Životní hodnoty

Kupoval jsem dnes jednu doménu. Prodávající mi na závěr napsal mailem:

Ať se Vám daří. A pokud se někdy sám rozhodnete doplnit nákup a prodej o tvorbu hodnot (což preferuje cayman nebo Marek Prokop nebo i já), tak to budu vnímat pozitivně. Budu rád, když se podělíte o info o případné změně svého životního paradigmatu.

Není to krásné? :-)))

17 komentářů u „Životní hodnoty

 1. Hodnota se vytvoří, až se doména zase prodá dál ze 100% ziskem 😉

 2. dobrý 😀 tohle říct a předtím střelit doménu, to chce pevný zásady 🙂

 3. Měl asi na mysli, že bys měl založit rodinu, ne?

  Jinak máš pěkny odpočítávátko, jestli ti to vyjde, tak ti budu závidět 🙂

 4. boze, tyhle lidi znam, ty maji porad tendenci lidem mluvit do duse a vzbuzovat v nich guilt, protoze jsou sami loseri. Je to skoro psychiatricka patologie.

 5. Myslim, ze jde o vtip, nepochopenou nadsazku. Takovy vul snad nikdo neni. Tak to aspon vidi orlipero nebo Jan Tleskac nebo i ja.

 6. Kdyby mu tak záleželo na těch hodnotách, tak ti tu doménu neprodá a vytvoří na ni nějakou tu HODNOTU :-))

 7. Já mám pro toho prodávajícího pochopení. Ono totiž není vůbec snadné zorientovat se v tom, jak se tvoří hodnoty. Na tom se v historii vědy vymlátila spousta ekonomů, filosofů a podobných individuí včetně například Ricarda a Marxe. Ti zastávali pracovní teorii hodnoty, která říká, že hodnota se dá změřit množstvím práce, která se na ní použila. To je sice nesmysl, ale ta nesmyslnost není nikterak samozřejmá, když si uvědomíte, kolik lidí tomu uvěřilo. A i když pominu komunistickou půlku světa, tak to není ani sto let, kdy se i osvícení lidé domnívali, že jediné skutečné hodnoty vznikají zemědělstvím.

 8. takže Fandore, když už jsi v tom teplákově, zpátky na pole a tvoř hodnoty !
  btw jak to že neletíme do Ria??

 9. To by mě tedy zajímalo, kteří osvícení lidé se v roce 1910 domnívali, že se hodnoty tvoří jenom zemědělstvím 😉

 10. Jsou dvě skupiny lidí – jedni se snaží vytvářet opravdu nějakou hodnotu a snaží se svojí službou někomu pomoci a za to chtějí výdělek, to je naprosto ok, pak jsou druzí podobní tobě Fandore, kteří chtějí jenom výdělek a nejlépe snadný. Ano je to o životnách hodnotách, ale to pochopíš i ty až trochu duchovně povyrosteš. Teď, ikdyž sám sebe jistě považuješ za mistra světa, seš úplná spodinka.

 11. Zajímavé, jak jsou na to dva různé pohledy. Já jsem tedy na straně Fandora (aby mi zase nesmazal komentář jako u Autoskola.cz), ale i z toho důvodu, že za to ani nemůžeme a společnost nás vyloženě tlačí do toho, abychom šli jen po penězích. Pokud něco dělám, práce, web, tak primárně pro prachy. Co mi je po hodnotách, který bych dělal pro někoho jiného? Takoví lidé postupně vymírají, protože nemají co do úst. 🙂 Pokud se mi někdy podaří dosáhnout příjmu viz Fandorova důchodová aplikace, tak mohu část věnovat na ušlechtilé cíle, ale opět, proč to dávat cizím lidem, když většina bude takového smýšlení jako já? Ne, raději svým dětem, které mám alespoň trochu možnost ovlivnit, aby z nich nebyli nějací … Davidové.

 12. Pripajam sa k poslednemu nazoru. Tiez robim vacsinu veci len pre peniaze, tak preco sa tvarit, ze ide o nieco viac alebo to, co vyrobim davat niekomu inemu len tak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *