Web Text-link-ads je zpět v Google

Možná jste zaregistrovali loni kauza, kdy Google vyřadil z indexu web Text Link Ads, v podstatě první­ho tržiště, které začalo velmi agresivně tlačit prodej odkazů za účelem ovlivňování­ výsledků hledání­ ve vyhledávačí­ch.

TLA to vyřešili adwords inzerátem, který se zobrazoval v prémiové pozici nad první­ výsledkem vyhledávání­, dí­ky trademarku na vlastní­ název zároveň blokovali ostatní­ inzerenty. Ze strany Google to bylo evidentně upozornění­, že prodej textových odkazu a tak umělé ovlivňování­ výsledků vyhledávání­ je štve.

Dnes jsem jen tak náhodou kontroloval, jak se situace má a TLA jsou zpět v indexu, naví­c na první­m mí­stě.

Jaké vás napadají­ teorie, že Google vrátil TLA do indexu i do výsledků vyhledávání­?

12 komentářů u „Web Text-link-ads je zpět v Google

 1. A když spamovat komentáře pro backlink, tak všechny, že?
  K tématu: Třeba je to proto, že Google chce, aby se uživatelé nebáli TLA použí­vat a mohl je tak vesele skenovat a snižovat PR webům, který tam najde.
  A nebo si prostě v Google uvědomili, že kdo chce prodávat/kupovat linky, ten si TLA najde – ať už s Google nebo bez něj.

 2. v indexu byt mohou, ale google neni blby tak urcite bude davat mensi (minusovou?) vahu odkazum, ktere si spoji s tla (jen taka paranoidni teorie 🙂 )

 3. Osobně si myslí­m, že na prodej linků rezignoval. Když to nepůjde přes TLA, půjde to jinak. Naví­c si myslí­m, že spí­še google postihuje nákupčí­, než prodejce.

 4. Myslí­m si, že Google na prodej linků rezignoval a prostě si řekl, že je to určitá forma placené reklamy, tak proč za to lidi penalizovat. Stejně si nedovedu dost dobře představit jak může Google kontrolovat zda se jedná o placený odkaz nebo o odkaz, který někdo dobrovolně vložil na svůj web. Možná že jim někdo hrozil žalobami, a tak se na to radši vykašlali.

 5. Osobně mi připadá problematické penalizovat TLA z právní­ho hlediska: pochybuji totiž, že web samotný striktně vzato porušuje webmaster guidelines a naopak chování­ Google je to možné interpretovat jako tah monopolisty, který žije z prodeje linků (AdWords / AdSense) proti konkurenci, která žije taky z prodeje linků.
  Ale samozřejmě to může být i cokoliv jiného.

 6. No ono technicky stačí­ odautorizovat weby lidí­, kteří­ tlačí­ TLA affil. Na určení­ vlastnictví­ má G. dost prostředků…

 7. 2minutove zamyslenie sa nad problemom: Google ma profit z toho, ze TLA je spat (cast zisku; informacie, kto linky nakupuje a predava).

  Pre google je asi jednoduchsie kontrolovat jedneho velkeho hraca ako vela malych.

 8. mam par mesicu starou zkusenost kdy mi na jednom nemeckem webu po nasazeni TLA zacal web propadat a po odstraneni TLA jsem se po par tydnech vratil na 1. misto.

 9. Dnes je tolik reklamní­ch textových systémů, že i velký Google si uvědomil, že nemá na to, aby všechny utopil v krvi. Backlinks.com měli před Google zásahem PR 5 a sní­žil jim to na PR 0 a dnes už mají­ zpět PR 3. Mě osobně penalizoval možná kolem 20 stránek, které mi spadly z PR 3 na PR 0 a tí­m jsem ztratil měsí­ční­ výdělek 200 USD. Nyní­ se to vrací­ do původní­ch kolejí­, takže už zřejmě Google pochopil, že to je boj s větrnými mlýny.

 10. Imho jde Googlu jen o to být „politicky korektní­“. Nemyslí­m, že pří­mo tohle mělo na „rozhodnutí­“ vliv, ale pokud Microsoft nedostane Yahoo, nebude mu zbývat než pořádně nahlas vykřikovat, jaké má Google monopolistické praktiky, pokud chce (MS) na webu ještě něco znamenat 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *