Slevomat v brazilské favele

Taková malá slevomatí/grouponí pikoška z Brazílie via Tigre (mezi českými technologickými investory začíná být Brazílie hot shit).

Jedna z největších favel v latinské americe – Rocinha v Rio de Janeiru (pop. 200k+) – spustila před 14 dny vlastní klon slevomatu/grouponu, který mohou obyvatelé kopce používat k hromadným nákupům zboží a služeb, které nabízí živnostníci a obchodníci sídlící ve favele…

Favely jsou samy o sobě dost zajímavý fenomén, pro zájemce doporučuju knížku Shadow Cities od Roberta Neuwirtha a parádní seriál City of Men (spin-off k filmu City of God, který asi znáte).

2 komentáře u „Slevomat v brazilské favele

  1. Město bohů super film, o zbytku sem nevěděl takže dík za tip…

  2. Prostory pro snizovani cen v Brazilii jsou, pac sluzby jsou tam drazsi nez v Cesku a naklady nizsi.

    Ale na br grouponu prej je pulka veci podvod. Kdyz chce clovek slevu, tak se tam kazdej obchodnik temer zhrouti. Internet do brazislky zajety spolecnosti bez middle class vrazil tak brutalne, ze vubec neni jasny, co z toho vyleze. Za ty 2.5 roku se ta zeme strasne zmenila a asi i diky tem tlakum na ceny vychazeji prave z netu.

    IMHO je blbost do Brazilie cpat prachy, kdyz te zemi clovek trochu nerozumi. Je to porad komoditni ekonomika… dit se tam muze cokoliv. Ted jsou tam hrozny tlaky na menu. http://www.cnbc.com/id/43649906

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.