Přišla bí­da na placené linky?

Přišel mi email z jednoho menší­ho tržiště s linky (na způsob textlinkads):

Hi Fandor,
There have been several requests to quickly remove particular links. We have now modified our system so you can end a link immediately. On the next refresh it is removed. You can do this by editing your link. Please be aware that if you do this there is NO refund. So it might be more economic for you to simply change the url/text/domain to something else. Thanks!

Důlvodů může být mnoho, faktem je, že se Google podařilo celkem plošně sní­žit ranky webům s PR7+, které masivně prodávaly linky a to i neanglicky psané (u nás je nejkřiklavější­m pří­kladem Lupa).

S placenými linky si užijeme ještě kopec legrace 😉

5 komentářů u „Přišla bí­da na placené linky?

 1. JJ, to si taky myslim, že s tí­m bude ještě aspoň pár měsí­cu sranda, než to někdo rozetne.

 2. Před pár dny jsem umí­stil 4 zpětné odkazy pod logo na http://www.p2pxp.info.
  Další­ den klesl PR ze 6 na 4.
  Vzhledem k tomu, že se cca před 4 mi dny PR nepřepočí­tával, tak to může být penalizace za tyto odkazy.

 3. Já chápu, čeho tí­m chce Google dosáhnout. Google chce, aby když hledám něco jeho vyhledávačem, tak abych dostal výsledky podle toho, co opravdu chci nají­t, a ne podle toho který provozovatel webu investoval nejví­c do zpětných linků. Když napí­šu „levné pneumatiky“, chci nají­t levné pneumatiky a nechci aby mi Google našel hromadu shopů s předraženýma pneumatikama jenom proto, prodejci vrazili hromadu peněz do linků.

  Ale fakt nechápu, proč toho chce dosáhnout penalizování­m webů, u kterých pojme jakési podezření­ že kupují­/prodávají­ linky. Vždyť má tolik jiných možností­, kterými by nikoho nenaštval, třeba sní­žit prioritu PageRanku při řazení­ výsledků – chlubí­ se že mají­ přes 200 ukazatelů, které použí­vají­ k řazení­, tak proč prostě nedají­ větší­ váhu těm ostatní­m? Jasně, PageRank je důvod, proč je Google Googlem, ale život jde dál, před pár lety dával bezkonkurenčně nejlepší­ výsledky jeden algoritmus, podmí­nky se změnily, teď je čas vymyslet algoritmus nový.

  Nutit lidi, aby se chovali tak, aby je zastaralý algoritmus seřadil tak jak uživatel čeká, to by snad nevymysleli ani komunisti!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *