Volako čudný Google Zeitgeist

Čeští­ Googláci mají­ na blogu link na cs verzi Google Zeigeistu. Vypadá to dost divně a moc nechápu, co to reflektuje. Mám podezření­, že by mohly mí­t na cs Zeigeistu vliv různé skripty kontrolují­cí­ pozici určitého keywordu ve vyhledávačí­ch (na druhou stranu nejsou snad Googláci taková béčka, že by se nechali opí­t nějakými skriptí­ky, ne?). Jak jinak si ale vysvětlit, že se v přehledu objevily fráze jako základy domu, elektrolux, minicross nebo vyšehrad? Faktem je, že v tuto chví­li mají­ stavebniny často velmi zají­mavé akce, ale nevěří­m tomu, že by zrovna uvedené keywordy byly něčí­m signifikantní­. Co myslí­te?

googlecz.gif

8 komentářů u „Volako čudný Google Zeitgeist

 1. nevim, ale neni to tim, ze touhle dobou si lidi zacinaji planovat stavbu? Nejvetsi zajem o nemovitosti je tak leden-duben – teda alespon ty rezidentni nebo pozemky pro stavbu domku, na podzim je zase vetsi nabidka nez poptavka.

 2. Napadá tě, proč jsou ty odkazy na výsledky hledání­ daných slov v pří­padě cz verze směřovány na google.com.co a ne na google.cz, pří­padně google.com? Nemůže v tom být zakopaný pes? 🙂

  U ostatní­ch zemí­ vidí­m snad pokaždé národní­ doménu…

 3. Ono to bylo k hovnu dycky a nejenom v cz. Spí­š než skriptí­ky bych podezří­val algoritmus pro který je českých dat prostě moc málo.

 4. Souhlas. První­ co mě napadlo, když jsem ten seznam uviděl, bylo: Něco se jim polámalo.

 5. No, bral to hodně s rezervou :)) Podle mě to má asi tak stejnou hodnotu jako „nejhledanější­ slova“ na iDnes – viz

  CO VíS ZAJíMí

  1. Pirelli
  2. vánoce
  3. nova cinema
  4. Vendula Svobodová
  5. krby
  6. astrologie
  7. lékařská kosmetika
  8. dekorace, bytové doplňky
  9. erotická seznamka
  10. tipy kam na výlet

  I když u iDnes je motivace jiná (výdělek), nejhledanější­ slova to podle mě ani tam, ani na Google (ty z článku) nejsou.

 6. Pokud není­ v seznamu „sex, porno“ a další­ skvělá sloví­čka českých internetistů, tak žádnému seznamu nevěří­m 🙂

 7. No zeitgeist sleduju docela často a výsledky jsou vždy zají­mavé. A ví­te proč? Ví­te co je zeitgeist? To nejsou nejvyhledávanější­ slova, ale pouze zají­mavá slova, nebo spojení­ s nejvyšší­m nárustem za určité období­.

  Jestli jste to věděli, tak sory, mě to z toho článku ani komentářů nevyplynulo. Fakt ne. Připadá mně to že v česku není­ zeitgeist pří­liš známé. Onehdy o tom taky neznale psali na zive.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *