Tip na start-up (tentokrát bez legrace)

V Ří­ši jsem zahlí­dl hezký start-up, který by se mi lí­bil i v ČR. Jde o Betreut.de (něm. péče) a podstatou je katalog lidí­, co se starají­ o fakany, staré lidi a zví­řata (na západ od ČR je populární­ služba, kdy vám jednotlivec/firma venčí­ čokla, sice moc nechápu proč si lidi zví­řata pořizují­, když na ně nemají­ čas, ale z byznys pohledu je to zají­mavý). Kromě toho jsou tam prezentováni zahradní­ci a pomocnice do domácnosti / uklí­zečky. Je tam solidní­ systém hodnocení­ / referencí­.

Něco takového bych si přál. Protože jsem prase, už několikrát jsem přemýšlel o někom kdo by mi jednou týdně uklidil / umyl nádobí­. Ale protože jsem taky lí­nej, tak se mi nechtělo podstupovat shánění­ ověřené uklí­zečky – v Praze to není­ vůbec jednoduché, aby byla spohlehlivá, nekradla a nechtěla 200 vočí­ na hodinu (nakonec zkouší­m kombinaci roomby a myčky).

Přiznám se, že jsem nezkoumal přesný business model Betreut.de, ale oproti třeba NejRemeslnici.cz tam vidí­m výhodu v tom, že poskytovatelé služeb dostanou většinou opakovaný byznys (hlí­dání­ dětí­, venčení­ čoklů, úklid, …), takže je tam větší­ objem peněz za služby a tedy i vyšší­ provize / feečko.

8 komentářů u „Tip na start-up (tentokrát bez legrace)

  1. Myčka + robotickej vysavač + pračka (se sušičkou) + dovoz jí­dla na objednávku = Rulezz 😀

  2. Ivo: zatí­m mi to vyšlo jako dost cost non-effetctive 🙂

  3. Mame v kancelarii scooba (ten co aj umyva – mramor). Pouzili sme to asi 5x a je s tym otrava: podvihat veci, vymenit vodu (velky kancel), nechava to smuhy, je to strasne hlucne a zas ked to nechame mimo pracovnu dobu tak to spusti alarm. Niet nad normalnu upratovacku…

  4. Igor: Tak je common knowledge, ze Scooba neni nic moc (fyzicku neoblafnes, na hadr je potreba zatlacit, …), ale Roomba jen na vysávání­ je fakt super, zvlast pokud mas byt s hladkou podlahou a bez vysokych prahu nebo zcela bez prahu 🙂 Ja si ted delal specialne kvuli Roombe v byte podlahu ve stejne vysce bez prahu a prechodek 🙂

  5. Máme v kancelaří­m asi 3 Roomby a nemužu si to vynachválit. I tak k nám chodí­ uklizečka 1x týdně na centrální­ úklid. Roomby jsou na drobky a podobnou čerstvou havět na zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *