Zpáteční letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

OK, máme tu něco z Fandorových travel hacking skillz aneb co nenajdete ani na akcniletenky.com 🙂 Nyní je možné získat zpáteční letenku z Prahy do Honolulu (Havajský ostrov Oahu) za 4539 Kč vč. všech poplatků a tax.

Tato nabídka levných letenek na Havaj už bohužel není aktivní. Nicméně tipy jak sehnat levné letenky najdete na mém webu Skrblík.cz

Jako bonus můžete mít necelý den stopover v Soulu (korejský jídlo, holky a další WTF záležitosti, Korea je Japonsko chudých -> velmi levná země!) a velmi solidní cestovní pojištění na jeden rok pro členy vaší domácnosti – rodina, ale i stálá přitelkyně (platí celosvětově a vždy maximálně 45 dní od výjezdu).

Jak letenku získat? Jednoduše – využijeme mimořádného bonusu při zřízení kreditní karty CITI ČSA.

Postup
1. Pokud nejste členy věrnostního programu OK Plus, tak se zdarma zaregistrujte (v této žádosti nezaškrtávejte, že máte zájem o CITI kreditku, to následuje až v bodu 2).

2. Zažádejte si o kreditní kartu CITI ČSA přímo na webu Citibank (ne přes různé affil / leadgen weby!). Zřízení a vedení kreditní karty stojí 2500 Kč na rok, v ceně je obsaženo velmi solidní cestovní pojištění do celého světa pro celou rodinu (10x vyšší pojistné limity než standardní cestovní pojištění ke kartám u většiny českých bank) – podmínky cestovního pojištění si prostudujte, možná se v nějakých parametrech pletu. Kromě toho lze na tuto kartu získat 10% slevu na útratu ve všech restauracích Ambiente vč. Lokálu (fakticky vás tedy nic nestojí spropitné, pokud dáváte), slevy lze získat i v dalších podnicích, ale to mi už nepřijde pro běžného uživatele tolik užitečné. Tato nabídka platí pro Citi ČSA kreditní karty schválené v období od 16. 2. 2012 do 15. 8. 2012. Detailní podmínky akce naleznete zde.

3. Pokud bude vaše žádost schválena a kartu získáte, přečtěte si podmínky a učiňte potřebné kroky, abyste získali mimořádný bonus 50.000 mil do programu OK Plus (v podstatě to znamená dvě platby kartou s tím, že jedna musí být ve výši alespoň 5000 korun).

4. Jakmile se vám míle připíší na váš OK Plus účet (což by mělo být cca do 1 měsíce), máte u aliance Skyteam nárok na bonusovou letenku kamokoli do těchto destinací: USA (vč. Havaje), Kanada, Mexiko, Střední Amerika, Karibik. Háček je v tom, že si musíte vždy zaplatit letišní taxy, které se mohou vyšplhat až na 8 tisíc korun za letenku, což trochu kazí výhodnost (na druhou stranu – např. do Vancouveru se z Prahy pod 20 tisíc nedostanete, takže když zaplatíte za kreditku 2500 Kč a za taxy řekněme 7500, jste na desítce za letenku Praha – Vancouver, což je fér).

Nicméně vysoké letištní taxy na Havaj lze šikovně ochcat. Taxy za letenku Praha – Soul – Honolu (a zpět) s korejskou aerolinkou Korean air jsou pouze 2039 Kč, takže celkově jste na 4539 Kč, což označujeme jako Fandor’s fair price 🙂

Letět lze také přes USA s Deltou, při této variantě lze využít možnosti jednoho stopoveru (zastávka) zdarma např. v NYC nebo Los Angeles, letištní taxy se ale pohybují kolem 7000 Kč, takže cena letenky bude celkově k 10k Kč, nicméně opět celkem fair deal za návštěvu dvou fajn destinací v rámci jednoho výletu. Bonusové letenky mají také tu výhodu, že oproti akčním letenkám za peníze je maximální doba pobytu 12 měsíců (u akčních letenek za peníze většinou pouze jeden měsíc).

U letu přes Soul si nelze zařídit delší stopover než je nezbytně nutný přestup, protože potom by to bylo již klasifikováno jako bonusová letenka do Asie a ta stojí 80.000 mil.

Ještě se sluší dodat, že u letenek vystavených za míle lze narozdíl od levných akčních letenek za peníze měnit datum návratu během cesty (samozřejmě závisí na dostupnosti volných alokací pro bonusové letenky). Takže kdyby se vám na Havaji zalíbilo, můžete si prodloužit pobyt až do té doby do kdy platí vaše ESTA nebo vízum.

Háčky této vychytávky
1. CITI vám nejspíš kartu neschválí pokud jste mladší 25 let
2. Musíte být zaměstnaní, OSVĆ nebo možná důchodci (poslední možnost nemám ověřenou)
3. Pokud jste OSVČ kratší dobu než 3 roky, je velká šance, že vám banka kartu neschválí, totéž může platit u délky doby v zaměstnání (ale za zkoušku nic nedáte, žádost o vydání karty je zdarma a neplatíte nic dokud kartu nezískáte).
4. Výše vaše čistého příjmu nehraje v tomto případě až takovou roli, protože ovlivňuje především kreditní limit, který nás v rámci akce letenka na Havaj za čtyřku vůbec nezajímá 🙂
5. Nezapomeňte si nastudovat, co kreditní karta je, co vyplývá z jejího používání
6. Nezapomeňte po roce kartu zrušit (lze ji zrušit i dříve, ale je to škoda vzhledem k cestovnímu pojištění a slevě na svačiny v Ambi).

—————-

Důležitá otázka na závěr.

Koupili byste si ebook s mými radami jak zcela zásadně ušetřit při cestování za 499 Kč (nejsem už žádnej študák, takže psát ebook co se bude prodávat za stovku nebudu :)? Jednalo by se samozřejmě o dlouhodobě platné a fungující postupy pro nákup levných letenek, ubytování, atd., nikoli časově omezené nabídky jedné firmy.

85 komentářů u „Zpáteční letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

 1. Tak to je hodně drsná finta, vyplatí se to tak prozkoumávat vůbec? Kniha je zajímavej nápad, osobně myslím že pro českou náturu vynikající. Možná bych to dal levnější a na tvrdo publikoval i v pevné vazbě:)

 2. Orbital je jednoznačně jeden z nejzábavnějších lidí v rybníku. Všechno to hledání ztraceného ráje a bojování proti společnosti a přitom ten krásný vnitřní rozpor, kdy ho živí (jestli se nepletu) lanaření lidí do hazardu, který dokáže stáhnout dolu jak máloco jiného…

 3. Fandore, zajímalo by mě, kolik mil ti hodila ta zpáteční letenka PRG-LAX-HNL-PRG? Měl jsi dostatek termínů na výběr? A kolik tě stály taxy? A poslední dotaz, nejvíc by mě zajímalo, jestli se do toho limitu 50.tis. mil vlezeš přes Soul na dvě zpáteční letenky. Každopádně díky za otravný otázky, ale na netu jsem nenašel pořádného dopravce, kde bych to mohl zjistit.

 4. PS: Myslel jsem díky za odpovědi na otravný otázky 😀

 5. Strevl:
  a) nerozumim otazce, za proletene bonusove letenky samozrejme zadne mile nedostanes
  b) terminu je malo, musi se rezervovat dost dopredu a nejlepe v kancelari CSA v Celnici 5, P1, protoze na infolince jsou pičusové. Ja rezervoval snad 10 mesicu dopredu, ale to proto, ze jsem potreboval konkretni termin behem volna na VS, taxy byly tusim 6900 nebo tak neco.
  c) ne, 50k mil je jen na jednu letenku do destinaci USA, Kanada, Mexiko, Stredni Amerika, Karibik

 6. Díky! Jinak jsem měl na mysli otázku jaká byla vzdálenost mezi Prahou a Honolulu přes LA.

 7. Strevl: Mile nevim, lze to najit celkem snadno online. Pomatuju si ale, ze primy let z Parize/Amsterdamu nebo Londyna na LAX trva cca 13-15 hodin, z LAX do HNL je to tak kolem 5-6 hodin.

 8. Tak prý My comment is still awaiting for moderation… why prosím ? 🙂 Ja stale marně čekám na nějakou RTW budget odpověď.
  Dík

 9. Curious a RTW) Jo, to je dobrej deal, našel jsem dokonce jeden za 749 GBP tusim na flightcentre.co.uk, ale bylo to v celkem blbé sezóně a limit jen na 1 až 3 měsíce.

  Na Fiji má téměř každoročně Korean Air (velmi dobrá aerolinka i v economy class) akce z Prahy přes Soul, někdy i s ubytkem v hotelu v Soulu tuším kolem 22k vč. tax. Samozřejmě je to taková základní RTW letenka, lepší je to za míle (nebo za peníze), kdy si můžeš vybrat hodně unikátní / netradiční destinace, kam stojí normálně letenky balík a to bez výjimky (Tahiti, Cooks, Velikonoční ostrovy, určitá města v Rusu a Asii, Jižní Amerika, Afrika, atp.).

 10. Dík za reply. Nedavno jsem zahledl na twitteru za 999 EUR – Německo -> Dubaj -> Mauritius-> Johannesburg ..sice to neni RTW,ale trip povedenej. Muj budouci trip bude taky maximalne RTeu, az si koupim diesel se sestistupnovou prevodovkou 😀

 11. No pokud to bude mit stranek alespon tolik co Johnova kniha a bude stejne hutna na informace, tak bych do toho sel.

 12. Tak tenhle tip teda nic moc. Chybí tu informace, že pro využití mil je třeba mít na kontě aspoň jeden let za poslední dva roky od ČSA, jinak míle okamžitě po připsání propadnou!

 13. Co to tu plácáš Tomáši, není to pravda, jen jsem díky tobě provolal peníze, abych si to ověřil. Pokud něco nevíš, tak to nikam nepiš.. míle ti propadnou, pokud neuskutečníš let v následujících 2 letech od jejich připsání…

 14. no v newsletteru a v mediich to bylo popsano tak, ze mile muzou propadnout klidne za den. kdyz je CSA absolutne neschopna cokoliv formulovat smysluplne a logicky, tak je to tezky.

 15. Marek: Jsem si jist, že to platí i na ČSA kreditku, před 14 dny jsem s ní platil snídani v Savoyi (patří také do Ambi group) a slevička byla 🙂 Jen se mi to nechce dohledávat.

 16. Vzhledem k tomu že nemám šanci dostat CITI kartu (věk <25), existuje možnost že to registruje někdo jinej – kdo splňuje podmínky – a potom koupí letenku na mé jméno, popř. převede míle na mé konto (platí se za převod?), nebo je to fixovaný na jméno držitele kreditky?

 17. Spenli – jo, můžeš kreditku nechat zřídit třeba rodiče, letenku za míle lze vystavit na jakékoli jméno (je to zdarma, bez problémů), míle lze i převádět na jiný OK PLUS účet, ale to je za poplatek (buď zaplacený penězi nebo strhnutím poloviny mil), převádění je velmi nevýhodné.

 18. kdyby ste hledal někdo spolucestujcího na havaj:) – napište

 19. koukám na web ČSA a letenky na STŘEDNÍ AMERIKA, KARIBIK, HAVAJ & MEXICO jsou za 80k mil.. nebo se pletu? ta tabulka je dost zvlastni..

 20. big_daddy) Ne, je to za 50k mil (economy class), za 80k mil je letenka v business class. V tom PDF je to mimochodem vysvětleno, stačí pozorně číst 🙂

 21. Budeš prodávat ty své tipy na levné výlety (jak co nejvíc ušetřit) jak jsi to tu někde v minulosti naznačoval? Já bych za to i platil tu částku, co tam byla.

 22. Mam dotaz, taky jsem si nezavisle na tomhle webu nechal ke sve stribrne karte poridit kartu CSA a 100 tisic majli uz je na ucte. Co jsem se vcera bavil se CITI, tak je mozne kartu vypovedet a dostat zpatky alikvotne ten poplatek 2500 CZK. Zkousel jste to uz nekdo? Nehrozi ztrata tech mil? V podminkach o tom nemuzu najit zminku…

 23. — „Ale za zkoušku nic nedáte, žádost o vydání karty je zdarma a neplatíte nic dokud kartu nezískáte.“

  Fandore, s tímhle úplně nesouhlasím. I neúspěšné pokusy o získání úvěrových produktů, se zapisují do bankovního registru!

  Když tam pak máte „Žádal o úvěrový produkt a žádost byla zamítnuta“, tak to nepůsobí věrohodně. A když to někdo takto „zkouší“ často, tak pak může lehce narazit, až bude potřebovat seriózní úvěr – třeba hypotéku. A ten zápis je tam na 4 roky!

 24. Nesouhlasím tak úplně, jsem si téměř jist, že jeden odmítnutý úvěr neznamená zamítnutou hypotéku. Samozřejmě kdyby to někdo nějak zoufale zkoušel, tak třeba jo, ale když to bude někdo zoufale zkoušet kde se dá, tak to nebude zároveň člověk, který bude mít reálný zájem o hypo …

 25. Jo, je to v píči. Pořád jde ale za 80k mil (nebo 120k za biz class) + cca 2-3k v taxách létat do Japonska, Koreji, Vietnamu, Thajska, atd. A nebo za 50k mil a cca 5-6k v taxách Střední Amerika s AeroMexico.

 26. Chtěl sem ti jen poděkovat za tip teď sme se vrátili z měsíční pohody na havaji 🙂 napadne mě kde co jak s čím vydrbat ale tohle mě nenapadlo a povedlo se měl sem 3 letenky na dvě karty citi mám ok silver takže sem na jednu dostal 100 a pak 50 za další kartu 50 sem měl takže pohodlně 4 letenky za hubičku. Takže díky moc !

 27. Ahoj, mám dvě bonusové letenky na Hawaii s ČSA (Korea Air) s odletem na přelomu července a června 2013 a potřebovala bych to vyměnit a odletět na podzim. Změna je zdarma, ale problém je, že tam nejsou ted volné termíny, ale kdyby se tu našel někdo kdo by chtěl jet dřív, tak se můžeme domluvit. Přenecháme náš termín a vy si vezmete náš? Jestli se někdo takový najde, tak mě neváhejte kontaktovat na email rentcha@seznam.cz. Díky 🙂

 28. Ahoj, ještě pořád se zabýváš průzkumem trhu co se cen letenek a ubytování týče?

  Děkuji za odpověď

  Jindriska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *