Ukázka trhu s weby v USA

Již mnohokrát jsem tady na Vyprávěnkách a v diskusí­ch na jiných blozí­ch odkazoval zájemce o samostudium SEO/SEM na diskusní­ servery Digitalpoint a Sitepoint. Druhý zmí­něný spustil v rámci Tržiště novou kategorii Premium Sites For Sale, která se snaží­ oddělit zrno (dlouhodobě fungují­cí­, kvalitní­ weby) od plev (různé shitové arcade, myspace, cancer, celebrity, entertainment, whatever-crappy weby).

Tržiště Sitepointu mám rád z jednoho důvodu – je to skvělý zdroj pří­padových studií­ z různých segmentů – prodávají­cí­ popí­šou web, byznys model, návštěvnost, zisky, náklady a podobně. Kromě toho se dozví­te ceny, za které se zaběhnuté projekty v USA prodavají­ (často jsou nesmyslné, když je ovšem v aukci nějaký pří­hoz, tak to bude cena nejspí­š realistická).

Mimojiné jsem tam našel inzeráty na drop shipping eshopy velmi podobné Fazolářovu beach cruiser webu.

Zatí­m tam není­ moc inzerátů, ale z těch několika mě zaujaly tyto (z pohledu pří­padové studie, ne jako investiční­ pří­ležitost, osobně mi nepřijde ani jeden projekt zajimavý za požadované ceny):

Pokud vás tématika zají­má a máte čas, tak se vyplatí­ projí­t si i nabí­dku nepremium webů, občas tam lze nají­t velmi zají­mavé informace.

2 komentáře u „Ukázka trhu s weby v USA

  1. U některých nabí­dek mám nutkání­ ťukat si na čelo ;-). Nicméně jako zdroje inspirace (rozuměj „kopí­rování­ nápadů“) je to výborný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *