Pubcon ’08, baby

Je to dva roky, co jsme byli s Jakobem na konferenci Webmaster World Pubcon v Las Vegas. Tenkrát to dost změnilo náš pohled na podnikání­ na Internetu, poprvé jsem se potkali s fazolářem, poctivě jsme se přejedli v all you can eat bufetech, opili na party Google (Corona & ří­zečky). Zkrátka hezky stávených 20 dní­.

Las Vegas

Tehdy jsme pojali výlet do USA velkoryse, před konferencí­ jsme vočí­hnuli NYC s téměř legendární­m výletem za špagetami do Bronxu, po konferenci jsme jeli jako správní­ internetoví­ podnikatelé Greyhoundem do San Franciska (kdo nejel nikdy Greyhoundem, jako by nebyl v USA :-). Stálo to tehdy ranec, kurz dolaru nebyl tak pří­znivý jako teď, oběma se nám ale investice několikanásobně vrátila (mně jednou v noci v Las Vegas probudil telefon, volal člověk, který chtěl koupit doménu jednoho malého městečka v ČR, tenkrát jsem mu řekl tuší­m 50k a do dvou dnů to zaplatil :-)).

Loni jsme nejeli, protože jsme jednak čí­páci (bez letenkové akce to skoro nejde udělat pod 50k) a ří­kali jsme si, že roční­ odstup je krátký.

Letos jsme o PubConu opět uvažovali, rozsekla to Luftwaffe s akční­ nabí­dkou zpáteční­ch letenek z Práglu do Vegas za 14,5k czk, pří­znivý kurz dolaru (v době rozhodování­, teď se nám to ošklivě kazí­) a v neposlední­ řadě 20% slevové kupóny na vstupné (základní­ cena je 899 usd, což není­ tak úplně málo).
V mém pří­padě rozhodl taky program konference, v nabí­dce je hodně přednášek na social media, jak z toho vydyndat maximum, … Vší­mám si, že ve světě to frčí­, napří­klad z Facebooku lze prý zí­skat neuvěřitelně zají­mavého trafficu, nevim ale jak a hlavně jak ho monetizovat. Tak uvidí­me, pokusí­m se o zí­skaná moudra podělit.

Časy jsou zlý, recese nastupuje, takže tentokrát bude výlet kraťounký – jen Pubcon a pár dní­ buď na Grand Canyon & Joshua Tree Park nebo na krátkou lyžovačku v Utahu nebo možná krátký výlet do LA 🙂

Jede taky někdo ze zdejší­ch čtenářů?

5 komentářů u „Pubcon ’08, baby

  1. Hezký článek, budu se těšit na moudra z Ameriky.
    (jen poznámka: nefunguje odkaz „Greyhoundem“… asi tam je naví­c „em“)

  2. Nevim jestli dolar je za posledni dny tak priznivy 🙂

  3. Ze by Fandor privezl z Ameriky Social Media Marketing? 🙂
    Casto si rikam jak moc je CR pozadu v digital marketing, 3,4 nebo 5 let? Jsem zvedavy kdy ceske agentury zacnou SMM nabizet. Treba to bude za tech 3,4 nebo 5 let?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *