Sto tisí­c korun za několik dní­ práce

Poví­m vám, jak jsem letos zí­skal přes 100 tisí­c korun za dva tři dny práce.

Nedávám si žádná novoroční­ předsevzetí­, nicméně jsem letos využil začátek roku k jedné činnosti – zamyslet se, kam jdou mé pení­ze a jak za pravidelné výdaje ušetřit. Vypadá to, že ušetří­m přes sto tisí­c korun za rok.

Paušál za mobil mám velmi výhodný (Dohoda s Oskarem/Vodafonem – 300 volných minut za 550 + DPH), takže tam není­ co měnit. Televizi nemám, takže kabelovka odpadá. Internety mám, několik, v pražském bytě je router, který zajišťuje připojení­ pro celý dům, tlačí­m na ISP, aby mi dal za tuto službu slevu (platí­m fakticky něco málo za elekřinu, atd). Bude to tak 2 – 3k za rok.

Další­ položkou je pojištění­, platí­m za pojištění­ nemovitostí­ přes 10k / rok, bratr dělá u jedné pojišťovny a pro rodinné pří­slušní­ky má možnost velmi významných slev, počí­tám že dvojku za rok ušetří­m.

Dále bankovní­ poplatky. Z bankovní­ch účtů, za které se platí­, mám osobní­ v ČSOB a dva podnikatelské v RB (eBanka), k těmto účtům dohromady 5 karet (RB má extra internetové). Za poplatky, vedení­, karty, výbery atd. platí­m cca 30 tisí­c ročně (na podnikatelském mám velké transakcí­). Vše to postupně ruší­m a budu použí­vat mbank a FIO.

mBank jsem si zřizoval jako jeden z první­ch zákazní­ků, jsem celkem spokojený, jen jejich platební­ karta stála (stojí­?) za hovno, v Kanadě a USA jsme měli velké problémy s akceptací­ mbankové VISA karty v obchodech. V Kanadě s ní­ v podstatě nešlo platit, snad jen ve Starbucks fungovala.

FIO účet jsem si zří­dil letos pro sebe i pro firmu a jsem totálně nadšen. FIO je punkáčská záložna (vklady jsou pojištěny do 50k EUR v plné výši – stejně jako u banky), hackujou systém kde to jde – pro EUR platby mám slovenský IBAN (protože mají­ banku na Slovensku), karty jim vydává ČSOB, atd. Jejich zaměstnanci (alespoň v pobočce) na Andělu jsou neuvěřitelně kompetentní­, dokáží­ odpovědět na jakoukoli otázku a chodí­ ve sportovní­m oblečení­, což je mi u bankovní­ch úřední­ků sympatické. Naví­c mi přijde, že s ničí­m zbytečně nebuzerujou, ale zároveň nemám pocit, že by byla banka nebo internetbanking nebezpečné.

Třeba v ČSOB si mě u hotovostní­ch výberů vychutnávají­, že si nepomatuju 10 let starý podpisový vzor (i když mě de-facto autorizovali přes občanku). FIO rozhodně doporučuju, jediné za co platí­m, je 25 czk / měsí­c za embosovanou kartu ČSOB (které stojí­ mimochodem v ČSOB 2x tolik).

Takže úspora za banky bude tak 35 tisí­c ročně.

Na našich teplákovských internetových novinách použí­váme regionální­ zpravodajský servis ČTK. Je to celkem užitečná služba, zvlášť když nemám redaktory na full-time, ale za poslední­ roky to ČTK neustále zdražovala a kvalita šla celkem do hajzlu. Tak jsem jim na konci roku napsal, že to ruší­m a obratem nabí­dli slevičku 50 procent, což je pár desí­tek tisí­c korun ročně.

Loni jsme si zří­dili s kolegáčky privátní­ sdí­lené kancly na Andělu. Platil jsem kolem 3000 czk / měsí­c, ale dí­ky různým okolnostem se ten projekt rozpadl (mimo jiné jsou v kanceláři problémy s topení­m). Našel jsem si ale odpoví­dají­cí­ náhradu, která stojí­ cca 8,33 Kč měsí­čně (hezké inspirativní­ prostory, teplo, rychlý internet, do 20 minut od bytu). Takže 36 litrů doma.

Samozřejmě zkoumám další­ své pravidelné výdaje, kde lze ušetřit bez sní­žení­ kvality života.

Neví­m jak vy, ale mně se 100 tisí­c korun ročně naví­c hodí­ – za to, že se zamyslí­m a 2 – 3 dny mailuju a obí­hám pár institucí­.

Co vy, jak plánujete ušetřit v roce 2010?

Chcete-li ušetřit, zkuste ŠETŘIČ na mém webu Skrblí­k.cz. Většina rodin může ušetřit ročně až 20 tisí­c korun!

40 komentářů u „Sto tisí­c korun za několik dní­ práce

 1. to stejny: vypoved ucetni firme , delala prd a brala za to 7k mesicne plus 12k priznani bez dane, to mame prvni stovku (tech mych pet faktur zauctuje nekdo jiny za par stovek )

  vymenim auto, poustim bmw kterymu po dvou letech skoncila zaruka a zacalo se srat (dva mesice po zaruce) a vezmu neco mensiho se zaroukou a nizsi splatkou, to bude dalsi minimalne stovka

  poradek v kartach a uctech se chystam udelat taky, je az neuveritelny, kolik rocne zaplatim za poplatky a obnovy karet a hlavne chci letos poresit kontokorenty a podobny blbosti, ktery odcerpavaj xx tisic mesicne a nic z toho

  podtrzeno secteno bych to mohl mit tak za 300k 🙂
  a to uz jsem castecnou cistku delal vloni

  ad FIO … inkasuji seky? a kolik si za ne berou?

 2. IVO: Thumbs up!

  Fio – tak to neví­m, protože neřeší­m – ale zkus http://www.fio.cz nebo tam zavolej. Tipuju, že to dělají­ přes ČSOB, ale za menší­ feečko 🙂

 3. FIO můžu jen doporučit, jsem s nimi hodně spokojený. Jediná jejich nevýhoda je v tom, že se nezabývají­ menší­mi úvěry a začí­nají­ na nějakých tuší­m 3 milionech. Co se RB týče, tak pokud u nich máš kontokorent na základě obratu, tak pozor na fakt, že po převodu pří­jmů k FIO ti nejspí­še ten kontokorent zkrouhnou, dost nevybí­ravě. Jinak vše výše zmiňované funguje skvěle, využí­vám jak kontakt se Slovenskem v EUR, EURO platby do EU, karty, kontokorent, vše bez problémů.

 4. Pozadej si u mBank o novou kartu, embos chip, musis volat infolinku. V zahranici uz s ni problemy nejsou, kdezto ta puvodni byla hrozna a nesla pouzit skoro nikde…

 5. Do fio sa chystam aj ja. Ako je to s prijimanim platieb zo zahranicia asi nijak ked nemaju swift kod. Co je ale super, je prevod do cz zdarma.

 6. Tom@s: Prijimani plateb z eurozony jde pres ten jejich slovensky IBAN, mimo eurozonu maji sberny ucet u CSOB pro oba smery, coz me osobne vadi – napr. kdyz budu posilat penize dodavatelum za zbozi do USA a kdyz bude jako odesilatel bude FIO, druzstevni zalozna; tak je to blby a Amikum to muze zavanet fraudem 🙁

 7. A proc ne RB? Vicemenovy ucet!, k nemu jedna! kreditka (ktera cerpa podle men, tzn. kdyz tam mam USD a platim v USD, vezme to z USD uctu a nedochazi k neustale konverzi – muzu si zajistit daleko vyhodnejsi kurz jinde), pokud chci jeste internetovou (chci), tak jeste dostanu jednu virtualni kreditku..
  Dale doporucuju zalozit MBank, a mezi ni a RB posilat sem tam 25k trvalym prikazem, RB pak neuctuje za vedeni nic.. Prochcani setrilci si to jeste posilaji na sporici konto den po prijeti do RB (a splneni podminky vedeni zdarma)..
  Uvedene plati pro soukrome osoby/OSVC, pro firmy to muze byt jinak.
  Co FIO ma a RB nema (krom lepsiho sporeni mozna)?

 8. tedd) tak napr. FIO má hlavně zdarma pří­chozí­/odchozí­ platby, milé jsou hotovostní­ transakce na přepážce – to je to, za co jsem platil hodně peněz. Jediné za co se ve Fiu platí­ je snad ta karta za 25 vočí­ měsí­čně.

 9. fandor: jj, pokud mas plno plateb jeste s hotovostnima transakcema (ktery jsou jinak v bankach dementsky placeny), tak to meni situaci kazdopadne..
  ja mam rad u RB jednu kreditku, sic se casto pohybuju v cizich menach a umoznuje mne to mit jednu kreditku na vsechny meny (CZK/EUR/USD) a jeste moznost smeny za lepsi kurz (ten prevod vuci CSOB v dlouhodobym meritku usetri dost penez).. po CZ zas tolik plateb neposilam, takze tam ty naklady nemam

 10. tywole ty seš fakt židák 🙂

  RB vs Fio: Fio je super, hlavně pro to Slovensko, ale pokud člověk má ví­c než 10 transakcí­ s jiným zahraniční­m měsí­čně, tak už je to ojeb. Na výpise se ty přijaté platby dají­ jen velmi těžko identifikovat (na rozdí­l od europlateb v RB, kde má člověk všechny informace), a ten čas kdy se to pak dohledává taky není­ zadarmo. Plus ta nepří­jemnost v situaci, kdy člověk něco fakturuje do zahraniční­, ale neví­, zda bude klient platit z eurozóny nebo ne (u affilů běžné), a když náhodou platí­ mimo, tak platba na slovenský IBAN Fia nedojde.

  Takže si člověk vmůže vybrat, zaplatit 7 euro za pří­chozí­ europlatbu na RB nebo to nepohodlí­ s Fio.

 11. Misha – no žiďák – jsem solo owner, takže jde skutečně o mé prachy, na které si reálně můžu sáhnout (a taky sahám :), ne nějaké „firemní­“ pení­ze, které stejně nikdy neuvidí­m. Takže korunka ke korunce a hned je na pár další­ch garáží­ 🙂

  S RB a ví­ce pří­chozí­mi transakcemi z ciziny máš pravdu, ale nám jich chodí­ málo, spí­š posí­láme pení­ze ven, dost věcí­ lze samo platit kartou. Myslí­m, že IB RB je bezkonkurenční­, o tom žádná, ale jsou to drahý mrdky. Ne nadarmo snad jako jediní­ v krizi zvýšili zisk – protože pořád plí­živě zvyšují­ poplatky.

 12. často je to otázka, nakolik si člověk cení­ svůj čas. My např. platí­me nějaké faxové čí­slo na faxuj.cz, abychom mohli přijí­mat a odesí­lat faxy (protože to holt občas potřebujem), je to za pár stovek měsí­čně. Použijem to třeba jednou za dva tři měsí­ce, ale ta představa, že bych musel někam chodit na poštu a učil úřednici jak posí­lat postfax a strávil tam půl dne je pro mě desivá, tak těch pár stovek obětuju.

 13. To otázka je, ale jednak čásová náročnost na tu 100k úsporu je fakt tak dva dny práce dohromady a za dva dny 100k vydělat neumí­m. A 100k je pro mně dost peněz, neví­m jak to máš ty 🙂

 14. Dí­ky za článek, FIO určitě využiju, úspora bude tak 8K ročně.

  Jinak nedávno jsem taky dělal čistku a můžu ještě doporučit:
  1) povinné ručení­ přes ipojisteni.cz (platim cca 2K rocne)
  2) využí­vat volání­ na pevnou přes skype (za 45 hal./min), pří­padně i na mobil (pod 4 Kč/min)
  3) když chci něco koupit mrknu nejdří­v na aukro 🙂

 15. mBank je v pohode mam od nich klasickou platebni embasovanou kartu visa a kreditku taky visa a platil jsem s nima jak v usa tak po evrope naprosto bez problemu doporucuji, jenom nejsou taky rychly v zauctovnai operaci ale to mi nevadi
  pred tydnem jsem vybiral 100$ a strhli mi 1871 takze pohoda s prevodem kurzu

 16. No my sme sjednotili ucty, vse primarne na FIO.
  Zrusili sme zbytecne karty,
  kompletni preskladani cisel a zruseni tech malo pouzivanych,
  sjednoceni kancelari,
  vypoved ucetni firme. Usetrime pres 480k rocne..

 17. FIO a mBank použí­vám taky a v rámci šetření­ musí­m zrušit účet u ČS, sice pár korun, ale korunka ke korunce. 🙂
  A hlavně se musí­m zaměřit na vydělávání­, protože šetří­m už dost.

 18. Přesně tohle jsem udělal před 14 dni 😀 Udělal jsem čistku mezi účty a nechal si jedno konto u Mbank a druhé u Fio. (OT: u Mbanky mám hypotéku(bilanční­) na rekonstrukci a jejich podmí­nky jsou úžasné, předtí­m jsem byl u Český a občas to drhlo) Dneska mi volala nějaká paní­ z GE Money bank a ptala se: „Proč jsem si u nich po 7 letech zrušil účet?“. Tak jí­ poví­dám:“ Proč bych u nich za službu měl platit 2K/1 účet-rok, když konkurence to nabí­zí­ zdarma“? Na protiotázku jsem nedostal odpověď. 😀 Poučka: prachy který neutratí­m, nemusí­m vydělat a v podstatě ušetří­m (vydělám)!

 19. Fio už použí­vam, je super,
  najviac mi tento rok ušetria domény, stanem sa platcom dph čo mi robí­ úsporu cca 1500 Eur + niečo ušetrí­m dí­ky založeniu sro.

 20. tak presne toto jsem taky nedavno provedl 🙂 Firemni – vymena ucetni firmy = namisto 50k/r platim 12K/r. Zruseni parkovani v arealu, kde mame kancl (parkovani v pohode hned pred vchodem) = 10K/r. Osobni – zadost o zruseni Internetu od UPC = namisto 500/m mi nabidli at platim 300/m – 2.400/rok. Nasledny zruseni kabelovky a zapojeni digi tv (2.500/r a jeste mam vic programu :). Nahrazeni uctu v CS za mBank = uspora 1.200/rok 🙂 Jak tak ctu, tak bude nasledovat vymena 2x RB uctu za FIO 🙂

 21. tak se mi zda, ze ucetni firmy budou mit asi hodne hubenej rok 🙂

 22. FIO rules!!! Prechod v listopadu, maximalni spokojenost! Prislo tam za prosinec asi 400 plateb u RB bych za to platil 4 Kc za kazdou, navic platim u RB navic 419 Kc/m za vedeni, +350 Kc/m za vedeni zlate karty, plus nejaka internetova a bla bla miliarda dalsich poplatku. Za bankovni poplatky jsem zaplatil za prosinec i tak kolem 3000 Kc. Neuveritelne. RB posilam k certu. Kdyz jsem psal na FIO jestli maji exporty do Pohody, tak me prisla odpoved behem dvou minut. Kdyz sem se ptal jak to maji s webovym cekovanim plateb, tak byla odpoved asi do 5 minut. Ta podpora me tak nadchla, ze si me ziskali a opravdu vynykajici komunikace! Doporucuji.

 23. FIO rules na druhou. Dalsi vynikajici vec je ze mam u FIA EURo ucet ktery funguje pro slovensko za lokalni poplatky. Takze ze slovenska me posilaji za lokalni platby na muj ucet a ja s nim disponuji z ceska, jako normlani ucet v cesku, takze zadne presuny penez ze zahranici, nic, proste poslu EURa kam potrebuji nebo udelam smenu. Vytecne, timto rusim dalsi bankvni ucet u CSOB.sk Od tohoto tydne poskytuje podobny ucet i http://www.citfin.cz ale nemaji tady tu slovenskou vyhodu. Nicmene delaji vyhodne prevody a zasilani penez do zahranici.

 24. Vecne a pochvalne:
  – neni nad to si takovy audit nedelat jen jednou rocne, ale i poradna revize se pocita
  – FIO: libi se mi oznaceni „punkova zalozna“ 🙂 Bylo to urcite dobre rozhodnuti, navic kluci si uz asi rok vyrizuji bankovni licenci, takze si to ted vazne hlidaj. Pomer cena / kvalita / vykon urcite nejlepsi

  A nyni par LOL:
  – z „100.000,- Kc za nekolik dni prace“ se vlastne vyklube jen co se MUZE stat, jakysi pofiderni navod, kde se asi usetri 🙂
  – vylozene me pobavila plochost clanku, ktera oplyva PEVNOSTI cisel ci JASNYCH uspor, viz: „Vypadá to, že ušetří­m přes sto tisí­c korun za rok.“, „Bude to tak 2 “ 3k za rok.“, „počí­tám že dvojku za rok ušetří­m“ … cili same ASI, MOZNA, BUDE TO CCA… Vecna skoda, ze odstavcu jako ten o pronajmu, kde je to krasne vypocteno, je minimum.

  Jinak to beru jako peknej clanek s rozhodnutim usetrit a moc hezke PR pro FIO. Kazdopadne – dle obsahu – bude o usporach jasno az za hodne dlouho 🙂

 25. DF – lol nelol, ty jednotky tisic nejsou uplne jasne, poplatky za banku, kancl, ctk jsou jasne a to uz dela to kilo rocne. Ty penize bych musel zaplatit tak jako tak, potrebuju banku, ctk tak uplne nepotrebuju to priznavam, misto pro praci urcite potrebuju.

 26. Dobrá inspirace Fandore, dí­ky. Já už se na svůj „audit“ zbytečných nákladů chystám půl roku, viděl bych to na sní­žení­ min. 3.-4.000 Kč/m, takže to zí­tra dotáhnu. 🙂

  Ještě možná dotaz – 8,33 Kč za kanceláře..? Budeš pracovat z domova..? 🙂

 27. Nekoupil jsem 5 iphonu a usetrli jsem taky kilo.. a nebylo to ani pet minut prace:-)

  Jinak kdyz jsem to zacinal cist tak jsem cekal ze to bude pokracovat tipy kde jsou jake slevy v supermarketech, kam jit koupit pomerance na sleve, apod. Korunka ke korunce:-))))

 28. K ty mbank karte – s tou prvni byly problemy, ktery popisujes. Kdyz jsi byl jeden z prvnich klientu, tak by ty karte uz mela skoncit platnost a ted uz by jsi mel mit (nebo v nejblizsich dnech budes mit) doma novou kartu a ta uz je embosovana a chipova a s tou uz problemy v zahranici nejsou.

 29. John: Precti si to jeste jednou, nepisu o tom, ze si neco nekoupim, pisu o tom, ze to co potrebuju a MUSIM platit, tak nahradim necim, co stoji vyrazne mene penez.
  O tipech na levne pomerance pripravuju web, myslim ze je to dobry napad!

  altik: Uz mi prisla nova, jeste ji musim aktivovat 🙂

 30. hmm, ad Lukas 01.23.10 at 12:48 pm
  s tim upc s emi to libi, problem je, ze to ais nemusi fungovat vzdy, ale sem kapku navrtana:D

  jinak k tematu, 100 kkc neusetrim, nebot tolik vydaju tohoto typu nemam:) jako osvc si pocitam dane sama, v pripade nejasnosti mi zdarma poradi na financnim urade. pojisteni mam nejlevnejsi z tech slusnych, auto nemam, nebot bydlim v praze, takze jen jednou za rok legitka. ucet u unicredit ujde – v jine bance by me to stalo cca stejne, krome fio, ktera ale nenabizi vse, co chci, a mbank, ktere vube cneduveruji. chtela jsem si tam zalozit ucet a to, co jsme zazila, me odradilo navzdy, i kdyby mi za vedeni uctu posilali obden pizzu
  jezis ja mam hlad

 31. Dí­ky, přesvědčili jste mě, abych si udělal účet u mBank. Jinak ten výdělek je vlastně mnohem vyšší­, 100k za rok, 500k za 5 let. Proto má smysl ušetřit třeba jen 5k za rok, protože za 10 let je mnohem ví­c…

 32. jana) S tim UPC je to známé, platí­ to obecně pro ISP / telekomunikační­ operátory, ale UPC je téměř jistota 🙂

  Šimon) na jednu stranu máš pravdu, na druhou stranu člověk neví­, jaký bude mí­t business za 5 let, co bude vůbec dělat. Já třeba doufám, že už nic moc :))

 33. jana) pokud mas v baraku jeste nejake pripojeni, tak to 100% funguje 🙂 Uz to vyzkousel dalsi muj kamarad, a do 2 dnu mu volali z upc s nabidkou 🙂 Postup. na strankach upc.cz vypln ten jejich formular, ze chces zrusit k nejblizsimu moznemu terminu pripojeni. Do 2-3 dnu ti zavola jejich operator a bude vyzvidat. Rekni, ze to rusis, protoze jsi dostala lepsi nabidku – rekneme kolem 325,- Kc (to je tak pro ne jeste snesitelna hranice, min by bylo dost neverohodny 🙂 Nasledne ti nabidne 300,- 🙂

 34. Potvrzuji, že FIO je super. Nulové poplatky, platby na Slovensko zadarmo. Jsem s nimi maximálně spokojen. A těch 100 táců ročně je docela sí­la. Ale jsem na tom podobně. Shání­m teď prachy kde se dá na dořešení­ průseru directoglobal a zjistil jsem opravdu zají­mavé skutečnosti. Holka, kterou jsem měl ve firmě na internetový marketing a na online hry se pořád na něco vymlouvala, že to a to nejde, apod. Kvůli tomu jak jsem byl zahleděný do DG tak jsem to moc neřešil a netlačil na výsledky. Teď odešla na mateřskou – roční­ úspora 250 tisí­c ve mzdových nákladech a moje manželka udělá za 4 hodiny denně práci, kterou ona dělala týden. Telefony jsem také značně pozrušoval – od ledna sní­žení­ nákladů z 5 talí­řů měsí­čně na 1 500. Náklady na kancelář mám nulové, protože sedí­me u našeho klienta, který naše služby využí­vá. Benzí­n kupuji zásadně v Praze a ne u zlodějské Benziny u nás ve městě, apod. íšspora sice malá, ale i tak je těch 5 táců ročně dobrých. Webhostingy – zrušil jsem všechny nesmyslné hostingy, které jsem využí­val a zbytečně platil a mám 1 vlastní­ server a 3 prověřené hostingy (za velmi levný pení­z). Jj občas je potřeba se zamyslet a udělat radikální­ řez.

 35. Jaké máte zkušenosti s těma kartama u FIO? Kterou si mám teda vybrat, když s ní­ chci platit i v zahraničí­? Je to jedno nebo naopak není­?

  Předem dí­ky za info.

 36. Big: S tou zdarma nejde ani platit na netu. Vzal jsem kartu za 200 Kč na rok pro placení­ na internetu. V zahraničí­ neví­m.

 37. BigL: Vem si VISA chip standard, stoji 25 Kc mesicne, platba po netu bez problemu, maji taky MC, ale visa ma o chlup lepsi akceptaci po svete (aneb jak jsme nemeli v luxusni restauraci v Sao Paulu na zaplaceni, protoze brali jen VISA, ja mel u sebe MC a museli jsme jit s pinglem k bankomatu :))

 38. Pěkný článek pane!
  Kdepak je zmí­něná náhrada kanclu za 8,33 měsí­čně – info bych odměnil.

 39. Výborný článek. Připojuju se k dotazu,kde tak levně splašit kancl ? Mně vychází­ nejlevněji virtuální­ kancly a ty jsou tak za 8,33 na 12 hodin.

 40. U GE Money Bank jsme zrusili ucet a zridili si ucet u FIO… jsem s FIO naprosto spokojen, Internet banka perfektni, jednani perfektni. U GE Money Bank jsme ciste nahodou zjistili, ze banka nam ucet nezrusila, ac jsme byli na pobocce a mame dohodu o ukonceni. Zjistil jsem ze pri zruseni uctu nam podsoupli nejakou dalsi smlouvu, ktera pojednava o kontokorentu (bylo nam receno, ze je to nutne podepsat aby k ukonceni uctu doslo). Dnes jsme dohledavali jednu ztracenou platbu ktera sla na stary ucet ale nevratila jse a ejhle… v GE Money Bank nam sdelili, ze ucet zrusen neni. Figl je v tom, ze tim ze nam podstrcili tu smlouvu kde se mluvi i o kontokorentu, tak si vlastne zajistili, ze na zaklade strhavani za vedeni uctu se dostaneme do minusu, tim vznikne bance narok na vedeni kontokorentu + urok… no podvod jako hrom!! A to jsme sli vypovedet ucet. Jen diky ztracene platbe jsme to nastesti zjistili vcas. Takze pozor na to lidi!!! Vtipne je, ze dnes jsem tedy ucet vypovidal podruhe.. a dostal naprosto stejne potvrzeni jako to predesle takze jsme dnes napsal dost zajimavej dopis na GE Money Bank, kazdopadne pro mne tato instituce tim zacala byt naprosto neduverihodna a uz bych jim me finance nesveril. Zkoumal jsme ze vetsinovy akcionar je z USA a dekuji, ale USA jiz podporovat nehodlam nebot to je pricina vsech dnesnich problemu. VSEM TEDY DOPORUCUJI SI V PRIPADE VYPOVEDI NA TO DAT VELKY POZOR!!!!!!!!!!! A FIO vrele doporucuji 😉 Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *