SEO Expert – zkušenosti

U jiného zápisku tady na blogísku se dnes objevil pozoruhodný příspěvek o zkušenostech majitelky webu na prodej zájezdů lastiky.cz Radky Šormové se společností SEO Expert s.r.o. (nyní Česká vývojová s.r.o., IČ: 279 34 870). Ověřoval jsem jen základní fakta, která Radka Šormová tvrdí a ta sedí, takže se domnívám, že podobná zkušenost si zaslouží svůj prostor. Podobné praktiky, tj. převod problémové firmy se závazky k věřitelům/obchodním partnerům na bílého koně používají i další čeští internetoví podnikatelé, pro příklad můžeme zajít třeba do ulice U druhé baterie v Praze 😉

Ráda bych varovala všechny potencionální klienty před Radkem Karbanem a Tomášem Roudem z vlastní zkušenosti.
V roce 2009 sem u společnosti SEO Expert s.r.o. objednala služby ke zlepšení návštěvnosti mého webu, tedy optimalizaci a SEO. Společnost mi však nabídla výrobu celého nového webu tak, že se při programátorských pracích bude přihlížet na budoucí práce a ty pak budou mít daleko větší efekt. S jejich nabídkou jsem souhlasila.

V té době jsem již téměř 4 roky podnikala v internetovém prodeji zájezdů. Uhradila jsem zálohu a práce na webu lastiky.cz započali s tím, že bude web dokončen a zprovozněn do cca 6 měsíců, tedy do června 2009.
Web však nebyl dokončen nikdy a svými dalšími kroky mi navíc společnosti SEO Expert s.r.o. způsobila škody, které advokáti spočítali na 896.000,-Kč + soudní výlohy + služby advokáta.
Z důvodu jejich techniky, kterou Seznam.cz na svých stránkách důrazně zakazuje a kterou tato společnost přesto použila, mi Seznam zablokoval na 1 rok mou domenu lastiky.cz. Vzhledem k tomu, že je to můj jediný zdroj obživy a na internetu jsem byla 100% finančně závislá, byla tato skutečnost pro mne téměř likvidační. Dozvěděla jsem se však, že tímto způsobem Seznam potrestal velké množství společností, které využívaly placené služby SEO Expert s.r.o. a u kterých byla použila stejná Seznamem zakázaná technika, aniž by to kdokoli z těchto společností tušil. Jednalo se právě o umístění lišty se SKRYTÝMI zpětnými odkazy v patičce webu se zpětnými odkazy. O penalizaci jsem se nakonec dozvěděla z úplně jiných zdrojů (velmi mi totiž začala klesat už i tak nízká návštěvnost) na základě vlastního pátrání, protože T.Roud a R.Karba ze SEO Expert lhali a mlžili něco o tom, že Seznam měnil algoritmy, brzy to prý bude zase v pohodě a návštěvnost se začne navyšovat.

Ihned jsem vypověděla všechny smlouvy se společností SEO Epxert s.r.o. a podala prostřednictvím svého advokáta žalobu k obchodnímu soudu na Praze 2.
V průběhu tohoto soudního utkání však jednatelé SEO Expert s.r.o. (pánové Karban a Roud) změnili název této společnosti na Česká vývojová s.r.o. a vedle si založili novou akciovou společnost SEO Expert a.s. Tušili jsme, co bude následovat, ale nemohli jsme proti tomu dělat vůbec nic. Pár měsíců po těchto změnách “odprodali” původní společnost SEO Expert s.r.o., nyní tedy společnost Českou vývojovou s.r.o. jakémusi panu Lhotákovi z Červeného Kostelce, který má trvalé bydliště na městském úřadě. Jedná se evidentně o člověka bez majetku se spornou minulostí, bezdomovce či gemblera.

V úterý 26.2.2013 jsem sice soud se společností Česká vývojová s.r.o. vyhrála. U posledního soudního stání jsem byla se svým advokátem sama, protože kdo by nyní již hradil advokáta společnosti Česká vývojová s.r.o., že?
Současně si oba pánové (pan Roud a Karban) dále v klidu podnikají, snaží se vystupovat jako odborníci ve svém oboru, přitom lžou a svými nekalými službami škodí. Já se na druhou stranu dosud potýkám s problémy, které mi přivodili.

Proto bych ráda varovala před těmito lidmi, kteří nemají žádné morální zábrany a etika je pro ně neznámým pojmem.

25 thoughts on “SEO Expert – zkušenosti

 1. Ahoj Fandore, čtenáře by možná zajímalo, že Tomáš Roud je nyní společníkem ve http://www.vshosting.cz/ což je naoko seriózní společnost ale o praktikách, které tam provozuje právě Roud víme dobře svoje…

 2. Typek, co ted ma Ceska vyvojova s.r.o., je asi bilej kun ve vice firmach. V SEO expert s.r.o / Ceska vyvojova s.r.o.. za to kazdemu zaplatil desitku v hotovosti (aspon podle smlouvy, kde je to zacernene, ale viditelne.)

 3. Pěkné počtení, u mnohých mých klientů se v článku zmíněné firmy (ale i jim podobné) snaží procpat se svými expertními službami a jelikož působí seriózně, tak mne to stojí spoustu energie, klienty od podobných firem odradit. Nicméně na jejich obranu je nutné říci, že to, co dělají oni, dělá asi 7-8 z 10ti tzv. seo expertů. Nemám na mysli přímo ty různé lišty, ale tomuto podobné rádoby efektivní taktiky, které už buď nemají efekt nebo jsou dokonce vyhledávači penalizované (klienti to prostě logicky nemohou vědět a slepě věří). Ale ono to není jen u SEO, řešil jsem podobný případ u PPC reklamy, kdy klient přišel snad o 300,000 Kč, protože PPC firma (raději neuvádím jméno kvůli žalobám) prostě utrácela za prokliky a nějaký efekt kampaní na prodeje je nezajímal. Napsal jsem o tom zde (neberte to jako pokus získat odkaz prosím :)): http://www.petrmacek.cz/blog/2012/09/25/kam-az-muze-zajit-boj-o-vlastni-vinou-ztraceneho-zakaznika/

 4. Spís tu desítku dostal (a možná ani to ne), aby si to na sebe nechal napsat. K čemu by takovému člověku byly nějaké zadlužené firmy? Vždyť má trvalé bydliště na městském úřadě v Červeném Kostelci. To už mluví za vše.

 5. Radko, firma, která bílé koně nabízí si za převzetí problémové firmy účtuje od 50 tisíc korun.

 6. Ja by som len tak na okraj – dúfam, že nikto nehodnotí ľudí len podľa toho že majú trvalé bydlisko na mestkom úrade. Ja to tak mám tiež a nie som bezdomovec ani gambler ani “SEO expert”. 🙂

  Pekný deň.

 7. Že mi se vždycky otvírá kudla v kapse nad takovými grázly. Mimochodem díky za info o vshostingu… další důvod proč odejít 🙂

 8. Já nejsem právník, ale pochybuju, že takové jednání je u nás legální. Přece nemůžete někomu způsobit milionovou škodu, prodat firmu a jede se dál. To je s tím právem u nás opravdu tak špatné?

 9. SEO expert je už v tomto ohledu hodně známá firma a oba zmínění pánové také. Nicméně ani paní Šormová není ve svém oboru žádnou hvězdou a sama se potýká ještě se svým kolegou s tím, že v minulosti provozovala několik cestovek, které “zajímavým” způsobem ukončovaly a zase pod jiným jménem zahajovaly svoji činnost. To je také dlužno říci. Aleposň o tom informovala média včetně televize.

 10. O tomto informoval pouze portál krachycestovek.cz a je všeobecně známo, že se jedná o bulvární neseriózní novináře. Figurovala jsem pouze v jedné CK a je to již 10 let zpět, kde jsem měla pouze 10% podíl bez možnosti jakkoli ovlivňovat chod této společnosti. V době, kdy tato CK ukončila činnost jsem měla již svou cestovní agenturu. To, co se píše na tomto webu není pravda a je to prokazatelné. Můj bývalý společník měl několik CK, tito novináři šli především po jeho aktivitám a bohužel je tato zmiňovaná vazba z minula přivedla ke mně. Nikoho jsem nikdy nepodvedla a ani neokradla. Můj advokát tyto lidi kontaktoval akontaktoval i pana Kalvodu, který je zastupuje, ale bez výsledku, protože se schovávají a není možné se jich dopátrat. Odpověď byla v tom smyslu, že není všeobecně známo, kdo ty články píše a pan Kratochvíl, který je na webu uvedený jako kontaktní osoba, není za obsah webu zodpovědný.

 11. Taky by mě zajímalo jak je to s tím VShostingem. Hostuji u nich asi 20 domén už tak 6 let a nikdy jsem žádný problém neměl (nikde jinde dřív u nás multihosting nebyl). Od doby co multihosting nabízí blueboard tak jedu tam a zatím taky v pohodě.

 12. Kdyz vidim, jak prosel reklamni odkaz pana Macka, neda mi to, nebouchnout tady svuj. 🙂

  Ale k veci, koukam ze se tady pise o tom, ze za prevzeti problemovych firem se uctuje 50 tisic korun. Myslim ze i s patricnym servisem okolo to zvladnu za 5 – 10 000 kc (a nekdy i s doplatkem z me strany) a pritom si budu piskat “Den je krasny” – http://youtu.be/PRIwnXrJDu8

 13. A nedoporučil Vám právník žalovat případně podat trestní oznámení přímo na oba jednatele jako FO? Soud s PO už jste vyhrála, takže nějaké nekalé praktiky už jsou firmě prokázané a to převedení majetku a další věci to už by mohla Policie vyhodnotit jako úmysl a shledat v tom trestný čin ne? Případně soud by to mohl hodnotit jako úmysl a podvod?

 14. No vidíš to, se zmíněnou společností SEO Expert a.s. momentálně už půl roku spolupracuju a prozatím bez nějakých potíží, je fakt, že dělám práci pro ně, ne tak oni pro mě, jakožto klienta, ale faktury i komunikace probíhají naprosto v pořádku. Možná je to jen jiné oddělení…

  Nejlíp na podobný lidi funguje pustit nějaký peníz a vzít si několik ukrajinců, co si s nima popovídají, řešit něco přes soudy, zvlášť pokud člověk ví jak to funguje, je dneska dost neefektivní. Kdežto první zmíněná možnost funguje skvěle a za mnohem menší náklady.

 15. Bohužel u SEO expertů jsem podepsal smlouvu na rok, teď jsem cca v půlce doby a žádné změny k lepšímu, spíše k horšímu a návštěvnost klesla o 20%, takže počítám dny kdy konečně ukončím s nimi spolupráci, hezky jsem si s nimi naběhnul a aspoň mě vyléčili že s nikým i když bude slibovat hory doly smlouvu na žádnou dobu nepodepíšu.

 16. Bohužel přepis společnosti “pryč” na bílého koně je běžná věc a sám má podobné zkušenosti (ač ne se SEO expertem). Ale není potřeba brečet, člověk se musí vzchopit a jet dál, když je hloupý a naletí…

 17. Pozor SEO Expert se přejmenovali na Krotitele SEO s.r.o. ale pořád jsou tam ty 2 podvodníci Karban a Roud, takže si dávejte pozor aby jste těm dvou podvodníkům nenaletěli

 18. Já osobně žádným SEO službám nevěřím, když už, tak si vše zařídím sám (zpětné odkazy, reklama, PR apod.).

  Kamarád si kdysi koupil SEO služby od nějaké české firmy, jméno si bohužel už nepamatuji. Nejen, že spadnul z 7. místa v Google vyhledávači na 39. místo, ale nějakým způsobem ho začali vyhledávat návštěvníci ze zahraničí – Indie, Iran, Filipíny apod. Buď mu tedy nějak nahodili provoz ze zahraničí (traffic exchange), nebo netuším, co mu tam provedli, nicméně kolik za to zaplatil, to je k nepochopení. 8 tisíc korun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *