QuickDrb

íšplně nahodou jsem se dnes dostal na server PCTunging.cz, hardware jde už několik let mimo mně (nechci se nechat zahltit informacemi z další­ho oboru), takže tento a podobné servery nečtu.

Asi není­ tajemství­, že doménu pctuning.cz vlastnil jistý čas lovec lišek Ivo Lukačovič (ha, to je skoro verš), zaslechl jsem tehdy něco o tom, že serveru finančně pomohl/pomáhá (není­ v tuto chví­li důležité), očekával jsem začlenění­ PCTuningu do mediální­ho portofilia Seznamu po bok Hrej nebo Sport.cz (záměrně nezmiňuju Novinky a Super). Důležité nebo spí­š zají­mavé je, že doménu vlastní­ opět původní­ zakladatel Jiří­ Kwolek.

Ví­te někdo proč? Tyhle drby z českého internetového prostředí­ mě vždy děsně zají­maly 🙂


Upozornění­: Změna majitele domény proběhla v září­ 2006, čili to není­ úplně nejžhavější­ novinka, nicméně nevšiml jsem si, že by to někdo nějak komentoval …

3 komentáře u „QuickDrb

 1. Také jsem se o to zají­mal, protože jsem sám podobný model jako PCTunging a Seznam chtěl s někým velkým udělat.
  My umí­me obdobně jako PCTunging dělat obsah co portál nemá, ale neumí­me si shánět reklamu (rozuměj velké a dobře platí­cí­ zákazní­ky), což zase umí­ portály.

  Portál by nám tedy obstarával inzerci (přes svůj reklamní­ systém), za což by mu šla provize minimálně 30 až 50%.

  Naví­c takový portál když začlení­ podobný odborný magazí­n do svého porfolia (často stačí­ jen dát odkaz na titulku), může to magazí­nu ihned přinést minimálně několikanásobné zvýšení­ návštěvnosti, čí­mž magazí­n i portál téměř ihned několikanásobně ví­ce vydělávají­.

  Pokud ví­m, tak PCTunging tehdy také hostoval na serveru Seznamu, čí­mž Seznamu přitékaly další­ pení­zky, které jinak PCTunging odevzdával nějakému webhostingu.

  Proč ta spolupráce tedy padla by mne zají­malo také, možná se to Seznamu za těch pro něj pouhých pár set tisí­c Kč ročně nevyplatilo, nebo to prostě nevyhovovalo strategii IL.

 2. Co já ví­m, tak to byla změna ze strany seznamu. Tzn Seznam uz prej cizim mediim reklamu nezprostredkovava… Uz si to sysli pro sebe 🙂

 3. Rammi, neni to nejake divne? Mne to prislo spis jako snaha o strategickou investici …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *