Pubcon ’08, baby

Je to dva roky, co jsme byli s Jakobem na konferenci Webmaster World Pubcon v Las Vegas. Tenkrát to dost změnilo náš pohled na podnikání na Internetu, poprvé jsem se potkali s fazolářem, poctivě jsme se přejedli v all you can eat bufetech, opili na party Google (Corona & řízečky). Zkrátka hezky stávených 20 dní.

Las Vegas

Tehdy jsme pojali výlet do USA velkoryse, před konferencí jsme vočíhnuli NYC s téměř legendárním výletem za špagetami do Bronxu, po konferenci jsme jeli jako správní internetoví podnikatelé Greyhoundem do San Franciska (kdo nejel nikdy Greyhoundem, jako by nebyl v USA :-). Stálo to tehdy ranec, kurz dolaru nebyl tak příznivý jako teď, oběma se nám ale investice několikanásobně vrátila (mně jednou v noci v Las Vegas probudil telefon, volal člověk, který chtěl koupit doménu jednoho malého městečka v ČR, tenkrát jsem mu řekl tuším 50k a do dvou dnů to zaplatil :-)).

Loni jsme nejeli, protože jsme jednak čípáci (bez letenkové akce to skoro nejde udělat pod 50k) a říkali jsme si, že roční odstup je krátký.

Letos jsme o PubConu opět uvažovali, rozsekla to Luftwaffe s akční nabídkou zpátečních letenek z Práglu do Vegas za 14,5k czk, příznivý kurz dolaru (v době rozhodování, teď se nám to ošklivě kazí) a v neposlední řadě 20% slevové kupóny na vstupné (základní cena je 899 usd, což není tak úplně málo).
V mém případě rozhodl taky program konference, v nabídce je hodně přednášek na social media, jak z toho vydyndat maximum, … Všímám si, že ve světě to frčí, například z Facebooku lze prý získat neuvěřitelně zajímavého trafficu, nevim ale jak a hlavně jak ho monetizovat. Tak uvidíme, pokusím se o získaná moudra podělit.

Časy jsou zlý, recese nastupuje, takže tentokrát bude výlet kraťounký – jen Pubcon a pár dní buď na Grand Canyon & Joshua Tree Park nebo na krátkou lyžovačku v Utahu nebo možná krátký výlet do LA 🙂

Jede taky někdo ze zdejších čtenářů?

5 komentářů u „Pubcon ’08, baby

  1. Hezký článek, budu se těšit na moudra z Ameriky.
    (jen poznámka: nefunguje odkaz „Greyhoundem“… asi tam je navíc „em“)

  2. Nevim jestli dolar je za posledni dny tak priznivy 🙂

  3. Ze by Fandor privezl z Ameriky Social Media Marketing? 🙂
    Casto si rikam jak moc je CR pozadu v digital marketing, 3,4 nebo 5 let? Jsem zvedavy kdy ceske agentury zacnou SMM nabizet. Treba to bude za tech 3,4 nebo 5 let?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.