Životní­ hodnoty

Kupoval jsem dnes jednu doménu. Prodávají­cí­ mi na závěr napsal mailem:

Ať se Vám daří­. A pokud se někdy sám rozhodnete doplnit nákup a prodej o tvorbu hodnot (což preferuje cayman nebo Marek Prokop nebo i já), tak to budu vní­mat pozitivně. Budu rád, když se podělí­te o info o pří­padné změně svého životní­ho paradigmatu.

Není­ to krásné? :-)))

17 komentářů u „Životní­ hodnoty

 1. Hodnota se vytvoří­, až se doména zase prodá dál ze 100% ziskem 😉

 2. dobrý 😀 tohle ří­ct a předtí­m střelit doménu, to chce pevný zásady 🙂

 3. Měl asi na mysli, že bys měl založit rodinu, ne?

  Jinak máš pěkny odpočí­távátko, jestli ti to vyjde, tak ti budu závidět 🙂

 4. boze, tyhle lidi znam, ty maji porad tendenci lidem mluvit do duse a vzbuzovat v nich guilt, protoze jsou sami loseri. Je to skoro psychiatricka patologie.

 5. Myslim, ze jde o vtip, nepochopenou nadsazku. Takovy vul snad nikdo neni. Tak to aspon vidi orlipero nebo Jan Tleskac nebo i ja.

 6. Kdyby mu tak záleželo na těch hodnotách, tak ti tu doménu neprodá a vytvoří­ na ni nějakou tu HODNOTU :-))

 7. Já mám pro toho prodávají­cí­ho pochopení­. Ono totiž není­ vůbec snadné zorientovat se v tom, jak se tvoří­ hodnoty. Na tom se v historii vědy vymlátila spousta ekonomů, filosofů a podobných individuí­ včetně napří­klad Ricarda a Marxe. Ti zastávali pracovní­ teorii hodnoty, která ří­ká, že hodnota se dá změřit množství­m práce, která se na ní­ použila. To je sice nesmysl, ale ta nesmyslnost není­ nikterak samozřejmá, když si uvědomí­te, kolik lidí­ tomu uvěřilo. A i když pominu komunistickou půlku světa, tak to není­ ani sto let, kdy se i osví­cení­ lidé domní­vali, že jediné skutečné hodnoty vznikají­ zemědělství­m.

 8. takže Fandore, když už jsi v tom teplákově, zpátky na pole a tvoř hodnoty !
  btw jak to že neletí­me do Ria??

 9. To by mě tedy zají­malo, kteří­ osví­cení­ lidé se v roce 1910 domní­vali, že se hodnoty tvoří­ jenom zemědělství­m 😉

 10. Jsou dvě skupiny lidí­ – jedni se snaží­ vytvářet opravdu nějakou hodnotu a snaží­ se svojí­ službou někomu pomoci a za to chtějí­ výdělek, to je naprosto ok, pak jsou druzí­ podobní­ tobě Fandore, kteří­ chtějí­ jenom výdělek a nejlépe snadný. Ano je to o životnách hodnotách, ale to pochopí­š i ty až trochu duchovně povyrosteš. Teď, ikdyž sám sebe jistě považuješ za mistra světa, seš úplná spodinka.

 11. Zají­mavé, jak jsou na to dva různé pohledy. Já jsem tedy na straně Fandora (aby mi zase nesmazal komentář jako u Autoskola.cz), ale i z toho důvodu, že za to ani nemůžeme a společnost nás vyloženě tlačí­ do toho, abychom šli jen po penězí­ch. Pokud něco dělám, práce, web, tak primárně pro prachy. Co mi je po hodnotách, který bych dělal pro někoho jiného? Takoví­ lidé postupně vymí­rají­, protože nemají­ co do úst. 🙂 Pokud se mi někdy podaří­ dosáhnout pří­jmu viz Fandorova důchodová aplikace, tak mohu část věnovat na ušlechtilé cí­le, ale opět, proč to dávat cizí­m lidem, když většina bude takového smýšlení­ jako já? Ne, raději svým dětem, které mám alespoň trochu možnost ovlivnit, aby z nich nebyli nějací­ … Davidové.

 12. Pripajam sa k poslednemu nazoru. Tiez robim vacsinu veci len pre peniaze, tak preco sa tvarit, ze ide o nieco viac alebo to, co vyrobim davat niekomu inemu len tak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *