Ukázka trhu s weby v USA

Již mnohokrát jsem tady na Vyprávěnkách a v diskusích na jiných blozích odkazoval zájemce o samostudium SEO/SEM na diskusní servery Digitalpoint a Sitepoint. Druhý zmíněný spustil v rámci Tržiště novou kategorii Premium Sites For Sale, která se snaží oddělit zrno (dlouhodobě fungující, kvalitní weby) od plev (různé shitové arcade, myspace, cancer, celebrity, entertainment, whatever-crappy weby).

Tržiště Sitepointu mám rád z jednoho důvodu – je to skvělý zdroj případových studií z různých segmentů – prodávající popíšou web, byznys model, návštěvnost, zisky, náklady a podobně. Kromě toho se dozvíte ceny, za které se zaběhnuté projekty v USA prodavají (často jsou nesmyslné, když je ovšem v aukci nějaký příhoz, tak to bude cena nejspíš realistická).

Mimojiné jsem tam našel inzeráty na drop shipping eshopy velmi podobné Fazolářovu beach cruiser webu.

Zatím tam není moc inzerátů, ale z těch několika mě zaujaly tyto (z pohledu případové studie, ne jako investiční příležitost, osobně mi nepřijde ani jeden projekt zajimavý za požadované ceny):

Pokud vás tématika zajímá a máte čas, tak se vyplatí projít si i nabídku nepremium webů, občas tam lze najít velmi zajímavé informace.

2 komentáře u „Ukázka trhu s weby v USA

  1. U některých nabídek mám nutkání ťukat si na čelo ;-). Nicméně jako zdroje inspirace (rozuměj „kopírování nápadů“) je to výborný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *