Pixelotto – druhá (dvou)milionová homepejdž

Jméno Alex Tew málokomu něco řekne bez uvedení­ souvislosti. Jedná se o TOHO britského mladí­ka, který stojí­ za The Million Dollar Homepage. Alex dostal geniální­ nápada – svoji myšlenku ví­ceméně zreplikoval a lehce doplnil. Minulý týden spustil Pixelotto.com, což je obdoba předchozí­ho Alexova projektu, jen jsou pixely 2x dražší­ a jeden z návštěvní­ků webu bude vylosován a dostane milion dolarů. Podrobnější­ informace včetně pravidel jsou pří­mo na Pixelotto.

Myslí­m, že Tew maximalizoval monetizaci svého jména, málokdo by nejspí­š zí­skal v tomto pří­padě takový zájem médií­ jako on. Je to taková prima recyklace samasebe, asi jako když Petr Hapka vydá nové cédéčko, na němž většina pí­sní­ček pří­pomí­ná autorovy starší­ kousky (Krakonoš a lyžní­cí­!).

Za poslední­ch 24 hodin se prodaly pixely za ví­ce jak 10 tisí­c dolarů. Hodlám si nějaké taky koupit, možná poreferuji o výsledku.

Zají­mavé je sledovat návštěvnost Pixelotta skrze Alexu (ví­m, že je to nepřesné, ale pro orientaci dostačují­cí­), ten raketový růst dí­ky médií­m a buzzu nejen mezi bloggery je úžasný.

9 komentářů u „Pixelotto – druhá (dvou)milionová homepejdž

 1. Vida, tohle není­ sprosté vykrádání­ nápadu. To je „něco jiného“. Samozřejmě že princip je stejný, ale tipuji, že tohle nikdo kopí­rovat nebude 🙂 Proč ze svých vydělaných peněz dát půlku někomu jinému, že, Češi?

 2. Je to prostě šikula! 🙂 Už MillionDollarHomepage byl skvělý nápad… ale kdo z nás by čekal, že něco podobného (skoro stejného) mu „vyjde“ znovu. Ostatní­ se jenom snaží­ kopí­rovat původní­ nápad, ale o tom to není­.. něco takového může fungovat právě jenom proto, že je to svým způsobem jedinečné, nic to nekopí­ruje, …

 3. Tak v ČR by se našli ti, kdo kopí­rovali první­ nápad; vtip je v tom, že tenhle druhý nápad už nikdo kopí­rovat nebude, imho 🙂

 4. Co se tyka ucinnosti takoveto reklamy tak jsem jednou narazil na case study jednoho z prvnich zakzniku co si koupili reklamu na Million Dollar Homepage:
  http://www.milliondollarhomepage.com/casestudy.php

  Tady je jejich ziva statistika:
  http://stats.spongenb.com/

  Nevim jestli jim ty statistiky funguji, ale nemam pocit, ze by z MDH meli nejaky velky benefit. Ten jejich web vypada naprosto stejne jak vypadal kdyz ho v zari 2005 udelali. Jinak ty statistiky ukazuji Jun a Jul 2006 5 navstevniku mesicne. Docela verim, ze to je realne cislo kolik lidi dostavaji potom co odesla vlna nadseni z MDH.

 5. Ja osobne si myslim, ze pixelotto.com (PL) je, na rozdil od genialniho milliondollarhomepage.com (MDH), ulet.

  1. Cena za pixel je 2x vetsi nez u MDH – u PL je $2 za pixel, u MDH je $1 za pixel.

  2. Doba umisteni reklamy na PL je minimalne 5x kratsi nez na MDH – u PL je maximalne 13 mesicu (nyni uz jen 12 mesicu), u HDM je 5 let.

  3. Spousta prachuchtivcu bude klikat na reklamy PL jen kvuli ziskani $1M, tj. oproti MDH se na PL snizi pocet skutecnych zakazniku tech, kdo tam umistili svou reklamu.

  Zaver: Dat desetkrat vic penez za reklamu, na niz budou klikat ti, kohoz me stranky nezajimaji? Ja bych to nedal.

 6. Upresnuji: Cena rozpocitana za 1 pixel za 1 rok je

  – u MDH je $0.2, protoze davam jeden dolar na pětiletou reklamu
  – u PL je $2, protoze davam dva dolary na max. jednoroční­ reklamu

  Mel jsem tedy napsat 10x drazsi reklama a ne 10x vic penez.

 7. forwarde, nezbyva mi nez s tebou souhlasit … pixely se evidentne neprodavaji a tech 2m USD Alex nejspis nedoshane …

 8. Pingback: zithromax

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *