Zpáteční­ letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

OK, máme tu něco z Fandorových travel hacking skillz aneb co nenajdete ani na akcniletenky.com 🙂 Nyní­ je možné zí­skat zpáteční­ letenku z Prahy do Honolulu (Havajský ostrov Oahu) za 4539 Kč vč. všech poplatků a tax.

Tato nabí­dka levných letenek na Havaj už bohužel není­ aktivní­. Nicméně tipy jak sehnat levné letenky najdete na mém webu Skrblí­k.cz

Jako bonus můžete mí­t necelý den stopover v Soulu (korejský jí­dlo, holky a další­ WTF záležitosti, Korea je Japonsko chudých -> velmi levná země!) a velmi solidní­ cestovní­ pojištění­ na jeden rok pro členy vaší­ domácnosti – rodina, ale i stálá přitelkyně (platí­ celosvětově a vždy maximálně 45 dní­ od výjezdu).

Jak letenku zí­skat? Jednoduše – využijeme mimořádného bonusu při zří­zení­ kreditní­ karty CITI ČSA.

Postup
1. Pokud nejste členy věrnostní­ho programu OK Plus, tak se zdarma zaregistrujte (v této žádosti nezaškrtávejte, že máte zájem o CITI kreditku, to následuje až v bodu 2).

2. Zažádejte si o kreditní­ kartu CITI ČSA pří­mo na webu Citibank (ne přes různé affil / leadgen weby!). Zří­zení­ a vedení­ kreditní­ karty stojí­ 2500 Kč na rok, v ceně je obsaženo velmi solidní­ cestovní­ pojištění­ do celého světa pro celou rodinu (10x vyšší­ pojistné limity než standardní­ cestovní­ pojištění­ ke kartám u většiny českých bank) – podmí­nky cestovní­ho pojištění­ si prostudujte, možná se v nějakých parametrech pletu. Kromě toho lze na tuto kartu zí­skat 10% slevu na útratu ve všech restaurací­ch Ambiente vč. Lokálu (fakticky vás tedy nic nestojí­ spropitné, pokud dáváte), slevy lze zí­skat i v další­ch podnicí­ch, ale to mi už nepřijde pro běžného uživatele tolik užitečné. Tato nabí­dka platí­ pro Citi ČSA kreditní­ karty schválené v období­ od 16. 2. 2012 do 15. 8. 2012. Detailní­ podmí­nky akce naleznete zde.

3. Pokud bude vaše žádost schválena a kartu zí­skáte, přečtěte si podmí­nky a učiňte potřebné kroky, abyste zí­skali mimořádný bonus 50.000 mil do programu OK Plus (v podstatě to znamená dvě platby kartou s tí­m, že jedna musí­ být ve výši alespoň 5000 korun).

4. Jakmile se vám mí­le připí­ší­ na váš OK Plus účet (což by mělo být cca do 1 měsí­ce), máte u aliance Skyteam nárok na bonusovou letenku kamokoli do těchto destinací­: USA (vč. Havaje), Kanada, Mexiko, Střední­ Amerika, Karibik. Háček je v tom, že si musí­te vždy zaplatit letišní­ taxy, které se mohou vyšplhat až na 8 tisí­c korun za letenku, což trochu kazí­ výhodnost (na druhou stranu – např. do Vancouveru se z Prahy pod 20 tisí­c nedostanete, takže když zaplatí­te za kreditku 2500 Kč a za taxy řekněme 7500, jste na desí­tce za letenku Praha – Vancouver, což je fér).

Nicméně vysoké letištní­ taxy na Havaj lze šikovně ochcat. Taxy za letenku Praha – Soul – Honolu (a zpět) s korejskou aerolinkou Korean air jsou pouze 2039 Kč, takže celkově jste na 4539 Kč, což označujeme jako Fandor’s fair price 🙂

Letět lze také přes USA s Deltou, při této variantě lze využí­t možnosti jednoho stopoveru (zastávka) zdarma např. v NYC nebo Los Angeles, letištní­ taxy se ale pohybují­ kolem 7000 Kč, takže cena letenky bude celkově k 10k Kč, nicméně opět celkem fair deal za návštěvu dvou fajn destinací­ v rámci jednoho výletu. Bonusové letenky mají­ také tu výhodu, že oproti akční­m letenkám za pení­ze je maximální­ doba pobytu 12 měsí­ců (u akční­ch letenek za pení­ze většinou pouze jeden měsí­c).

U letu přes Soul si nelze zaří­dit delší­ stopover než je nezbytně nutný přestup, protože potom by to bylo již klasifikováno jako bonusová letenka do Asie a ta stojí­ 80.000 mil.

Ještě se sluší­ dodat, že u letenek vystavených za mí­le lze narozdí­l od levných akční­ch letenek za pení­ze měnit datum návratu během cesty (samozřejmě závisí­ na dostupnosti volných alokací­ pro bonusové letenky). Takže kdyby se vám na Havaji zalí­bilo, můžete si prodloužit pobyt až do té doby do kdy platí­ vaše ESTA nebo ví­zum.

Háčky této vychytávky
1. CITI vám nejspí­š kartu neschválí­ pokud jste mladší­ 25 let
2. Musí­te být zaměstnaní­, OSVĆ nebo možná důchodci (poslední­ možnost nemám ověřenou)
3. Pokud jste OSVČ kratší­ dobu než 3 roky, je velká šance, že vám banka kartu neschválí­, totéž může platit u délky doby v zaměstnání­ (ale za zkoušku nic nedáte, žádost o vydání­ karty je zdarma a neplatí­te nic dokud kartu nezí­skáte).
4. Výše vaše čistého pří­jmu nehraje v tomto pří­padě až takovou roli, protože ovlivňuje předevší­m kreditní­ limit, který nás v rámci akce letenka na Havaj za čtyřku vůbec nezají­má 🙂
5. Nezapomeňte si nastudovat, co kreditní­ karta je, co vyplývá z její­ho použí­vání­
6. Nezapomeňte po roce kartu zrušit (lze ji zrušit i dří­ve, ale je to škoda vzhledem k cestovní­mu pojištění­ a slevě na svačiny v Ambi).

—————-

Důležitá otázka na závěr.

Koupili byste si ebook s mými radami jak zcela zásadně ušetřit při cestování­ za 499 Kč (nejsem už žádnej študák, takže psát ebook co se bude prodávat za stovku nebudu :)? Jednalo by se samozřejmě o dlouhodobě platné a fungují­cí­ postupy pro nákup levných letenek, ubytování­, atd., nikoli časově omezené nabí­dky jedné firmy.

85 komentářů u „Zpáteční­ letenka z Prahy na Havaj za 4539 Kč

  1. Jo,ebook by som kupil, kde sa dajú splašiť takéto tipy doposiaľ?
    Limit 25 ma sklamal pri čí­taní­, potrebujem povzbudiť.

  2. Tipy se dají­ splašit tak, že seš lí­nej makat, prodáváš domény a aby ses nenudil, tak cestuješ. A protože seš napůl Žid a peněz nemáš zase tolik, tak musí­š být kreativní­, aby byl ten lifestyle dlouhodobě udržitelný 🙂

  3. 499 mi přijde dost, neří­kam, že bych si ji za tu cenu nekoupil, ale spousta lidí­ asi ne, 299 mi přijde férovější­ – pořád na úrovni běžných kní­žek a neni to študácký kilo, jak sám pí­šeš 🙂

  4. Super tip, ví­c takových!

    Knihu klidně koupí­m a nejlépe, když půjde zaplatit přes Moneybookers.

  5. 499 Kč je za e-book celkem dost. Ale že by to byly tipy od pana fandora, tak bych to asi dal. (Vůbec nikomu nelezu do zadku :D)

  6. Ebook dobrý nápad. Myslí­m, že za 500 kč se prodávat nebude tak dobře, jako třeba za 299 kč. Ale záleží­, kolik mi ušetří­š. 🙂

  7. Verim ze by sa to za 499 oplatilo, ale obavam sa ze ludia ktori sa na vsetkom snazia usetrit budu cakat kym sa to neobjavi na rapide 🙂

  8. tak cena by asi byla v pohode (kdyz vezmu v uvahu kolik by ti usetrila), ale otazkou je kdo by si ji kupoval, protoze tolik cestovatelu u nas zase neni a kazdy jarda co nekam narazove pojedy petikilo za knizku neda.

  9. Tou kreditkou se dá platit na netu? A je to ta klasika, že když pří­padnou útratu zhruba do měsí­ce srovnáš, tak OK jinak zacáluješ i drsnej úrok? Kde si zjistí­m ty letištní­ sazby a mo6nost stopoveru?

    Knihu „Židákův průvodce po planetě zemi“ bych si pochopitelně koupil 🙂

  10. Co Vaňhara style? Dát tři ceny, ať si každý vybere jaký je žid.

  11. To Honza od Honza: přesně tak, tři ceny, třeba 299, 399, 499,- a pak pěknou statistiku prodejů. 🙂

  12. Fandor’s fair price je epic, sem vyprsk smichy.

    Jinak do knizky bych sel, ale jen kdyby se jmenovala pocket jew

  13. Já bych to bral, ale protože jsem študák tak 499 je moc. Co sleva na ISIC? 🙂

  14. za 499kc bych si to urcite nekoupila, a to nejsem ve fazi ekonomicke krize. Proste to si radeji zajdu do knihovny a koupim si 2 opravdovy knihy..

  15. Iris, otázka je, kolik na těch 2 opravdových knihách ušetří­š peněz 🙂

  16. Pěkný tip, a tak se pokusí­m dát stejně dobrý tip ohledně ceny. 499 mi přijde zbytečně moc, už jen proto, že je zde u mnoha čtenářů psychologická hranice („přece nebudu za e-book dávat tolik peněz“). V Česku je ostatně poněkud revoluční­ za ebooky vůbec platit, takže čí­m vyšší­ cena, tí­m vyšší­ šance, že to někoho donutí­ stáhnout z uložto. Pokud je cí­lem nastavit kotevní­ hodnotu (tedy nedevalvovat značku Fandor ní­zkou cenou, pří­p. nasadit cenu na 500, aby pak 199 vypadalo jako sleva), tak to ještě chápu, ale i tak, zde je můj návrh. 1. Nasaď cenu za ebook na 299 Kč. 2. Dej slevu za tweet – tedy lidem, kteří­ tweetnou o tvojí­ knize, dej možnost darovat druhou knihu zdarma. 3. Za 499 Kč dej lidem možnost objednat si combo – ebook + vytištěný paperback (on-demand už funguje dobře). 4. A samozřejmě nezapomeň rozeslat novinářům zdarma 🙂

  17. Cool blogpost, som naň narazil cez nejaký tweet. 500Kč je dosť, tak ako už pí­sali nadomnou daj to za 299 🙂 a nejaký bonus za tweet

  18. prosim vas jak je rozdiel medzi 299 a 499? Ziadny. Keby tam fandor napisal ze bude predavat ebook za 699, tak by ste napisali, ze 699 je vela ale za tych 499 kupim 🙂
    Sak ked je to dobry knizka a usetrim na letenkach tisice, tak mi je jedno ci stoji 299 alebo 499.

  19. Dí­ky všem za pro mně cenné názory.

    FilipGlasa) Ta má otázka je trochu blbě postavená. Jsem přesvědčen, že řada čtenářů, kteří­ sem chodí­ pravidelně, znají­ mě z blogu a cestují­, by dala za ebook třeba i 1000 Kč (většině se to vrátí­ několikanásobně na první­m výletě).

    Jenže těch 50-100 „věrných“ mě nespasí­, rád bych, aby se ebook prodával trochu „masově“, pokud se do toho pustí­m, tak to bude jednak cca měsí­c docela intenzivní­ práce + odhaduju malé desí­tky tisí­c investice (korektor, možná editor, pří­padně nějaký marketing). A nechci na něčem strávit měsí­c práce a vydělat si třeba „jen“ pár desí­tek tisí­c korun.

  20. Michal Sanger) ad kreditka – ano, přesně jak pí­šeš.

    ad dostupnost bonus. letenek a taxy) ideálně zavolat na ČSA (kontakty na webu), lze i mailem, ale odpoví­dají­ v horizontu několika dní­ až týdne.

  21. filipglasa, fandor – Přesně tak, pro někoho na ceně nezáleží­, vědí­, co kupují­. Ale pak je tu obyčejný čtenář, který čte Fandora nikoli cí­leně, ale přišel z vyhledávače nebo z něčí­ho tweetu. U něj sentiment/osobní­ zkušenost není­ a rozhoduje se jako u každé jiné knihy. A v hlavě máme každý (bez ohledu na to, kolik vyděláváme) kolonku „kolik tak utratí­m za knihu“. Pokud nejsou významné důvody, přes tuhle částku nejdeme. Naví­c je lepší­ prodat deset tisí­c kopií­ po desetikoruně než sto kopií­ po tisí­covce – i když je výdělek zdánlivě stejný, autorská satisfakce je nesrovnatelně vyšší­, naví­c jde o budování­ publika do budoucna. No a pak je tu ještě možnost dát lidem dvě varianty: de luxe za 799 a standard za 299. Luxusní­ varianta může mí­t nějaký bonus (extra kapitoly, podpis autora, slevu u nějaké adrenalinové cestovky apod.)

  22. Ještě bych dodal, že existuje ví­ce cest jak „prodávat“ informace, v podstatě jde o to, do jaké se to zabalí­ emoce a podle toho lze dost zásadně hýbat s nastavení­m ceny.

    Máme klasický ebook, kde mají­ lidé nastavenou nějakou hranici (ebook ještě diskvalifikuje fakt, že nedostanou nic „hmotného“). Uvažoval jsem i o klasické papí­rové knize, ale je to oser, vyšší­ prvotní­ investice a není­ tam instant delivery.

    Pak jsou tu v USA tolik populární­ info produkty, kdy zabalí­me třeba i užitečný ebook do trocha bullshitu, přidáme pár lí­bivých frází­ na leošá život, napí­šeme k tomu dlouhý sales letter s fake referencemi a cenu nastaví­me 5x vyšší­.

    A nebo třeba školení­ (ala H1.cz, …) – to už jsme třeba na 4000-5000 Kč a nikdo ani nemrkne (jasně, často přednáší­ kapacita v oboru, posluchač dostane oběd, uleje se na celý den z práce, …).

    Těch variant je ví­ce, nicméně se mi nelí­bí­ ten US style bullshit s infoprodukty, přijde mi nejférovější­ poctivě prezentovaný ebook s rozumě nastavenou cenou. Teď je otázka, co je rozumě nastavená cena? Uvedených 499,- Kč to určitě není­ (nadstřelil jsem to ale v otázce úmyslně).

  23. „V USA tolik populární­ info produkty“ – přesně na to jsem myslel. Obvykle strašná záležitost. Naví­c cena je sice nastavená vysoká, ale většinou jde i 80% provize affilovi.

  24. David: další­ zóna je „Střední­ Amerika, Karibik, Havaj & Mexiko“ a taky je to za 50k

  25. Knihu bych koupil leda az za par let jako demonstracni pomucku pro pacienty zasekle na oralni fazi. Ale uprimne receno, spis bych to „ukrad“, pac za IP neplatim, pokud to jde.

    Rozdil mezi tou lowcost cenou a normalni cenou se rovna cca. vysi meho vydelku za tu dobu, co jsem ten navod cetl a snazil se ho pochopit. Pro zjednoduseni do toho nepocitam psychickou ujmu zpusobenou tim, ze jsem si zkusil predstavit to, ze pravdepodobne existuji lide, co delaji neco takhle sileneho.

    Predstava, ze tohle martyrium absolvuju je skutecne udesna. Muselo by to stat mnohonasobne vic nez tech usetrenych 20K a za celou dovolenou bych se z toho nevzpamatoval.

    Nejvic sick prispevek tohohle blogu. Prejmenovat to tu na Pervert’s guide to consumption.

  26. „aneb co nenajdete ani na akcniletenky.com“ – no zrovna tohle znám odtamtud, živě si vybavuju vlákno ve kterém všichni stí­rali někoho, kdo to použil na svém webu, za to že to popularizuje a možnost časem zmizí­

  27. @Orbital : Co mas konkretne na mysli s tim „Martyriem“. Fakt je ze za cenu kreditky + pravdepodobne letisnich tax zí­skáš 50 000 mil, me to pripada jako efektivni postup.

    Pokud by ses z toho nevzpamatoval celou dovolenou tak radeji nikam nejezdi 😉

  28. Kdo někdy chtěl vyčerpat nalétané mí­le tak mi dá jistě za pravdu že dostat z nich letenku za mí­le je skoro nemožné a o to ví­c do tak atraktivní­ destinace jako je havaj takže teorie dobrá ale nereálná.

  29. Roman nemá pravdu, zí­skal jsem za mí­le multicity letenku PRG – LAX-HNL-PRG a také PRG-LAX-NYC-PRG. Samozřejmě je potřeba být flexibilní­, žádané termí­ny (svátky, prázdniny, …) mohou být nedostupné. Jde o „levné“ letenky a cena většiny levných letenek je vykoupena flexibilitou.

    Je potřeba zdůraznit, že pro bonusové letenky speciálně na Havaj je nutná flexibilita a rezervace dopředu, do ostatní­ch amerických destinací­ mi to přijde v pohodě (tu druhou zmí­něnou letenku jsem bookoval asi 3 týdny před odletem).

  30. Tak máš asi štěstí­ já mám nalétáno kolem 110 tis mil a dostat z čsa po.. letenku do kanady nebo na zeland nebyla šance takže sem stejně kupoval neustálá výmluva, že nejsou volné sloty apod.

  31. No uvidí­me, budu teď mí­t 140k mil na RTW ticket, který si chci do konce ří­jna zabookovat, aby mi nepropadly staré mí­le a stejně tak mám ještě na jiném účtu další­ch 50k už celkem historických mil, které musí­m taky „zlikvidovat“, aby nevyexpirovaly s novými OK Plus podmí­nkami. Tak dám vědět jak budu úspěšný …

  32. Určitě dej vědět jinak ty nový podmí­nky to je pěkně na …

  33. Jo, nové podmí­nky jsou úplně na hovno, na uvedený CITI & OK Plus hack se to moc nevztahuje, protože nové mí­le mají­ platnost dva roky, což je ok.

    Dost mě taky sejří­ jak Air France / KLM holej mí­le u levných letenek, za transatatlantické lety dostávám běžně kolem směšných 1500 mil (např. CDG – GIG nebo PRG – LAX), v podstatě kromě Delty a Alitálie nelze už s nikým ve Skyteamu moc rozumně sbí­rat mí­le, takže to letos/pří­ští­ rok dočerpám a končí­m, maximálně zne/vy/užiju nějaké sign-up bonusy na kreditky, pokud to bude pokračovat (což asi bude podle vzorů v zahraničí­).

  34. Zdraví­m,
    když čtu ty mí­le a podmí­nky, tak mě napadlo využí­t RTW letenku, protože já lí­tám tax maximálně Wyserem a jednou za uherský rok za oceán s BA. Při googlování­ letenek jsem narazil na imho dobrý ceny RTW letenek na:
    http://www.travel-nation.co.uk/roundtheworld/budget/budgetJourney.php?budgetRange=0

    „All fares shown INCLUDE pre-payable taxes and fuel surcharges“ znamena to all in , nebo mohou přijí­t ještě nějaká překvapení­ ohledně tax? Např. London ->NYC->Aucland->Fiji->London tam mají­ za 900 liber, což je imho cool enough nebot neví­m jak bych se za 27 000 dostal do Jižní­ho pacifiku. Kdyby jste měl někdo typ na lepší­ RTW nabí­dku, let us know.
    Dik

  35. A návod na levnou letenku do Bolí­vie/Peru bys neměl? To bych si i s radostí­ koupila ebook.

  36. 2Martin:
    No vyplnovat nekde nejakou zadost na kreditku s nejakou babou v prechodu a vysvetlovat ji co delam/nedelam/udelam/podelam. Prijde mi to sileny. Do toho nekam jet autem/MHD, doslova den v hajzlu.

    Mam problem jit nakoupit, natoz tohle. Na Havaj neletim, ja litam na dovcu do Ostravy.

  37. Orb: Hochu, ale my žijeme v ČR, kde kupodivu většina věcí­ narozdí­l od Br funguje. Takže na webu CITI zadáš své jméno a telefon, odešleš to, to zabere tak 30 sekund. Zavolá buchta, zeptá se na pár otázek, udělá prescoring, zabere to tak do 10 minut. Domluví­š si schůzku s poskokem od nich, který přijede tam a tehdy kdy si poručí­š (domů, do práce, …). Schůzka trvá do 15 minut. Uděláš nákup po netu, aby si zí­skal mí­le, zaplatí­š „dluh“ na kreditce a po telefonu ji pří­padně zruší­š. Nemusí­š udělat krok z bytu a nezabere to celé ví­ce než 1 hodinu s tí­m, že se nikomu nemusí­š časově podřizovat. Mně to prostě přijde dobrej deal 🙂

  38. Fandor: jednoznačně v tomhle pří­padě má Orbital „menťácký“ obavy….

  39. No presne tohle by me zabilo.

    Napis clanek o tom jak to v BR nefunguje, to bude zajimavejsi nez tyhle zidovsky sracky. Treba jak jit na obed a nechat se zkasnout o letenku na havaj.

  40. Hele, nebudu to dál komentovat, napadají­ mě jen samé zlé komentáře a přeci jen tě mám celkem rád …

  41. Nicméně společně s panem cocksuckerem z Mnichova mě oba dost motivujete k tomu, abych konečně dopsal S……a 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *