Tip na start-up (tentokrát bez legrace)

V Říši jsem zahlídl hezký start-up, který by se mi líbil i v ČR. Jde o Betreut.de (něm. péče) a podstatou je katalog lidí, co se starají o fakany, staré lidi a zvířata (na západ od ČR je populární služba, kdy vám jednotlivec/firma venčí čokla, sice moc nechápu proč si lidi zvířata pořizují, když na ně nemají čas, ale z byznys pohledu je to zajímavý). Kromě toho jsou tam prezentováni zahradníci a pomocnice do domácnosti / uklízečky. Je tam solidní systém hodnocení / referencí.

Něco takového bych si přál. Protože jsem prase, už několikrát jsem přemýšlel o někom kdo by mi jednou týdně uklidil / umyl nádobí. Ale protože jsem taky línej, tak se mi nechtělo podstupovat shánění ověřené uklízečky – v Praze to není vůbec jednoduché, aby byla spohlehlivá, nekradla a nechtěla 200 vočí na hodinu (nakonec zkouším kombinaci roomby a myčky).

Přiznám se, že jsem nezkoumal přesný business model Betreut.de, ale oproti třeba NejRemeslnici.cz tam vidím výhodu v tom, že poskytovatelé služeb dostanou většinou opakovaný byznys (hlídání dětí, venčení čoklů, úklid, …), takže je tam větší objem peněz za služby a tedy i vyšší provize / feečko.

8 komentářů u „Tip na start-up (tentokrát bez legrace)

  1. Myčka + robotickej vysavač + pračka (se sušičkou) + dovoz jídla na objednávku = Rulezz 😀

  2. Ivo: zatím mi to vyšlo jako dost cost non-effetctive 🙂

  3. Mame v kancelarii scooba (ten co aj umyva – mramor). Pouzili sme to asi 5x a je s tym otrava: podvihat veci, vymenit vodu (velky kancel), nechava to smuhy, je to strasne hlucne a zas ked to nechame mimo pracovnu dobu tak to spusti alarm. Niet nad normalnu upratovacku…

  4. Igor: Tak je common knowledge, ze Scooba neni nic moc (fyzicku neoblafnes, na hadr je potreba zatlacit, …), ale Roomba jen na vysávání je fakt super, zvlast pokud mas byt s hladkou podlahou a bez vysokych prahu nebo zcela bez prahu 🙂 Ja si ted delal specialne kvuli Roombe v byte podlahu ve stejne vysce bez prahu a prechodek 🙂

  5. Máme v kancelařím asi 3 Roomby a nemužu si to vynachválit. I tak k nám chodí uklizečka 1x týdně na centrální úklid. Roomby jsou na drobky a podobnou čerstvou havět na zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.