Přišla bída na placené linky?

Přišel mi email z jednoho menšího tržiště s linky (na způsob textlinkads):

Hi Fandor,
There have been several requests to quickly remove particular links. We have now modified our system so you can end a link immediately. On the next refresh it is removed. You can do this by editing your link. Please be aware that if you do this there is NO refund. So it might be more economic for you to simply change the url/text/domain to something else. Thanks!

Důlvodů může být mnoho, faktem je, že se Google podařilo celkem plošně snížit ranky webům s PR7+, které masivně prodávaly linky a to i neanglicky psané (u nás je nejkřiklavějším příkladem Lupa).

S placenými linky si užijeme ještě kopec legrace 😉

5 komentářů u „Přišla bída na placené linky?

 1. JJ, to si taky myslim, že s tím bude ještě aspoň pár měsícu sranda, než to někdo rozetne.

 2. Před pár dny jsem umístil 4 zpětné odkazy pod logo na http://www.p2pxp.info.
  Další den klesl PR ze 6 na 4.
  Vzhledem k tomu, že se cca před 4 mi dny PR nepřepočítával, tak to může být penalizace za tyto odkazy.

 3. Já chápu, čeho tím chce Google dosáhnout. Google chce, aby když hledám něco jeho vyhledávačem, tak abych dostal výsledky podle toho, co opravdu chci najít, a ne podle toho který provozovatel webu investoval nejvíc do zpětných linků. Když napíšu „levné pneumatiky“, chci najít levné pneumatiky a nechci aby mi Google našel hromadu shopů s předraženýma pneumatikama jenom proto, prodejci vrazili hromadu peněz do linků.

  Ale fakt nechápu, proč toho chce dosáhnout penalizováním webů, u kterých pojme jakési podezření že kupují/prodávají linky. Vždyť má tolik jiných možností, kterými by nikoho nenaštval, třeba snížit prioritu PageRanku při řazení výsledků – chlubí se že mají přes 200 ukazatelů, které používají k řazení, tak proč prostě nedají větší váhu těm ostatním? Jasně, PageRank je důvod, proč je Google Googlem, ale život jde dál, před pár lety dával bezkonkurenčně nejlepší výsledky jeden algoritmus, podmínky se změnily, teď je čas vymyslet algoritmus nový.

  Nutit lidi, aby se chovali tak, aby je zastaralý algoritmus seřadil tak jak uživatel čeká, to by snad nevymysleli ani komunisti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.