Nový model licencování­ hudby přichází­

http://jankorbel.cz/2008/03/20/volna-hudba-ipod-priplatek/

Ří­kám to pořád, tohle je jediná cesta do budoucna, jak nabí­zet hudbu / filmy za pení­ze. Flat-rate fee je ta magická formule. Ví­ceméně to už funguje přes Rapidshare, jen z toho tvůrci a vydavatelství­ nic nemají­, pokud se nepletu, je to naví­c v CZ právní­m prostředí­ legální­ z pohledu uživatele. Berme v potaz, že jsou tu stovky tisí­c lidí­, v ČR tak padesát tisí­c, kteří­ jsou ochotni platit cca 7 EUR měsí­čně za RS premium pří­stup.

5 komentářů u „Nový model licencování­ hudby přichází­

 1. já myslí­m, že flat rate je jediný možný byznys model v platbě za téměř jakýkoli virtuální­ obsah: hudba, video, TV on demand, premium content na webu, ale třeba taky mobilní­ internet (to je podle mě jediný možný model fungují­cí­ho mobilní­ho internetu).

  Opravdu mě nezají­má si počí­tat, zda ještě tuhle epizodu seriálu si můžu dovolit koupit, nebo už je to moc.

  Zají­mavé, že v mnoha oborech flat rate funguje úspěšně desí­tky let (co mě tak napadá: hromadná doprava, knihovna, půjčovna aut, předplatné do fitka nebo permice na sjezdovku…), ale v hudbě a videu na to stále ne a ne přijí­t.

 2. „One executive said the research had shown that consumers would pay a premium of up to $100 for unlimited access to music for the lifetime of the device, or a monthly fee of $7-$8 for a subscription model.“
  – Což je cca jako u RS.

  „Subscriptions would work only for its iPhone devices, where it has a monthly billing relationship with customers through the mobile phone operators offering the device, while the “comes with music” model would work with iPhones and with iPods.“
  – To může být docela problém..

 3. Jen tak mimochodem – první­ s timto modelem úspěšně přišla Nokia. Pro Apple je to ale jen další­ věc, jak utužit svůj monopol, „flat rate“ se má totiž vztahovat na životnost přehrávače, která u těch plasťáků těžko přesáhne 2 roky..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *