První­ měsí­c s AdSense

Uplynul přesně měsí­c od doby, kdy jsem začal nasazovat na své české weby AdSense. Nyní­ mám AdSense nasazeno na asi 5 slušných webech (z pohledu návštěvnosti) a na několika málo shitových (z experimentální­ch důvodů). V celkovém souhrnu mají­ weby návštěvnost asi 7000 UIP denně, s tí­m že jeden velký server generují­cí­ polovinu uvedené návštěvnosti (ale jen asi třetinu až čtvrtinu pří­jmů) jsem přidal teprve před nekolika dny (bez něj by byly výdělky za listopad někde na úrovni 600 dolarů). Výdělky se zvýšily cca po 14 dnech od spuštění­ po indexace webů adsense botem, kdy začaly být serví­rovány daleko relevantnější­ inzeráty. Zají­mavé je, že na jednom specifickém webu se objevil inzerent, který si zadal inzerát do adwords právě na základě toho, že chtěl mí­t inzeráty na tom konkrétní­m webu (a adsense/adwords mu to velmi snadno umožnilo), což je skvělé.

Asi vás zají­mají­ prachy, teda alespoň mně by zají­maly 🙂 Za listopad mi adsense vydělalo 780 dolarů. To je pří­jemné překvapení­, neboť jde skutečně o pří­jmy naví­c, které nijalk neovlivnily stávají­cí­ pří­jmové modely nebo konverze. Pro některé mé weby je ale adsense nový a vlastně jediný pří­mý monetizační­ kanál, z čehož mám taky radost 🙂

adsense výdělky za listopad

Kladu si otázku, co se stane až bude české adsense spuštěno pro všechny. Klesnou výdělky? Nebo se naopak zvedne zájem mezi inzerenty a výdělky vzrostou? Nedokáži odhadnout, zají­mal by mě váš nazor.

13 komentářů u „První­ měsí­c s AdSense

 1. Nemám vlastní­ zkušenost, ale laicky to vidí­m asi takhle:

  Výdělky myslí­m neklesnou. Inzerentům se sice rychleji vyklikají­ limity, protože se zvýší­ počet stránek na kterých se dá klikat na reklamy, ale
  na druhou stranu možnost inzerovat na webech kde to zatí­m nešlo přiláká nové inzerenty. Takže by se to mohlo vykompenzovat.

  Do budoucna bych čekal vzrůstají­cí­ výdělky. 🙂

 2. Popravdě nečekám nával nových inzerentů, jelikož pro inzerenty je asi lepší­ Adwords a kde chce inzerovat, tak už s nimi inzeruje.
  Adsense je pří­nosem pro nás webmastery, že konečně je zde opravdová kontextová reklama dostupná pro většinu lidí­ v ČR.
  I když třeba se mýlí­m…

 3. Na konci clanku pises, ze jsi zvedavy jestli se projevi zavedeni adsense na dalsich ceskych webech. Cas pokrocil, adsense je otevreny vsem ceskym webmasterum… jak se to projevilo na tvych prijmech? Projevilo se to vubec?

 4. Vydelavam ted neco pres 1000 USD mesicne z ceskeho adsense, ale pridal jsem nejake dalsi weby, narostla mi navstevnost, vyoptimalizoval jsem kampane. Takze je to nejspis stejne jako behem beta testingu.

 5. To je mysim docela idealni. Jako lehky offtopic si musim zabrblat, ze me docela stve stale rostouci nabidka inzeratu odkazujici na stranky s desitkami dalsich inzeratu (zahranicni weby). Bojim se, ze casem navstevnici prestanou na reklamy Adsense klikat, protoze neziskaji relevantni obsah na nabidku, kterou ocekavali.

 6. Medvidku, tomu co si naznacil se rika PPC arbitrage (arbitráž). Spociva to v tom, ze koupis levne reklamu na adwords (idealne za minimalni cenu), privedes navstevnika na svuj „made-for-adsense“ web (zoptimalizovane adsense inzeraty, keyword stuffing), kde se zobrazuji reklamy o rad drazsi nez kolik tebe stal odklik pres adwords a doufas, ze kliknou na adsense.

  Rozdil mezi cenou inzeratu na adwords a odkliku na adsense je tvuj zisk. V zahranici se tim zivi dost lidi, je to trochu mor PPC systemu, na druhou stranu se to deje uz docela dlouho, paradoxne i ty odkliky z mfa konvertuji a PPC to zatim nijak vyrazne neohrozuje.

 7. Neco malo jsem o tohle zpusobu „obzivy“ uz cetl, jen se proste trochu bojim toho, aby to neprerostlo unosnou mez. Na mem jednom anglickem webu o jedne hudebni skupine delaji tyto reklamy temer polovinu vsech nabizenych odkazu. Jako uzivatel bych z toho nebyl nadseny, jako webmasterovi mi to samozrejme muze byt jedno dokud navstevnici klikaji. Ale jak rikam, „dokud“ klikaji 🙂 No nic, uz jsme vazne off topic 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *