Nový model licencování hudby přichází

http://jankorbel.cz/2008/03/20/volna-hudba-ipod-priplatek/

Říkám to pořád, tohle je jediná cesta do budoucna, jak nabízet hudbu / filmy za peníze. Flat-rate fee je ta magická formule. Víceméně to už funguje přes Rapidshare, jen z toho tvůrci a vydavatelství nic nemají, pokud se nepletu, je to navíc v CZ právním prostředí legální z pohledu uživatele. Berme v potaz, že jsou tu stovky tisíc lidí, v ČR tak padesát tisíc, kteří jsou ochotni platit cca 7 EUR měsíčně za RS premium přístup.

5 komentářů u „Nový model licencování hudby přichází

 1. já myslím, že flat rate je jediný možný byznys model v platbě za téměř jakýkoli virtuální obsah: hudba, video, TV on demand, premium content na webu, ale třeba taky mobilní internet (to je podle mě jediný možný model fungujícího mobilního internetu).

  Opravdu mě nezajímá si počítat, zda ještě tuhle epizodu seriálu si můžu dovolit koupit, nebo už je to moc.

  Zajímavé, že v mnoha oborech flat rate funguje úspěšně desítky let (co mě tak napadá: hromadná doprava, knihovna, půjčovna aut, předplatné do fitka nebo permice na sjezdovku…), ale v hudbě a videu na to stále ne a ne přijít.

 2. „One executive said the research had shown that consumers would pay a premium of up to $100 for unlimited access to music for the lifetime of the device, or a monthly fee of $7-$8 for a subscription model.“
  – Což je cca jako u RS.

  „Subscriptions would work only for its iPhone devices, where it has a monthly billing relationship with customers through the mobile phone operators offering the device, while the “comes with music” model would work with iPhones and with iPods.“
  – To může být docela problém..

 3. Jen tak mimochodem – první s timto modelem úspěšně přišla Nokia. Pro Apple je to ale jen další věc, jak utužit svůj monopol, „flat rate“ se má totiž vztahovat na životnost přehrávače, která u těch plasťáků těžko přesáhne 2 roky..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.