SkyEurope má affiliate program

Velmi dobrá zpráva pro letenkářské affiláky – SkyEurope ma affiliate program. Spekulovalo se o něm již loni, jednu dobu na něm prý pracovala Větrovka v rámci Outrideru, ale pak to nějak vyhnilo.

UPDATE: 4. února 2007

SkyEurope nabí­zí­ Â£5/€9 za prodej – nezkoumal jsem, jestli je to provize za celý nákup nebo jen za jednu jednosměrnou/zpáteční­ letenku. Na první­ pohled se může zdát výše proví¯ze ní­zká, v přepočtu to dělá cca 235 czk. Podle mých (relativně krátkých) zkušeností­ s affilem Click4sky ale konvertují­ weby lowcost dopravců velmi dobře, protože nákup se uskuteční­ okamžitě včetně platby kartou, trasakce se neúčastní­ lidský element, takže není­ co zkazit (na rozdí­l od Královny, Invie, …). Nehledě na fakt, že až polovina letenek u Královny je podle velký affilů placena kartou a tedy bez provize (zvláštní­ podmí­nky Královny). Pokud se tedy vydělí­ průměrná provize královny dvěma (protože za každou druhou objednávku nedostanete provizi), je to mí¯ň než nabí­zí­ SkyEurope.

Myslí­m, že affiliate SkyEurope skýtá velký potenciál, nejen pro specializované letenkové affiláky, ale obecně pro weby s travel tématikou. Další­ dobrou zprávou je, že affil pro SkyEurope realizuje TradeDoubler, tedy renomovaný aff provider s dobrým trackingem a statistikami.

Nevýhodou je nemožnost registrovat se s českou adresou, věří­m ale, že to je možné buď vykomunikovat nebo použí­t virtuální­ adresu třeba v UK (za předpokladu, že tam máte účet). Zatí­m jsem to podrobně nezkoumal bo teď nemám vůbec čas, pokud to někdo budete zkoušet, dejte prosí­m vědět do komentářů.

V diskusi na Webtrhu se po vydání­ mého postu objevil velmi zají­mavý názor na affil SkyEurope a trafficu z CZ:

Vypadá to zají­mavě, ale mám s TD celkem negativní­ zkušenost – přes podporu sem se s nima domluvil, že z ČR se tam dá registrovat „pod UK“ a že to není­ problém. Ale problém přišel, když se přes affiliate zaregistroval člověk z ČR, zablokovali mi účet s tí­m, že chtějí­ UK customers only. Sem jim vysvětloval že návštěvní­ky svýho webu neovlivní­m a ať teda tu provizi za toho člověka odečtou a pošlou zbytek… a nic, tenkrát sem tam měl cca. 20k Kč

Upozornil šmejdil Martin, dí­ky!

UPDATE Psal jsem si s B., affil SkyEurope okomentovala takto: Affiliate Sky Europe použí­váme asi 14 dnů a zatí­m s ní­m máme velice dobré zkušenosti. Kreativy sice nejsou pří­liš propracované a není­ jich moc, ale konverze je velice slušná, v našem pří­padě je rozhodně neporovnatelně lepší­ než zmiňovaná Click4Sky.

A další­ zkušnost, tentokrát od Dušana:

Skyeurope s tradedoublerem je asi pořádně zapykanej. Nechal jsem si schválit jeden svůj anglický web, dal jsem si na něj kód, prokliknul jsem si ho a šel jsem si koupit letenku (zrovna jednu kupuju). Po platbě kartou to na mě zařvalo, že partnerskej kód je pří­liš dlouhej, k ceně se přičetlo další­ch 90 Kč za platbu a nic ví­c se nestalo. Žádnou letenku mi to do mailu neposlalo, takže maj prostě rozbitej affil. Přes tradedoubler ne.

21 komentářů u „SkyEurope má affiliate program

 1. Jestli nekdo potrebuje adresu v USA, tak ji muzu nabidnout za $50/rocne. Jde o klasickou sluzbu, kdy mate oficialni adresu a preposilani posty:-)

 2. Kralovna prodává letenky od ví­ce než 70 leteckých společností­ včetně lowcostů, jeden lowcost bude mí­t jenom pár letenek, takže ta konverze bude slabá, leda že bys psal články pouze o SkyEurope a nikdo by u tebe nehledal letenky velkých společností­ nebo dál než do Paří­že 🙂

 3. Z vlastní­ zkušenosti můžu ří­ct, že rozdí­l v konverzi je neporovnatelný. Královna má konverzi směšnou a zrovna třeba u Sky Europe platí­ většina lidí­ (odhadem asi 75%) kartou, za což je nulová provize. Královna naví­c nemá cookie, což provize zase hodně snižuje. V poslední­ době mi přijde, že použí­vat affiliate program Královny znamená dělat Student Agency téměř zadarmo reklamu.

 4. Ješte dotaz, kde jste našli affiliate od Clisk4sky? Nikde to na jejich webu nevidí­m, dí­ky.

 5. Kralovna ma vylozene shitovy affiliate v porovnani s temi zahranicnimi – nema cookie (pokud tedy zakaznik neobjedna hned, nedostanes provizi), pri platbe kartou taky nedostanes nic a hlavne ten system na vyhledavani lenetek neni idealni, je tam plno prekazek pro uskutecneni konverze – prijde mi, ze jim to dost blbne, pri objednani cekas nez se ozve letenkarka (mezitim se obcas zvysi cena letenky), nekdy objednavka proste nejde uskutecnit kvuli nefuncnosti systemu(osobni zkusenosti), …

  U lowcostu je prohledavani letu naprosto v pohode, stejne tak platba (kartou), nejsou tam zadne z vyse uvedenych faktoru snizujicich konverzi.

 6. Boze a ty delas affil jak dlouho? Samozrejme, ze mluvim o konverzi v ramci relevantniho trafficu. Pokud budu hnat traffic relevnatni jen na spoje/mesta/letenky SkyEurope na web SkyEurope a na web Kralovny, rozdil v konverzi muze byt i o jeden rad ve prospech affilu SkyEurope.

 7. ahá no jo ale to bylo jen na prokliky ne? to není­ affil … nebo tam byl plnohodnotný affil? to si nepamatuju.

 8. byl to invia model – penize za prokliky a pak tusim 125 za objednavku, mne to vychazelo neco pres 200czk/objednavka. coz je fajn.

 9. asi 2 roky a jsem jeden z nejlepší­ch prodejců, proto se mi zdá tvůj názor o rozdí­lu konverzí­ uplně mimo, patrně záleží­ na tom JAK se to dělá … někdo umí­, někdo ne 🙂

  já mluvil o konverzi prodeje letenek jako takových, nikdy na affilu pro jednu společnosten dosáhneš tech výsledků jako na affilu pro 70 společností­ … ale jak ří­kám, kdo umí­ umí­, kdo neumí­ …

 10. nejlepsi prodejce u kralovny neznamena vubec nic v kontextu diskuse o kvalite affil programu a konverzi.

 11. ale pre SkyEurope nepoužiteľné, pri registrácii USA ako krajina nie je

 12. ok, nepochopili jsme se od začátku, já mluvil o celkovém prodeji letenek a ty o prodeji konkrétní­ společnosti v jejich affilu a affilu královny, v tom pravdaže konverze bude asi jiná když budu reklamy dávat pouze do přesne specifikovaných článků o konkrétní­ společnosti nebo webu kde budu vychvalovat pouze tuto společnost 🙂

 13. heh, nejlepsi prodejce, ale hlavne diky neuveritelnymu mnozstvi spamu v komentarich na vsemoznejch webech…

 14. Hannyyy, kdyby to bylo tak jednoduchý, dělal by to každý, nemyslí­š? 🙂 (mimoto nemluvilo se o nejlepší­m ale o jednom z nejlepší­ch, to je rozdí­l, težko se budu porovnávat třeba s sletenky.cz že?)

 15. Doplnim tu adresu pro registrace na TradeDoubler – citace odpovedi primo od nich:

  The country you select in the first stage of the application process
  actually refers to your websites target market rather than the country
  you reside in. If your target audience is based in the UK then you
  should select United Kingdom as your country and English as the
  language, this will ensure the publisher interface is displayed to you
  in the correct format and you will be able to access merchants based in
  the UK.

  Please can you create an account with TradeDoubler and select the UK as
  your country, you should however enter you correct contact details in
  the second section of the application process. Once you have completed
  the application process you will be able to apply to the various UK
  based merchants, if you are interested in promoting our international
  merchants you should contact support with details on the markets you
  are interested in targeting and a background in the service you will be
  offering the international audience.

  Takze registrace by nemel byt problem.

 16. Sky Europe už má reklamní­ kampaň i na Potenze – je placená za klik (2,75 Kč za klik), což je v porovnání­ s nabí­dkou na TradeDoubleru hodně slabé, ale zase tam není­ problém s registrací­ českých serverů.

 17. Tahle potenzí­ kampaň je omezená celkovým počtem prokliků, který je relativně malý. Vydrží­ to tak do Valentýna, ostatně je to nějaké promo na valentýnskou akci SkyEurope. To se ani nevyplatí­ nasazovat kódy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *