První­ch 24 hodin AdSense na mých českých obsahových webech

Zisk není­ žádná sláva, na druhou stranu mě pří­jemně překvapil. Celkem bylo zobrazeno 3336 impresí­, adsense se zobrazovalo na čtyřech webech, dva jsou komunitní­ s ví­ceméně totožným publikem, zbylé dva jsou weblogy s jednorázovými návštění­ky z vyhledávačů. Souhrnná denní­ návštěvnost všech čtyř webů je cca 2500 UIP. Pokud bych se dostal za tyto weby na 300 dolarů měsí­čně, budu spokojený, vzhledem k tomu, že by šlo jen pří­jemný side effect. Nejdří­v PayPal, potom AdSense. Revoluce nastala, přátelé!

Adsense výdělek za první­ch 24 hodin

20 komentářů u „První­ch 24 hodin AdSense na mých českých obsahových webech

 1. Jenom doufám, že nebude trvat pří­liš dlouho než to Googlu spustí­ i pro nás, obyčejné smrtelní­ky.. taky bych to už rád vyzkoušel.

  Neví­š, kdy by to tak mohli spusit naostro?

  Těší­m se na další­ spoty. Blogů na toto téma je v ČR jako šafránu.

  Jinak dí­ky za odkaz 🙂

 2. Myslim, ze je to otazka maximalne tydnu nez to spusti verejne. Dneska se kona setkani ceskeho zamestnance Google s bloggery a dalsimi lidmi, udajne ma mluvit i o obsahovem AdSense pro CZ/SK, tak uvidime.

 3. Pokud si dobře pamatuju smluvní­ podmí­nky AdSense, tak se reklamy nesmějí­ dávat na blogy a na diskuse. Také se nesmějí­ zvěřejňovat výdělky. Ví­m, že to jsou maličkosti, ale zaujalo mě to, jak se v článku tato drobná porušení­ pravidel koncentrují­.

 4. Yuhů, ani se mi nechce věřit, že si psal ten komentář ty 🙁

  Blogy samozřejmě povoleny jsou, třeba Steve Pavlina (http://www.stevepavlina.com) se živí­ jen tí­m, že pí­še svůj blog, kde naví­c zcela explicitně a pravidelně zveřejňuje výši zisků z adsense, aktuálně je to 10.000 USD měsí­čně. Vzhledem k tomu, že AdSense team zjevně manuálně kontroluje každého, kdo překročí­ výdělek cca 3000 USD měsí­čně, je Pavlinuv blog a jeho počí­nání­ zcela OK. Google nemá rád, když lidé zveřejňují­ screenshoty z adsense control panelu, kde je uvedeno CTR a eCMP, screenshot denní­ho/měsí­ční­ho výdělku nikomu nevadí­.

  Jinak, slyšel si už někdy o chlápkovi s přezdí­vkou Shoemoney a jeho fotce se 120k USD šekem (měsí­ční­ výdělek)? Nebo o Markusovi Frindovi, který provozuje kanadskou seznamku plentyoffish.com a vydělává milion CAD měsí­čně v jednom člověku, výdělkem se nikde netaji, naopak zveřejnil svůj šek. A měl přednášku pří­mo v Googleplexu pro zaměstnance Google?

  Takže mě zaujalo, kolik se ve tvém krátkém komentáři koncentruje nepravdivých informací­ 🙂

 5. Google by byl sám proti sobě, kdyby spokojeným „klientům“ zakazoval podelit se o svoji radost. Zvlášť při vstupu na trh…

 6. Inu, musí­m kapitulovat. Situace se hodně změnila od doby, kdy jsem překládal pravidla. Pamatuju si to z té doby a jsem teď zřejmě úplně mimo.

  Takže se omlouvám. Je pravda, že v současných pravidlech AdSense neumí­m nají­t nic o zákazu blogů a diskusí­, která tam před dvěma lety byla. A pravidlo o zákazu zveřejňování­ zisků se mi taky nají­t nedaří­.

 7. Yuhů no, ale okecat to umí­š hezky, viď mimoděku 🙂

 8. Trocha primitivny sposob uvazovania. Fero zabil zenu, a este mu na to neprisli tak mozem aj ja. He he.

  Yuhu ma pravdu.

 9. Ano, Peter? Tak nam povez, jak se ma uvazovat inteligentne? Koukam na tvuj web slovenskeho JZD, nejspis budes mit hodne zkusenosti s internetovym marketingem …

 10. hehe sa pozri na rozlozenie pismen dsa na klavesnici a uvidis co mam spolocne s dsa strankou asi tolko ako ty…

 11. nic to nemeni na faktu, ze jsi jen prudic. diskuse pod clanky na tomto webu je urcena pro konstruktivni komentare, souhlasne i nesouhlasne, ale relevantni. tak si to pro priste zapis za usi.

 12. However, we ask that you please refrain from disclosing account information, including but not limited to earnings, page views, number of clicks, and your click-through rate.

  neviem dobre anglicky, ale tot co maju v zmluvnych podmienkach si prelozit viem. (svinky si to unas v JZD krochkali medzi sebou, asi si citali co maju za usami 🙂

 13. Zajimave. Muzes uvest link, kde si to konkretne precetl? Hledal jsem to a nenasel.

 14. aha. mne nic takoveho neprislo, v podminkach take nic napsano neni, takze to nebude tak horke resp. je to Google sumafuma.

 15. Zají­malo by mě jestli se muže adsense umí­stit i na stránky s erotickou tématikou. Nejedná se pří­mo o web kde by byly porno fotky. Ale komunitní­ web s fotkami uživatelů a jejich domácí­ch hrátek, seznamka atd.
  Dí­ky

 16. Diky, Martine, za link k tomu zverejnovani statistik/vydelku.

 17. Pingback: Tylenol recall.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *