Tunelujeme firmu – obrázkový návod

Občas se ve společnosti najde eskamotér, který si myslí­, že se všema vyjebe a všem ukáže, jaký je kabrňák. O jednom takové se v poslední­ době mluví­ a pí­še v novinách. Je to vážně pašák, posuďte sami.

or.gif

Když přejmenujeme firmu a pak vyvedeme aktiva jako třeba název a ochrannou známku, firmu pošleme do konkurzu a věřitelům ukážeme vztyčený prostřední­ček, tak tomu se ří­ká myslí­m poškozování­ věřitele.

oz.gif

12 komentářů u „Tunelujeme firmu – obrázkový návod

  1. pokial si vybavil zavazky voci veritelom, je to ok.
    pokial nie, chlapec asi nechape, ze trestnu zodpovednost nesie on ako konatel, nie ako sro:) teda likvidaciou sa nic nemeni.

  2. Jan Řežáb se učí­ od velkých mistrů a jsem přesvědčený, že Redboss/MLiven/Technologico nebyl jeho poslední­ tunel a že najde v budoucnu ještě mnoho důvěřivých zaměstnanců a dodavatelů. Věří­m proto, že se vyplatí­ jeho počí­nání­ dál sledovat 🙂

  3. [2] – mno bohuzel jednak sve zavazky nevyridil a dluzi kde muze a druhak bohuzel ruci s.r.o. a ne on.

    do konkurzu pujde s.r.o. a veritele si rozdeli 200k ze zakladu firmy (protoze vic redboss s.r.o. uz fakt nevlastni)

  4. Holt je pan Režáb mladej, ale šikovnej… Nám ostatní­m nezbývá než zůstat u svých soustruhů 🙂 Taky myslí­m že o něm v brzku ještě určitě uslyší­me.

  5. Do konkurzu sice půjde RedBoss s.r.o., ale pan jednatel může jí­t před soud třeba za porušení­ povinností­ při správě cizí­ho majetku.

    Mimochodem to že se musí­ složit 200k základní­ kapitál při zakládání­ firmy neznamená, že firma musí­ takovou částkou disponovat. Základní­ kapitál je majetkem firmy a firma ho může použí­t třeba na pronájem kanceláří­, takže klidně během pár měsí­ců může mí­t nulu.

  6. To si take myslim, byt nejsem kovany v obchodnim pravu.

  7. samozrejme, pokial by to fungovalo, ako si mysli „rezna“, spolocnost by sa za par rokov zhrutila, stacilo by totiz zalozit sro, kupit tovar na fakturu, poslat spolocnost do krachu a tovar by bol tvoj. nie, konatel ma obchodnopravnu a trestnopravnu zodpovednost za ukony pod ktore sa podpisal.
    teda napr. nevyplatene zavazky sa mozu dostat pred sud a su nato paragrafy.

  8. ved aj ine zname osobnosti podobnym sposobom potopili firmy a aj tak ich to dostihlo. rozhodne zakladne imanie nie je komplet cela zodpovednost voci veritelom 🙂 to sa da ist pri dobrom tlaku aj tak, ze sa bude musiet vratit k rodicom a jedes do konca zivota z prijmov uvidis len kusok. nie je prvy ani posledny.

  9. pan podnikatel se nam vybarvuje :). I kdyby mel ze zakonneho hlediska vsechno v poradku, z moralniho nikoliv

  10. Samozrejme k zadnemu soudu nesel, firma ktera tu jeho firmu koupila sla taky do kopru do dvou let byl to pro ni posledni hrebicek do rakve, zamestnanci, kteri do nove firmy nastoupili dali ihned po tom, co dostali prvni vyplatu a asi i ty, ktere jim do te doby dluzil vypoved a kdyz uz konecne toho curacka po roce, slibovani jake nove ksefty napr. z ICQ domluvi, vykopli, predal jim zakodovanou mailovou pracovni schranku, jako dukaz, toho ze opravdu s nekym komunikoval, a po tom co ji admin odkodoval, zjistili ze je v tom zabaleny film, vztycil prostrednicek a odjel v BMW 😀 A ten co tu slavnou firmu koupil, se na podnikani v CR radsi uplne vykaslal… No a ted o tom jak se to dela, bude prednaset na VSE … Kdyby to nekoho po deseti letech jeste zajimalo 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *