Slevomat v brazilské favele

Taková malá slevomatí­/grouponí­ pikoška z Brazí­lie via Tigre (mezi českými technologickými investory začí­ná být Brazí­lie hot shit).

Jedna z největší­ch favel v latinské americe – Rocinha v Rio de Janeiru (pop. 200k+) – spustila před 14 dny vlastní­ klon slevomatu/grouponu, který mohou obyvatelé kopce použí­vat k hromadným nákupům zboží­ a služeb, které nabí­zí­ živnostní­ci a obchodní­ci sí­dlí­cí­ ve favele…

Favely jsou samy o sobě dost zají­mavý fenomén, pro zájemce doporučuju kní­žku Shadow Cities od Roberta Neuwirtha a parádní­ seriál City of Men (spin-off k filmu City of God, který asi znáte).

2 komentáře u „Slevomat v brazilské favele

  1. Město bohů super film, o zbytku sem nevěděl takže dí­k za tip…

  2. Prostory pro snizovani cen v Brazilii jsou, pac sluzby jsou tam drazsi nez v Cesku a naklady nizsi.

    Ale na br grouponu prej je pulka veci podvod. Kdyz chce clovek slevu, tak se tam kazdej obchodnik temer zhrouti. Internet do brazislky zajety spolecnosti bez middle class vrazil tak brutalne, ze vubec neni jasny, co z toho vyleze. Za ty 2.5 roku se ta zeme strasne zmenila a asi i diky tem tlakum na ceny vychazeji prave z netu.

    IMHO je blbost do Brazilie cpat prachy, kdyz te zemi clovek trochu nerozumi. Je to porad komoditni ekonomika… dit se tam muze cokoliv. Ted jsou tam hrozny tlaky na menu. http://www.cnbc.com/id/43649906

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *