QuickDrb

Úplně nahodou jsem se dnes dostal na server PCTunging.cz, hardware jde už několik let mimo mně (nechci se nechat zahltit informacemi z dalšího oboru), takže tento a podobné servery nečtu.

Asi není tajemství, že doménu pctuning.cz vlastnil jistý čas lovec lišek Ivo Lukačovič (ha, to je skoro verš), zaslechl jsem tehdy něco o tom, že serveru finančně pomohl/pomáhá (není v tuto chvíli důležité), očekával jsem začlenění PCTuningu do mediálního portofilia Seznamu po bok Hrej nebo Sport.cz (záměrně nezmiňuju Novinky a Super). Důležité nebo spíš zajímavé je, že doménu vlastní opět původní zakladatel Jiří Kwolek.

Víte někdo proč? Tyhle drby z českého internetového prostředí mě vždy děsně zajímaly 🙂


Upozornění: Změna majitele domény proběhla v září 2006, čili to není úplně nejžhavější novinka, nicméně nevšiml jsem si, že by to někdo nějak komentoval …

3 komentáře u „QuickDrb

 1. Také jsem se o to zajímal, protože jsem sám podobný model jako PCTunging a Seznam chtěl s někým velkým udělat.
  My umíme obdobně jako PCTunging dělat obsah co portál nemá, ale neumíme si shánět reklamu (rozuměj velké a dobře platící zákazníky), což zase umí portály.

  Portál by nám tedy obstarával inzerci (přes svůj reklamní systém), za což by mu šla provize minimálně 30 až 50%.

  Navíc takový portál když začlení podobný odborný magazín do svého porfolia (často stačí jen dát odkaz na titulku), může to magazínu ihned přinést minimálně několikanásobné zvýšení návštěvnosti, čímž magazín i portál téměř ihned několikanásobně více vydělávají.

  Pokud vím, tak PCTunging tehdy také hostoval na serveru Seznamu, čímž Seznamu přitékaly další penízky, které jinak PCTunging odevzdával nějakému webhostingu.

  Proč ta spolupráce tedy padla by mne zajímalo také, možná se to Seznamu za těch pro něj pouhých pár set tisíc Kč ročně nevyplatilo, nebo to prostě nevyhovovalo strategii IL.

 2. Co já vím, tak to byla změna ze strany seznamu. Tzn Seznam uz prej cizim mediim reklamu nezprostredkovava… Uz si to sysli pro sebe 🙂

 3. Rammi, neni to nejake divne? Mne to prislo spis jako snaha o strategickou investici …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.