Volako čudný Google Zeitgeist

Čeští Googláci mají na blogu link na cs verzi Google Zeigeistu. Vypadá to dost divně a moc nechápu, co to reflektuje. Mám podezření, že by mohly mít na cs Zeigeistu vliv různé skripty kontrolující pozici určitého keywordu ve vyhledávačích (na druhou stranu nejsou snad Googláci taková béčka, že by se nechali opít nějakými skriptíky, ne?). Jak jinak si ale vysvětlit, že se v přehledu objevily fráze jako základy domu, elektrolux, minicross nebo vyšehrad? Faktem je, že v tuto chvíli mají stavebniny často velmi zajímavé akce, ale nevěřím tomu, že by zrovna uvedené keywordy byly něčím signifikantní. Co myslíte?

googlecz.gif

8 komentářů u „Volako čudný Google Zeitgeist

 1. nevim, ale neni to tim, ze touhle dobou si lidi zacinaji planovat stavbu? Nejvetsi zajem o nemovitosti je tak leden-duben – teda alespon ty rezidentni nebo pozemky pro stavbu domku, na podzim je zase vetsi nabidka nez poptavka.

 2. Napadá tě, proč jsou ty odkazy na výsledky hledání daných slov v případě cz verze směřovány na google.com.co a ne na google.cz, případně google.com? Nemůže v tom být zakopaný pes? 🙂

  U ostatních zemí vidím snad pokaždé národní doménu…

 3. Ono to bylo k hovnu dycky a nejenom v cz. Spíš než skriptíky bych podezříval algoritmus pro který je českých dat prostě moc málo.

 4. Souhlas. První co mě napadlo, když jsem ten seznam uviděl, bylo: Něco se jim polámalo.

 5. No, bral to hodně s rezervou :)) Podle mě to má asi tak stejnou hodnotu jako „nejhledanější slova“ na iDnes – viz

  CO VÁS ZAJÍMÁ

  1. Pirelli
  2. vánoce
  3. nova cinema
  4. Vendula Svobodová
  5. krby
  6. astrologie
  7. lékařská kosmetika
  8. dekorace, bytové doplňky
  9. erotická seznamka
  10. tipy kam na výlet

  I když u iDnes je motivace jiná (výdělek), nejhledanější slova to podle mě ani tam, ani na Google (ty z článku) nejsou.

 6. Pokud není v seznamu „sex, porno“ a další skvělá slovíčka českých internetistů, tak žádnému seznamu nevěřím 🙂

 7. No zeitgeist sleduju docela často a výsledky jsou vždy zajímavé. A víte proč? Víte co je zeitgeist? To nejsou nejvyhledávanější slova, ale pouze zajímavá slova, nebo spojení s nejvyšším nárustem za určité období.

  Jestli jste to věděli, tak sory, mě to z toho článku ani komentářů nevyplynulo. Fakt ne. Připadá mně to že v česku není zeitgeist příliš známé. Onehdy o tom taky neznale psali na zive.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.