11. Tak sorry. Ja myslel ze jsem mezi smejdama. Polepsim se! Priste uz to budu navrhovat jen na webu krestanske mladeze. Zas zadnej deal kuva a k tomu zkazena povest :(((

 12. Jan: Prima tip. Ale asi to funguje jen u určitého druhu aut ne?

 13. Už ti nic neprozradím. Jen jsi tomu fleku udělal reklamu, půlku ulice zavřeli (takže se místa k parkování snížila na polovinu!) a začali bourat domy. Tomu říkám vlivovej blog.

 14. Borci z Penty přestavujou Rudý krávo, prej to má být do 2013 hotové, bude zase dobře 🙂

 15. Není 🙁 Z celé ulice zbylo pár míst v zelené zóně a i to se od 1. října změní :-/ někdo nějaký jiný tip? I 20 kč/hodinu bych zvládnul 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.